Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
AK Parti Heyetinden Memur-Sen’e Ziyaret
03 Aralık 2019

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Memur-Sen Genel Merkezini ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve Memur-Sen’e bağlı 11 sendikanın genel başkanı, Memur-Sen Kadın Komisyonu ve Genç Memur-Sen Başkanı, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ve heyetini genel merkezde ağırladı.

Çalışma hayatı ve sivil toplum alanına ilişkin istişarelerin gerçekleştirildiği görüşmede Genel Başkan Ali Yalçın, ziyaretlerinden ötürü Sarıeroğlu’na ve heyetine teşekkürlerini iletti.

Memur-Sen hakkında bilgi veren Genel Başkan Yalçın hem genelde hem de 11 hizmet kolunda yetkili olduklarını ayrıca Memur-Sen Kadınlar Komisyonu, Genç Memur-Sen, Emekli Memur-Sen ve Engelliler Komisyonu olmak üzere 4 komisyonlarının bulunduğunu ifade etti.

1 Milyon Üye Sayısını Aşarak Türkiye’nin En Büyük Emek Hareketi Haline Geldik

Memur-Sen olarak Türkiye’nin demokratikleşme noktasında attığı tüm adımlara destek verdiklerini, darbe girişimi ve vesayet girişimlerine de karşı durduklarını aktaran Yalçın, “Daima milletimizden yana tavır takındık ve milletimizin teveccühüyle 1 milyonu aşarak Türkiye’nin en büyük emek hareketi haline dönüştük” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Toplu Sözleşme tarihine de değinen Yalçın, bu zamana kadar 5 toplu sözleşmeyi geride bıraktıklarını, bunlardan üçünün mutabakatla sonuçlandığını ikisinin de mutabakatsızlıkla sonuçlandığını hatırlattı.

Yalçın Memur-Sen’in özelde kamu görevlilerinin haklarını savunmanın yanında dünyadaki tüm olaylara duyarlı olduğunun altını çizerek, “Dünyanın dört bir yanında emeğin değerinin artırılması ve emeğin kıymetinin bilinmesi yolunda önemli programlar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Bu programlarla, dilimiz, dinimiz, renklerimiz birbirinden farklı olsa da gözyaşımız ve terimiz aynı mottosuyla emek etrafında örgütlü olmanın öneminin bilinciyle iş birliği ve diyaloğun artırılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Sarıeroğlu: Sivil Toplum Kuruluşlarına Çok Önem Veriyoruz

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ise konuşmasında, AK Parti olarak sivil toplum alanına çok önem verdiklerini ifade ederek Memur-Sen’in özverili çalışmalarını da dikkatle takip ettiklerini ifade etti.

Memur-Sen’in sivil toplum anlayışını önemsediklerini kaydeden Sarıeroğlu, Memur-Sen’in özellikle demokratikleşme ve özgürleşme noktasındaki eylem ve söylemlerinin büyük Türkiye hedefleri için oldukça kıymetli olduğunu söyledi.

Sarıeroğlu, konuşmasını kendilerini ağırlayan Memur-Sen’e teşekkürlerini ileterek noktaladı.

Toplantıda Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve bağlı sendika başkanları da sendikal alana ilişkin sorunları ve kamu görevlilerinin beklentilerini Sarıeroğlu’na iletti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen