Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
DSİ ve ÇAYKUR Çalışanlarının Talepleri Bakan Pakdemirli’ye İletildi
10 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, DSİ ve ÇAYKUR’da görevli personelin talep ve sorunlarını iletmek üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle görüştü.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, personel alımlarından mühendis kadrolarına öncelik verilmesi ve 4/B’li personelin ücret farklılığı sorunları başta olmak üzere DSİ ve ÇAYKUR’da görevli personelin genel talep ve sorunlarını iletmek üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle görüştü.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Tonbul “DSİ Türkiye’nin her köşesinde teşkilatlanmış güçlü ve önemli bir kurumumuz. Teknik bilgi birikimi ve kurumsal kültürü oturmuş bu güzide kurumumuzun mevcut konumunu güçlendirerek vatandaşa hizmet etmeye devam etmesi adına merkezden talep edilecek kadrolarda teknik personel oranına ve özellikle mühendis sayısına öncelik tanınmalıdır. Ayrıca bölge ve şubeler merkeze kıyasla daha fazla hizmet ve personel beklemekte, buralara uygulanacak teşviklerle personel tutmada avantaj sağlanabilecektir” ifadelerini kullandı.

TONBUL: “4/B’Lİ PERSONELİN MAĞDİRİYETLERİ GİDERİLMELİ, TALEPLERİ KARŞILANMALI”

4/B’li personelin sözleşme süresi başta olmak üzere ücret farklılığı, sosyal haklarda ve kıdem haklarındaki farklılıklardan kaynaklı mağduriyetlerine değinen Genel Başkan Tonbul “Sendikal boyutta yıllardır farklı istihdam modellerinin kamuya ve kamu görevlilerine verdiği zararı her platformda dile getiriyoruz. 4A, B, C… isimler değişse de mağduriyetler hep aynı. Kamu hizmetlerinin devamı için, günü kurtaracak reçetelerle bulunan formüller uygulamada ilk etapta işleyişi sürdürse de geçen zaman içinde oluşan farklılıklar iş barışını bozuyor, kamu görevlileri arasında mağduriyetler yaratıyor. Kamu görevlisi kadrolu olmalı, her vatandaşa eşit hizmet götürmesi gereken kamu görevlisi ayrımcılığa en başta kendisi uğramamalı” şeklinde konuştu.

TOÇ Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan da eşlik ettiği toplantıda Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ve Personel Genel Müdürü Adem Dinç hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen