Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Sendikacılık Lafta Değil İcraatta Belli Olur
25 Ocak 2020

Enerji Bir-Sen Mevlana Şube Başkanlığının düzenlediği kaynaşma ve istişare toplantısına Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Enerji Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların Yönetimleri ve teşkilatları ile çok sayıda üye katıldı.

Enerji Bir-Sen Mevlana Şube Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen kaynaşma ve istişare toplantısına Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Enerji Bir-Sen Genel Sekreteri Ramazan Karaçor, Genel Başkan Yardımcıları Erkan Karahan, Mustafa Daşdan, Türker İpek, Memur-Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Yönetimleri ve teşkilatları, Enerji Bir-Sen Mevlana Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Aksaray, Niğde, Karaman İl Başkanları ile çok sayıda üye katıldı.

Konya’da Memur-Sen teşkilatlarına hitap eden Genel Başkan Tonbul, Mevlana’dan güzel bir sözle gündeme atıfta bulunarak “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım” dedi ve geçmişe takılmadan ilk günkü azim ve kararlılıkla Enerji Bir-Sen’in gücüne güç katma zamanı olduğunu ifade ederek 15 Mayıs’ın önemine atıfta bulundu.

Tonbul, Sendikacılığın lafta değil icraatta kendini göstereceğine değinerek “Biz yıllardır üyelerimiz için dur durak bilmeden mücadele veriyoruz. Verdiğimiz mücadele de her zaman kamu görevlilerinin menfaatine olacak kazanımlar elde etmek olmuştur. Hiçbir zaman üye sayısını artırmak için boş vaatlerin ardına saklanmadık, her zaman doğru olduk, ahlak edindiğimiz ilkelerimizden şaşmadık. İçi boş süslü laflarla değil, bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımlarla üyelerimizin takdirini kazanmaya gayret gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Tonbul ayrıca “Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan 6,8 şiddetindeki depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Memur-Sen olarak Türkiye’nin tüm meselelerinde olduğu gibi Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşeni yine layıkıyla yapacağız.” dedi.

Programda konuşan Ak Parti Milletvekili Halil Etyemez “Büyük Memur Sen Ailesinin önemli bir ferdi olan Enerji Bir Sen sadece üyelerinin hak ve menfaatleri için çaba sarf etmekle kalmamış, ülke gerçekleri ile yakından ilgilenmeyi, kendine şiar edinmiştir. Gayretli çalışmalarına şahit olduğum Enerji Bir-Sen’in güzel şehrimiz Konya’da düzenlediği bu kıymetli programda sizlerle bir arada olmak bizler için çok değerli. Büyük Memur –Sen Ailesi, Türkiye’nin ve Müslüman coğrafyanın kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için her zaman sorumluluk almış, adını sivil toplum kuruluşları içerisinde önemli bir yere kazımıştır. Şunu Gururla ifade edebilirim; Memur – Sen her zaman bir sendikadan fazlası olmayı başarmıştır.” dedi.

Etyemez, “Büyük Memur-Sen Ailesi, kendini yenileyen, zamanın ruhunu iyi okuyan ve anlayan bir Türkiye için yeni sözler söylemelidir. Küresel ve bölgesel düzeydeki siyasi, ekonomik ve teknolojik değişimleri takip ederek yeni söylemler üzerinde çalışmalıyız. Millet olarak köklü bir medeniyet tasavvurumuzun olduğunu tekrar hatırlamalıyız.” şeklinde konuştu.

Memur-Sen’in Konya’da gerçekleştirdiği sendikal faaliyetler hakkında bilgi veren Memur-Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer “Memur-Sen olarak 11 hizmet kolumuzda görevli Konya teşkilatlarımız daima hakkın ve haklının yanında yer alarak, hak ve emek mücadelesini bu çerçevede sürdürmeye devam etmiştir. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir” dedi.

Enerji Bir-Sen Mevlana Şube Başkanı Melike Emeksiz, Mevlana Şube olarak düzenlemiş oldukları programa katılım gösteren teşkilatlara teşekkür ederek “Enerji Bir-Sen olarak Memur-Sen Konya teşkilatlarımızı bir araya geldiği bu anlamlı ve büyük programa ev sahipliği yapıyor olmak bizim için çok kıymetli, katılım gösteren tüm misafirlerimize Sendikamız ve Şubemiz adına canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Emeksiz ayrıca Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Koluna bağlı kuruluşların Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde’deki işyerlerinde görev yapan Kamu Görevlilerinin taşrada yaşadıkları sorunları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik taleplerinin yerinde dinlendiğine, çözüme kavuşturulması noktasında Genel Merkez’le koordineli bir şekilde gayret gösterdiklerini ifade etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen