Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Küçük Çocuğu Olan Memurlar Okullar Açılana Dek İdari İzinli Sayılmalı
08 Eylül 2020

Enerji Bir-Sen, Cumhurbaşkanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından pandemi nedeniyle okula gidemeyen çocuğu olan memurların idari izinli sayılmalarını talep etti.

Tüm Dünya’da etkilerini ağır bir şekilde hissettiren koronavirüs pandemisi, Mart ayından beri ülkemizde de toplumsal düzeni ciddi boyutlarda etkileyerek devam etmektedir. Artan vaka sayılarıyla birlikte ikinci dalga boyutunda seyreden pandemi neticesinde 26 Ağustos 2020 tarih ve 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazetede yayımlanmış ve kamuda tekrardan dönüşümlü veya uzaktan çalışma şeklinde esnek çalışma modeline geçilmiştir. Ancak pandeminin ciddi boyutlarda artan vaka sayılarıyla seyretmesi üzerine ilkokuldan üniversitelere kadar eğitim kurumlarının uzaktan eğitime devam etmesi yönünde karar alınmış, bu durum özellikle okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çağında çocuğu olan ailelerin çocuklarını bırakacak bakıcı dahi bulamamalarına neden olmuştur.

OKULLAR AÇILANA DEK MEMURLARA İDARİ İZİN VERİLMELİ

Enerji Bir-Sen olarak, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığına ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yazılı olarak başvuruda bulunduklarını belirten Genel Başkan Tonbul, ilkokul ve ortaokul çağında çocuğu olan kamu görevlilerinden kadın veya erkek fark etmeksizin, özellikle eşi özel sektörde çalışanların, kurum yetkisine bırakılmadan okullarda tekrardan yüz yüze eğitim başlayana kadar idari izinli sayılmalarını talep ettiklerini açıkladı.

SALGIN YÜZÜNDEN BÜYÜKLERİMİZ TORUNLARINA BAKAMAZ OLDU

Vaka sayılarındaki artışla birlikte okula gidemediği için evde yalnız kalmak zorunda olan çocuklarını risk grubundaki 65 yaş üstü anne ve babalarına da emanet edemeyen kamu görevlilerinin mağduriyet yaşayacağını kaydeden Tonbul, “Kamu görevlilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına kamuya tekrar getirilen esnek çalışma genelgesine okulöncesi, ilkokul ve ortaokul çağında çocuğu olan kamu görevlileri de dahil edilerek idari izinli sayılmaları gerekmektedir. Görev şekli veya kurum yapısından kaynaklanan esnek çalışma modellindeki uygulama farklılıklarının bu velilerimizi mağdur etmemesi adına yetkinin kurumlara verilmeden kapsayıcı bir genelgeyle düzenlenmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Maden Sahaları Dairesi Başkanlığında görevli üyemiz Ümit Sönmez'in kayınbabası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 6 Haziran Cumartesi günü Kütahya İli Tavşanlı İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Haziran 2021

EÜAŞ Elektrik Piyasası Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan üyemiz M. Sait Keten'in annesi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi Çorum'da defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: (0 542 415 00 24)
28 Mayıs 2021

EÜAŞ Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Adem Doğaç Covid-19 nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Çatalan HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli personelimiz ve Toroslar Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ramazan Arslan'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 488 11 11)
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Satın Alma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Mehmet Emin Gürbüz'ün annesi Leyla Gürbüz vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Nisan Çarşamba günü Ayaş Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0535 479 44 68)
15 Nisan 2021

Enerji Bir-Sen Dumlupınar Şube Sekreterimiz Erdoğan Gümüşay’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 533 686 83 18)
25 Nisan 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen