Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Küçük Çocuğu Olan Memurlar Okullar Açılana Dek İdari İzinli Sayılmalı
08 Eylül 2020

Enerji Bir-Sen, Cumhurbaşkanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından pandemi nedeniyle okula gidemeyen çocuğu olan memurların idari izinli sayılmalarını talep etti.

Tüm Dünya’da etkilerini ağır bir şekilde hissettiren koronavirüs pandemisi, Mart ayından beri ülkemizde de toplumsal düzeni ciddi boyutlarda etkileyerek devam etmektedir. Artan vaka sayılarıyla birlikte ikinci dalga boyutunda seyreden pandemi neticesinde 26 Ağustos 2020 tarih ve 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazetede yayımlanmış ve kamuda tekrardan dönüşümlü veya uzaktan çalışma şeklinde esnek çalışma modeline geçilmiştir. Ancak pandeminin ciddi boyutlarda artan vaka sayılarıyla seyretmesi üzerine ilkokuldan üniversitelere kadar eğitim kurumlarının uzaktan eğitime devam etmesi yönünde karar alınmış, bu durum özellikle okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çağında çocuğu olan ailelerin çocuklarını bırakacak bakıcı dahi bulamamalarına neden olmuştur.

OKULLAR AÇILANA DEK MEMURLARA İDARİ İZİN VERİLMELİ

Enerji Bir-Sen olarak, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığına ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yazılı olarak başvuruda bulunduklarını belirten Genel Başkan Tonbul, ilkokul ve ortaokul çağında çocuğu olan kamu görevlilerinden kadın veya erkek fark etmeksizin, özellikle eşi özel sektörde çalışanların, kurum yetkisine bırakılmadan okullarda tekrardan yüz yüze eğitim başlayana kadar idari izinli sayılmalarını talep ettiklerini açıkladı.

SALGIN YÜZÜNDEN BÜYÜKLERİMİZ TORUNLARINA BAKAMAZ OLDU

Vaka sayılarındaki artışla birlikte okula gidemediği için evde yalnız kalmak zorunda olan çocuklarını risk grubundaki 65 yaş üstü anne ve babalarına da emanet edemeyen kamu görevlilerinin mağduriyet yaşayacağını kaydeden Tonbul, “Kamu görevlilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına kamuya tekrar getirilen esnek çalışma genelgesine okulöncesi, ilkokul ve ortaokul çağında çocuğu olan kamu görevlileri de dahil edilerek idari izinli sayılmaları gerekmektedir. Görev şekli veya kurum yapısından kaynaklanan esnek çalışma modellindeki uygulama farklılıklarının bu velilerimizi mağdur etmemesi adına yetkinin kurumlara verilmeden kapsayıcı bir genelgeyle düzenlenmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen