Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji, Sanayi ve Madencilik Çalışanlarının Güçlü Sesi Enerji Bir-Sen 25 Yaşında!
25 Nisan 2020

Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolu çalışanlarımızın ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesine, ülkemizin stratejik hedeflerine ulaştırma yolunda büyümesine ve güçlenmesine katkı sunmak için çıktığımız soylu mücadelemizin 25. yılını kutluyoruz.

Dünya görüşü ve ilkeli duruşuyla emek meşalesini tutuşturan merhum Mehmet Akif İnan Hocamızın yolundan gitmek için 25 Nisan 1995’te kurduğumuz sendikamız, çeyrek asırlık sendikal mücadelesiyle vizyonu, misyonu, ufku ve çizgisiyle farkını ortaya koymuştur.

Birlerle başlayan sendikal yürüyüşümüz, emeğe dayanan gücüyle 2010 yılında yetkiyle taçlanmış, 10 yıl boyunca aralıksız bir şekilde devam etmiştir. Üyelerimizden aldığımız güçle hizmet kolumuzun en büyük ve en güçlü sendikası olma başarımız, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde sürdürmektedir.

Sendikamız kurulduğu ilk günden bu yana ilkeli ve sorumlu sendikacılık anlayışından hiçbir zaman taviz vermeden; kamu görevlilerimize hizmet ettiği kadar ülkemizin bekasını gözetmekten ve toplumumuzun değerlerini korumaktan da hiçbir zaman geri durmamıştır. İçinde bulunduğumuz zor günlerde millet olarak atlattığımız veya halen yaşamaya devam ettiğimiz deprem, küresel salgın gibi toplumu ekonomik, sosyolojik ve psikolojik olarak derinden etkileyen badirelerde hem milletimizin hem devletimizin yanında olmaya, sorumlu sendikacılık anlayışı ve sivil toplum kuruluşu olma sorumluluğuyla milletimiz için elimizden geleni yapmaya devam etmekteyiz.

Akif İnanlardan devraldığımız bayrağı daha ileriye taşıyabilmiş olmanın, ülkemizin yüz akı, saygın, etkin sivil toplum kuruluşunu el birliğiyle zirveye çıkarmanın gururunu, onurunu hep birlikte yaşıyoruz ve bundan sonra da yaşayacağız.

Çeyrek asırlık onurlu mücadelede; kuruluşumuzdan büyümemize, bugünlere gelmemizde emeği geçen başta Mehmet Akif İnan Hocamız olmak üzere, ahirete irtihal eden dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, geçmiş Genel Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize, mevcut tüm değerli Yöneticilerimize, Şube, İl Başkanlarımıza, İşyeri Temsilcilerimize ve kıymetli Üyelerimize teşekkür ediyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Büyük Enerji Bir-Sen ailesi olarak sağlık, afiyet, huzur ve gönül birlikteliği içerisinde daha nice yıllara kavuşmayı dilerken, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve İslam alemine rahmet, bereket ve selamet getirmesini niyaz ediyoruz.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen