Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Danıştay’dan Türk Enerji-Sen’e Tokat!
13 Mart 2020

Enerji Bir-Sen olarak müdahil olduğumuz; Türk Enerji-Sen’in VHKİ kadrolarının iptali için TEİAŞ’a açtığı davaya son noktayı Danıştay koydu. Danıştay, Türk Enerji-Sen’in mağdur ettiği memurların hak ettiği VHKİ kadrolarına atanmalarına karar vererek sözde sendikacı Türk-Enerji-Sen’in skandalın hamlesine tokat gibi vurdu.

2010 yılında yetkiyi kaybettikten sonra, sendikal çizgisini de kaybeden Türk Enerji-Sen 2014 yılında TEİAŞ ve EÜAŞ’ta VHKİ kadrolarını iptal ettirmek için mahkemeye başvurarak skandal bir karara imza atmıştı.

Asıl amacı kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerini savunmak, artırmak olan bir sendika, herhangi bir fayda sağlamadığı gibi varoluş amacından şaşıp kamu görevlilerine zarar vermeye başlamıştır.

Malum sendika kamu görevlilerine ayak bağı olmaya devam ederken, bizler Enerji Bir-Sen olarak üyelerimizin mağduriyetine son vermek için sendikal tarihin yüzkarası bu davaya müdahil olarak sürecin en yakın takipçisi olduk.

Danıştay’ın açıkladığı kararla birlikte Türk Enerji-Sen yüzünden 6 yıldır mağdur olan TEİAŞ çalışanlarının hakkı teslim edilmiş oldu.

Danıştay’ın verdiği kararla birlikte akıllarda gelen “Yanlış hesap Bağdat’tan döner” atasözü, umuyoruz ki malum sendikaya hırs ve ihtiras uğruna çalışanların haklarını türlü yollarla gasp etmeden önce iki kez düşünmesi gerektiğini hatırlatır.

Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan tüm kamu görevlilerimize sesleniyoruz; Türk Enerji-Sen’in her geçen gün daha da zarar verdiği sözde sendikal mücadelesi, kamu görevlilerimize fayda sağlamadığı gibi büyük mağduriyetler oluşturmaya devam etmektedir. “Kamu görevlileri için bir taş da biz koyalım” demek yerine, elindeki hakkı mahkeme yoluyla iptal ettirmeye çalışan, yıllarca mağdur olmalarına sebep olan bu köhne zihniyet, özellikle malum sendikaya gönül veren çalışanlarımız başta olmak üzere tüm hizmet kolu çalışanlarımız tarafından sorgulanmalıdır.

Sendikal mücadeleye ve emeğin onuruna karşı yapılan bu ihaneti hizmet kolu çalışanlarımız ve sendikacılık tarihi unutmayacaktır.

Takdiri kıymetli çalışanlarımıza bırakıyoruz.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığında Teknik Şef olarak görev yapan üyemiz Halit Tayfur Güre 44 yıllık kamu hizmetini tamamlayarak emekli olmuştur. Emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve huzur diliyoruz.
24 Şubat 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü Satınalma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında Şef olarak görev yapan sendikamızın ilk üyelerinden Sn. İsmail Konca 42 yıl hizmetini tamamlayarak 20 Şubat Perşembe günü emekli olmuştur. Üyemize sağlıklı ve mutlu bir emeklilik diliyoruz.
20 Şubat 2020

EÜAŞ İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığı’nda görevli üyemiz Yarkın EROL’un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Şubat Salı günü ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 314 09 49)
18 Şubat 2020

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen