Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, MKEK Çalışanlarının Taleplerini Bakan Yardımcısı Dere’ye İletti
08 Temmuz 2020

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, beraberindeki heyetle birlikte Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’yi ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Türker İpek ve Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer’le birlikte MKEK çalışanlarının talep ve sorunlarını görüşmek üzere Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’yi ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Tonbul, Türkiye’nin yurtiçinde ve yurtdışında milli savunma noktasında yürüttüğü operasyonları ve çalışmaları yakından takip ettiğini ve desteklediğini ifade ederek “Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu ürettiği mühimmat, silah ve teçhizatla milli savunmamıza ve dışa bağımlılığın azalmasına sağladığı önemli katkının yanında koronavirüs salgınıyla mücadeleye ürettiği medikal malzemelerle de destek olmuş, adına yakışır şekilde solunum cihazı dahi üretmiştir. MKEK yalnızca askeri alanda değil ülkemizin ihtiyaç duyacağı her alanda makineler üretebilecek kapasitede olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Umuyorum ki bu güzide kurumumuz bundan sonraki dönemde her ihtiyaca cevap verebileceği bir konuma yükseltilir” şeklinde konuştu.

Bakan Yardımcısı Dere, Tonbul ve beraberindeki heyete ziyaretleri için teşekkür ederek, MKEK çalışanlarının daha iyi şartlarda istihdamının devamı için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen