Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Türkiye’nin Enerjisi 11. kez "Genel Yetkili Sendika"
30 Temmuz 2020

Enerji Bir-Sen, enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunun zorlu koşulları içinde vazifesini en iyi şekilde sürdüren kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının korunması ve geliştirilmesi, emeğin ve alın terinin adaletli bir şekilde karşılık bulması için çıktığı sendikal mücadelesinde üyelerinin teveccühü ile “Genel Yetkili Sendika” unvanını 11.kez almanın sevincini yaşıyor.

Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sosyal ve kamusal hayat olumsuz etkilenmiş, kamu görevlileri için de çalışma koşullarında değişiklikler meydana gelmiştir. Salgının pik noktasından sonra başlayan normalleşme süreciyle birlikte her yıl 15 Mayıs’ta yapılan ve “15 Mayıs Mutabakatları” olarak bilinen üye sayımı ve tespit tutanakları bu yıl 15 Temmuz’a ertelenmişti. Yapılan sayımlar neticesinde Enerji Bir-Sen, 10 yıldır aralıksız sürdürdüğü; enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunun en çok üyeye sahip sendikası olma başarısını 2020 yılında da devam ettirerek 11.kez “Genel Yetkili Sendika” olma başarısını üyelerinin takdir ve teveccühü ile devam ettirmiştir.

Sendikalı olmanın hak arama ve koruma noktasındaki anlam ve önemini bilen, uygulayan Enerji Bir-Sen; birlik olmanın, örgütlü ve teşkilatlı olmanın emek mücadelesinde sahada ve masadaki gücünü artırmak için sürdürdüğü çalışmalarıyla, Genel Merkezinden İşyeri Temsilciliğine kadar her yerde her çalışana ulaşarak çalışma hayatına yönelik sorunlara çözüm üretmeyi kendine hedef olarak benimsemiş, ülke ve millet bekasına ilişkin meselelerde ilkeli duruşuyla toplumsal meselelerde üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiştir.

Sendikal mücadelesiyle hizmet kolu çalışanlarının desteğini kazanan Enerji Bir-Sen rakiplerini geride bırakarak hizmet kolundaki diğer sendikaların tamamının toplamının iki katından daha fazla olan 16.636 üye sayısıyla, oldukça zorlu çalışma koşullarına sahip olan enerji, sanayi ve madencilik çalışanlarının sorunlarını, taleplerini çözüme kavuşturmak, hak ve menfaatlerini daha iyi koşullara taşımak için toplu sözleşmeden, kurum idari kurullarına, masadan, sahaya her türlü platformda sürdürdüğü mücadelesine üyelerinden aldığı güçle devam etmektedir.

Enerji Bir-Sen’li olmayı ayrıcalık olarak gören, hak arama noktasında sendikal mücadelenin önemini bilen ve bu mücadelenin paydaşı olmak için Enerji Bir-Sen üyesi olan, Enerji Bir-Sen’i aralıksız 11 yıldır yetkinin tek adresi gösteren kıymetli üyelerimizi ve sendikamıza emek veren gönül veren teşkilatımızın her bir neferini selamlıyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Enerji Bir-Sen 25 yıldır olduğu gibi alın terinin hak ettiği değeri bulması için verdiği mücadelesine sizlerin desteğiyle devam edecektir.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen