Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
KAMU ÇALIŞANLARI SÖZÜNÜ SÖYLEDİ. ENERJİ BİR-SEN YİNE YETKİLİ SENDİKA
05 Haziran 2013

Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolunda 2010 yılında aldığımız "Yetkili Sendika" olma emanetini üyelerimizden aldığımız güç ve destek sayesinde üye sayımızı artırarak 2013 yılında da devam ettirmiş olduk.

Geçtiğimiz yıl hizmet kolumuzda bakanlıkların yeniden yapılandırılması vebaşta TEDAŞ ve EÜAŞ olmak üzere Enerji KİT'lerinde ard arda yapılan özelleştirmeler neticesinde  nitelikli iş gücü kaybı, kurum değişiklikleri, personel sayısındaki azalma gibi bir çok sorunun çalışanlarımızı ve sendikamızı etkilediği bir yıl oldu.

Sendika olarak kamu çalışanları açısından ilk kez gerçekleştirdiğimiz Toplu Sözleşmede kazandığımız hakların yürürlüğe girmesi için gösterdiğimiz çaba ve gayretin yanında, özelleştirmeden etkilenen çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik açıdan mağduriyet yaşamaması, bundan sonraki çalışma hayatlarına mesleki açıdan kendilerinin rahat, huzurlu ve mutlu bir şekilde devam edebilmelerini sağlamak için çaba sarfettik. Bu doğrultuda çalışmaya da devam edeceğiz.

Türkiyenin dört bir yanında işyeri temsilcilerimizden, İl ve Şube Yönetimlerimize, İl ve Şube Başkanlarımıza kadar tüm teşkilatlarımıza göstermiş oldukları özverili çalışma ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bizlerden desteğini esirgemeyen tüm kamu görevlilerine ve üyelerimize de şükranlarımızı sunarız.

Tüm bu gelişmeler ışığında hizmte kolumuzda azalan çalışan kamu görevlisi sayısı da dikkate alındığında Enerji Bir-Sen olarak, teşkilatlarımızın özverili ve gayretli çalışmalarıyla yetkili olduğumuz kurumlarda yetkimizi perçinleyerek, Hizmer Kolumuzdaki diğer tüm sendikaların toplamından da daha fazla bir üye sayısına ulaşmış olduk. 2013 yılı Mayıs ayında yapılan üye sayımları neticesinde 16 693 üye sayısına ulaşmış bulunmaktayız.

Memur-Sen Konfederasyonu ve Enerji Bir-Sen olarak iadaletsizliklerin, savaşların, zulüm ve haksızlıkların karşısında durarark yinin doğrunun güzelin barış ve adaletin hakim olduğu bir Dünyanın yeniden inşaası için var gücümüzle Filistinden Somaliye, Suriyeden Arakana kadar her coğrafyada çalışıyoruz.

Bunun yanında tüm kamu çalışanları ve üyelerimizn hak ve menfaatlerini korumaya onların daha güzel saygın, onurlu ve huzurlu çalışma şartlarını elde etmesi için de her platofrmda mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Özverili ve gayretli çalışmalarıyla tüm Türkiyede Enerji Bir-Sen bayrağını dalgalandıran iş yeri temsilcilerimize, İl ve Şube Yönetimlerimize, İl ve Şube Başkanlarımıza ve tüm üyelerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen