Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MEMUR-SEN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA...
21 Ekim 2013

Memur-Sen, bu Kurban Bayramı’nda da hem yurt içinde hem de yurt dışında yardım kampanyalarıyla ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Kurban Bayramı’nda, Türkiye’nin değişik yerlerine yardım götüren Memur-Sen, başta Kazakistan, Arakan, ve Bangladeş olmak üzere dünyanın dört bir yanında yürüttüğü yardım ve kurban bağış kampanyalarıyla da kıtalar arası kardeşlik köprüleri inşa etmeye devam ediyor.

Türk halkı bu Kurban Bayramında da hem yurt içinde hem yurt dışında yardım seferberliği başlattı. Dünyanın dört bir yanına dağılan yardım severler, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koştu. Türkiye’nin en önemli ve güçlü sivil toplum kuruluşlarından olan Memur-Sen, bu yıl da hem Türkiye’de hem de dünyanın değişik bölgelerinde yaptığı kurban organizasyonlarıyla insanlığın kardeşliği için önemli bir projeye daha imza attı. Memur-Sen, Kazakistan’a 300, Bangledeş ve Arakan’a 200 er kurban götürerek sevgi, barış ve kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor.

Memur-Sen tarafından Kazakistan’a gönderilen 300 kurbanın kesim ve dağıtımına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir –Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Eğitim-Bir –Sen Genel Başkan Yardımcısı Esat Tektaş, katıldı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir –Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, bayramın sevgi, kaynaşma, paylaşma ve kardeşlik günleri olduğunu söyledi. Memur-Sen’in her yıl dünyanın değişik yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulunduğunu hatırlatan Tonbul, “Bu Kurban Bayramı’nda da Memur-Sen olarak dünyanın değişik yerlerindeki Müslüman kardeşlerimize kurban yardımında bulunmaya çalıştık. Arakan’da zulme uğrayan kardeşlerimize 200, Kazakistan Çimkent’teki ihtiyaç sahipleri için de 300 kurban bağışladık. Bayram namazımızı Ata yurdu’nda kıldık. Ardından soydaşlarımızla kurbanlarımızı kestik. Paylaşmanın ve kardeşliğin hazzını yaşadık.”dedi.

ENERJİ BİR-SEN KAMBOÇYADA

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Kurban Bayramı'nda Kamboçya’nın Chumnik köyü basta olmak üzere toplamda 40 köydeki  binlerce aileye kurban yardımı yaptıklarını söyledi.

Doğan,’’Türkiye genelinde başlattığımız kampanya kapsamında yardımseverlerin desteği ile, ülkemizden 10 binlerce km uzaklıktaki Müslüman kardeşimizle kurban bayramını birlikte geçirdik.Kesilen 136 büyükbaş kurbanlık, halkın çok fakir olması sebebiyle her aileye 500 gr kurban eti adaletli bir şekilde dağıtıldı’’ dedi


Doğan, sözlerine şöyle devam etti.’’Kamboçya’daki kardeşlerimiz zor şartlar altında yaşıyorlar. Gittiğimiz köylerde elektrik ve içme suyu problemi var.Yanı başımızdaki Budist köyleri teknolojiyi kullanabiliyorken Müslüman kardeşlerimiz teknolojiyle henüz tanışmamış’’ diye konuştu. 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen