Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Azerbaycan’lı Kardeşlerimizin Yanındayız…
21 Temmuz 2020

Zalım övünmesin zülümleriyle,

Bin bir bühtanıyle, bin bir şeriyle,

Hakikat uğruna ölümleriyle

Ölümü kanına çekti şehitler


İnsan insan olur kendi hüneriyle

Millet, millet olur hayır-şeriyle

Toprağın bağrına cesetleriyle

Özgürlük tohumu ekti şehitler.

Azadlık Şairi Bahtiyar Vahapzade 

Ülke topraklarının yüzde yirmisi, yirmi altı yıldır Ermenistan işgali altında olan kardeş Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine geçtiğimiz hafta Ermenistan Silahlı Kuvvetleri tarafından asker-sivil ayrımı yapılmadan alçak bir saldırı düzenlendi. On iki Azerbaycanlı kardeşimizin şehit olduğu çatışmalarda Ermeni kuvvetleri yüze yakın kayıp vererek geri çekilmek zorunda kaldı.

Aslında bütün bu olup bitenler bir sürecin devamı niteliğindedir. Uluslararası sistem tarafından deyim yerindeyse hep kollanan, zaman zaman da önü açılan Ermenistan’ın Azerbaycana dönük katliamla sonuçlanan saldırıları, doksanlı yıllardan bu yana devam etmektedir. Geçmişten bugüne kadar 30 bin Azerbaycanlı Türk, Ermenistan’ın kanlı saldırıları neticesinde şehit oldu, yakın tarihin en büyük trajedilerinden olan Hocalı Katliamı’nda 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere 613 Azerbaycanlı kardeşimiz ağır işkenceler neticesinde şehit edildi.

Uluslararası güçlerin ikiyüzlülüğe varan sessizliklerinden de faydalanan Ermenistan karanlık geçmişinin izini takip ediyor; Güney Kafkasya’da barış ve istikrarı tehdit etmeye, masumların kanını ve gözyaşını kendi ucuz politikasına meze yapmaya devam etmektedir.

Özellikle Rusya, Dağlık Karabağ ve Azerbaycan-Ermenistan çatışmasını ‘dondurulmuş alan’ olarak işine yaradığını düşünmekte; tıpkı İngilizler gibi bu konuyu Ermenistan’ın pervasız ve saldırgan tavırları üzerinden gündeme getirmektedir.

Ermenistan’ın, Rusya’nın da örtük desteğini alarak kendi boyunu ve çapını aşan hadiseler üzerinden maceraperestliğe soyunması, hukuksuz ve akıldan uzak hamleler yaparak bölgemizdeki barış ve istikrarı yıllardır hedef alması cevapsız bırakılabilecek kadar basit değildir.

Bununla birlikte; Avrupa Konseyi’nin ve Birleşmiş Milletler’in, Ermenistan’ın hukuksuzluğuna karşı almış olduğu kararlar olmasına rağmen, Ermenistan’ın bu başıboşluğuna ve saldırgan tutumuna karşı uluslararası toplum Azerbaycan’ın 7 bölgesi halen Ermenistan işgali altında olmasına rağmen sessiz kalmaktadır. Dağlık Karabağ sorununun çözümü için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) bünyesinde kurulan Minsk Grubu eş başkanı olan ABD, Fransa ve Rusya sorunun çözümüne yönelik olumlu bir adım atmamakla birlikte kapalı perdeler ardından Ermenistan’a göz kırpmaktadır.

Ermeni Diasporası tarafından desteklenen bazı Amerikalı parlamenterler üzerinden ABD yönetiminin baskı altına alınması, Ermenistan’ın işlediği savaş suçlarının ve hukuksuz işgallerinin uluslararası karar verici kongre ve toplantılarda üstünün örtülerek karartılması bu utancı daha da büyütmektedir.

Biz biliyoruz ki, son olaylar, Ermenilere bir soykırım yapıldığı iftirasında bulunarak Türkiye’yi köşe sıkıştırma gayretinde olan Fransa’nın, Rusya ile beraber Libya’da büyük bir bataklığa saplanması ve meselenin takriben aynı zaman dilimi içerisinde gerçekleşmesi bu örtülü ve kirli pazarlığı ayyuka çıkarmaktadır.

Tasması başkasının elinde olduğu açıkça görülen Ermenistan, Azerbaycan’da işgal ettiği bölgelerden çekilerek kardeş Azerbaycan toprak bütünlüğü tesis edilmelidir. Bölgede barışın, huzurun ve güvenliğin yaşama imkanı ancak bu şartlar altında mümkün kılınabilir.

Büyük Memur-Sen ailesi olarak saldırılarda şehadet mertebesine eren Azerbaycanlı kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet ve mağfiret niyaz eder, barış ihtisasıyla gelecek ümitleri beslediğimizi kamuoyuna arz ederiz.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen