Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’in Teklifleri Toplu Sözleşme Masasında Müzakere Edildi
18 Ağustos 2021

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, Enerji Bir-Sen’in Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu çalışanları adına toplu sözleşme masasına taşıdığı teklif maddeleri müzakere edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralıoğlu Toplantı Salonu’nda yürütülen toplantıda, bir önceki komisyon çalışmasında tasnifi yapılan Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Koluna ilişkin toplu sözleşme teklif maddelerinin müzakeresi yapıldı.

Toplantıya Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolunun Yetkili Sendikası olan Enerji Bir-Sen adına Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Sekreter, Ramazan Karaçor, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Erkan Karahan, Mustafa Daşdan ve Türker İpek ile Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, ÇSGB ve Maliye Bakanlığı bürokratlarının yanı sıra Eti Maden Genel Müdürü Serkan Keleşer, TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı Murat Tokat ve hizmet kolu kurumlarında görevli bürokratlar da katıldı.

Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul’un başkanlığındaki Enerji Bir-Sen heyeti, Enerji Bir-Sen’in toplu sözleşme masasına taşıdığı Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu çalışanlarının taleplerini içeren teklif maddelerini ÇSGB Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’in başkanlık ettiği Kamu İşveren Heyeti’ne gerekçeleriyle birlikte izah etti.

Tonbul “Taleplerimize Çözüm Üretmek İsteyenler İçin Toplu Sözleşme Masasından Daha Anlamlı Bir Adres Yoktur”

Kamu İşveren Heyeti’nin kamu görevlilerinin sorunlarının çözümü, sosyal ve özlük haklarının müreffeh bir yaşam için refah seviyesinin altında kalmaması, hem emek hem ücret noktasında kayıp yaşanmaması adına Yetkili Sendika tarafından masaya getirilen teklif maddelerine adalet ve eşiklik merkezli bir yaklaşımla bakılması gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Tonbul, “Yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada yaşanan gelişmelerin etkilerini birey olarak her birimiz çok ağır bir yük olarak paylaşıyoruz. Bir yanda pandemi, bir yanda yangınlar, bir yanda kuraklık, bir yanda seller, bir yanda savaşlar ve göçmen sorunu derken enflasyon aldı başını gidiyor. Genel harcama kalemlerini bir kenara bıraktık, artık temel yaşam için gerekli barınma, beslenme gibi kalemler bile aile bütçesini altüst etmiş durumda. Ülkemizin ve milletimizin maruz kaldığı başta afetler olmak üzere tüm ağır koşullar bir kez daha Enerji ve Sanayi ve Madencilik hizmet kolunun ve bu hizmet kolu çalışanlarının ürettiği değerin, ortaya koyduğu emeğin ülkemizin stratejik vazgeçilmezlerinden biri olduğunu kanıtlamıştır. Kritik öneme sahip bir alanda büyük bir özveri ve gayretle görevini ifa eden kamu görevlilerimizin taleplerinin karşılanması için toplu sözleşme masasından daha anlamlı bir adres yoktur.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Maden Sahaları Dairesi Başkanlığında görevli üyemiz Ümit Sönmez'in kayınbabası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 6 Haziran Cumartesi günü Kütahya İli Tavşanlı İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Haziran 2021

EÜAŞ Elektrik Piyasası Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan üyemiz M. Sait Keten'in annesi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi Çorum'da defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: (0 542 415 00 24)
28 Mayıs 2021

EÜAŞ Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Adem Doğaç Covid-19 nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Çatalan HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli personelimiz ve Toroslar Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ramazan Arslan'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 488 11 11)
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Satın Alma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Mehmet Emin Gürbüz'ün annesi Leyla Gürbüz vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Nisan Çarşamba günü Ayaş Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0535 479 44 68)
15 Nisan 2021

Enerji Bir-Sen Dumlupınar Şube Sekreterimiz Erdoğan Gümüşay’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 533 686 83 18)
25 Nisan 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen