Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Çanakkale Destanı, Emperyalizme Karşı Kuşanılan Kılıcın Adıdır
18 Mart 2020

105. yıldönümünü idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi, işgal ve sömürge süngülerinin Anadolu’dan koparmak istediği, hakir gördüğü bir milleti, hasta addettiği bir devleti tarih sahnesinden silmek suretiyle yok etmeye yeltendiği bir teşebbüsün öte yandan bozkırda türlü destanların sala edasıyla yankılandığı bir direnişin yahut bir kahramanlığın adıdır.

Milli Mücadeleye ilham kaynağı olan Çanakkale Zaferi, vatan müdafaasının her türlü olumsuzluğa, düşmanın donanım ve sayı bakımından daha üstün şartlarda olmasına rağmen hiçbir yeise kapılmadan yazılmış bir destandır.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif,

“Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i...
Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi...”

dizelerinde şanını yücelttiği ecdadımızın; yayılmacılığa, barbarlığa ve emperyalizme karşı kuşandığı kılıcın hakkını vermektedir.

Milletimizin ve İslam ümmetinin, batılı sermayedarlara ve köle efendilerine namusunu çiğnetmemek için verdiği mücadele sonuç vermiş, hak ile batılın mücadelesinde batıl, boğazın soğuk suları altında kaybolmaya yüz tutmuştur.
Çanakkale ruhu, milletimizin bağımsızlığı yolunda engellerin tümünü aşacağının bir müjdesidir.
Çanakkale Muharebesi’nde şehit düşmüş ecdadımızı yad ederken, bizlere miras kalan şanlı tarihimize sahip çıkmalı, istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele vermekten asla geri durmamalıyız.

Kanlarıyla vatanımızı sulayan şehitlerimize olan borcumuzu ancak onların değer dünyalarını kendimize yol haritası yaparak ödeyebileceğimizi idrak edebilmeliyiz. Bu bilinçten hareketle bir asır evvel olduğu gibi bugün de ateş sarmalına mahkûm edilmeye çalışılan aziz vatanımızın her bir karışını, birlik ve dirliğimizi korumalı bu uğurda çalışmalıyız.

Enerji Bir-Sen olarak, Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında, milletinin geleceği için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığında Teknik Şef olarak görev yapan üyemiz Halit Tayfur Güre 44 yıllık kamu hizmetini tamamlayarak emekli olmuştur. Emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve huzur diliyoruz.
24 Şubat 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü Satınalma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında Şef olarak görev yapan sendikamızın ilk üyelerinden Sn. İsmail Konca 42 yıl hizmetini tamamlayarak 20 Şubat Perşembe günü emekli olmuştur. Üyemize sağlıklı ve mutlu bir emeklilik diliyoruz.
20 Şubat 2020

EÜAŞ İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığı’nda görevli üyemiz Yarkın EROL’un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Şubat Salı günü ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 314 09 49)
18 Şubat 2020

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen