Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Genel Başkan Tonbul, Çalışanların Taleplerini Bakan Pakdemirli’ye İletti
14 Nisan 2020

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yle görüşerek DSİ ve ÇAYKUR çalışanların talep ve sorunlarını iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Gürkan Kaya, Mustafa Daşdan ve Türker İpek’le birlikte Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yle bir araya gelerek Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan personelin talep ve sorunları hakkında görüştü.

Oldukça verimli geçen görüşmede Genel Başkan Tonbul, Enerji Bir-Sen olarak hazırladıkları çalışanlarının talep ve sorunlarının yanı sıra bu sorunların çözümüne ilişkin önerilerin bulunduğu rapor ve bilgi notlarını Bakan Pakdemirli’ye sundu.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Tonbul, uzun süredir açılmayan DSİ Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğini sınavlarının ivedilikle açılması, DSİ ve ÇAYKUR’a ait meskun mahalden uzak fabrika ve işletmelerde görevli personelin kaldığı lojmanların hizmet tahsisli olarak verilmesi ve yine buralara ulaşımda yaşanan sıkıntılara çözüm üretilmesi, bölgelerde yaşanan kreş sıkıntılarının çözülmesi gibi önemli başlıklarla birlikte çalışanların genel talep ve sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye iletti.

Genel Başkan Tonbul ayrıca Türkiye ve Dünya gündeminde birinci sırada gelen COVID-19 salgını nedeniyle, kurumlarda görev yapan çalışanların hizmetlerinin yürütülmesinde karşılaşılabilecekleri riskler ve bu riskleri ortadan kaldırabilecek çözüm önerilerine ilişkin önerilerde bulundu.

Bakan Pakdemirli, titizlikle incelediği talepleri dikkate alacaklarını ve konularla ilgili gerekli hassasiyeti göstererek çalışanların menfaatine olan çalışmaların destekçisi olacaklarını belirtti. Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan, Enerji Bir-Sen heyetine teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen