Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
KAMU ÇALIŞANLARI SÖZÜNÜ SÖYLEDİ. ENERJİ BİR-SEN YİNE YETKİLİ SENDİKA
05 Haziran 2013

Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolunda 2010 yılında aldığımız "Yetkili Sendika" olma emanetini üyelerimizden aldığımız güç ve destek sayesinde üye sayımızı artırarak 2013 yılında da devam ettirmiş olduk.

Geçtiğimiz yıl hizmet kolumuzda bakanlıkların yeniden yapılandırılması vebaşta TEDAŞ ve EÜAŞ olmak üzere Enerji KİT'lerinde ard arda yapılan özelleştirmeler neticesinde  nitelikli iş gücü kaybı, kurum değişiklikleri, personel sayısındaki azalma gibi bir çok sorunun çalışanlarımızı ve sendikamızı etkilediği bir yıl oldu.

Sendika olarak kamu çalışanları açısından ilk kez gerçekleştirdiğimiz Toplu Sözleşmede kazandığımız hakların yürürlüğe girmesi için gösterdiğimiz çaba ve gayretin yanında, özelleştirmeden etkilenen çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik açıdan mağduriyet yaşamaması, bundan sonraki çalışma hayatlarına mesleki açıdan kendilerinin rahat, huzurlu ve mutlu bir şekilde devam edebilmelerini sağlamak için çaba sarfettik. Bu doğrultuda çalışmaya da devam edeceğiz.

Türkiyenin dört bir yanında işyeri temsilcilerimizden, İl ve Şube Yönetimlerimize, İl ve Şube Başkanlarımıza kadar tüm teşkilatlarımıza göstermiş oldukları özverili çalışma ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bizlerden desteğini esirgemeyen tüm kamu görevlilerine ve üyelerimize de şükranlarımızı sunarız.

Tüm bu gelişmeler ışığında hizmte kolumuzda azalan çalışan kamu görevlisi sayısı da dikkate alındığında Enerji Bir-Sen olarak, teşkilatlarımızın özverili ve gayretli çalışmalarıyla yetkili olduğumuz kurumlarda yetkimizi perçinleyerek, Hizmer Kolumuzdaki diğer tüm sendikaların toplamından da daha fazla bir üye sayısına ulaşmış olduk. 2013 yılı Mayıs ayında yapılan üye sayımları neticesinde 16 693 üye sayısına ulaşmış bulunmaktayız.

Memur-Sen Konfederasyonu ve Enerji Bir-Sen olarak iadaletsizliklerin, savaşların, zulüm ve haksızlıkların karşısında durarark yinin doğrunun güzelin barış ve adaletin hakim olduğu bir Dünyanın yeniden inşaası için var gücümüzle Filistinden Somaliye, Suriyeden Arakana kadar her coğrafyada çalışıyoruz.

Bunun yanında tüm kamu çalışanları ve üyelerimizn hak ve menfaatlerini korumaya onların daha güzel saygın, onurlu ve huzurlu çalışma şartlarını elde etmesi için de her platofrmda mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Özverili ve gayretli çalışmalarıyla tüm Türkiyede Enerji Bir-Sen bayrağını dalgalandıran iş yeri temsilcilerimize, İl ve Şube Yönetimlerimize, İl ve Şube Başkanlarımıza ve tüm üyelerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen