Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kadir Gecesi İnsanlığın Felahına Vesile Olsun
19 Mayıs 2020

İslam Âlemi’ne sayısız güzellikler katan rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın son günlerine doğru yaklaşırken yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de inananlara müjdelediği Kadir Gecesi, Müminler tarafından idrak ve ihya ediliyor olacak.

Bu geceyi diğer zamanlardan üstün kılan en önemli özellik, 14 asırdır insanlığın ufkunu aydınlatan, gönül dünyamızı zenginleştiren, müminleri birbirine kardeş kılan hayat rehberimiz Kur-an-ı Kerim’in bu hayırlı gecede nazil olmaya başlamasıdır.

Yüce Allah’ın rahmetiyle umut, bağışlanma ve huzur kapılarının açıldığı Kadir Gecesi Kur-an’ı Kerim’de, “Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır.” (Kadîr, 97/1-5) şeklinde inanlara bildirilmiş; öze dönüşün, yegâne hakikate erişmenin, hayatımıza anlam ve ifade katmanın yöntem ve sınırları çizilmiştir.

Vahyin bu gecede inmesiyle birlikte Resul-i Ekrem Efendimize de peygamberlik bu gecede verilmiştir. Mekke’deki Nur Dağı’nda yer alan Hira mağarasında inzivada olduğu bir zamanda, Cebrail (a.s.) ilk vahyi getirmiş ve O’nu peygamberlikle müjdelemiştir.

Her hususta ümmetine örnek olan Hz. Muhammed (s.a.s.) Kadir Gecesi’nin nasıl geçirilmesi gerektiği hususunda da inanlara yol gösterici olmuştur. Buhari ve Müslim tarafından rivayet edildiği üzere Hz. Peygamber itikâfta kaldığı süre boyunca dua, tevbe ve istiğfar etmekte, Kur’an tilaveti, namaz ve niyazlarla dopdolu bir kulluk yolunu temsil etmektedir.

Ömrü, bir nehirdeki suyun akıp gitmesi gibi hızlı geçen beşer, varlığına anlam katabilecek hakikati yüce Allah’ın kelamında aramalı, her hareketine Allah'ın Rızası ölçüsü koymalıdır.

Bu itibarla Enerji Bir-Sen olarak, milletimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, yüce Allah’tan tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetleri kabul buyurmasını bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını niyaz ediyoruz.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen