Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MEMUR-SEN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA...
21 Ekim 2013

Memur-Sen, bu Kurban Bayramı’nda da hem yurt içinde hem de yurt dışında yardım kampanyalarıyla ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Kurban Bayramı’nda, Türkiye’nin değişik yerlerine yardım götüren Memur-Sen, başta Kazakistan, Arakan, ve Bangladeş olmak üzere dünyanın dört bir yanında yürüttüğü yardım ve kurban bağış kampanyalarıyla da kıtalar arası kardeşlik köprüleri inşa etmeye devam ediyor.

Türk halkı bu Kurban Bayramında da hem yurt içinde hem yurt dışında yardım seferberliği başlattı. Dünyanın dört bir yanına dağılan yardım severler, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koştu. Türkiye’nin en önemli ve güçlü sivil toplum kuruluşlarından olan Memur-Sen, bu yıl da hem Türkiye’de hem de dünyanın değişik bölgelerinde yaptığı kurban organizasyonlarıyla insanlığın kardeşliği için önemli bir projeye daha imza attı. Memur-Sen, Kazakistan’a 300, Bangledeş ve Arakan’a 200 er kurban götürerek sevgi, barış ve kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor.

Memur-Sen tarafından Kazakistan’a gönderilen 300 kurbanın kesim ve dağıtımına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir –Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Eğitim-Bir –Sen Genel Başkan Yardımcısı Esat Tektaş, katıldı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir –Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, bayramın sevgi, kaynaşma, paylaşma ve kardeşlik günleri olduğunu söyledi. Memur-Sen’in her yıl dünyanın değişik yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulunduğunu hatırlatan Tonbul, “Bu Kurban Bayramı’nda da Memur-Sen olarak dünyanın değişik yerlerindeki Müslüman kardeşlerimize kurban yardımında bulunmaya çalıştık. Arakan’da zulme uğrayan kardeşlerimize 200, Kazakistan Çimkent’teki ihtiyaç sahipleri için de 300 kurban bağışladık. Bayram namazımızı Ata yurdu’nda kıldık. Ardından soydaşlarımızla kurbanlarımızı kestik. Paylaşmanın ve kardeşliğin hazzını yaşadık.”dedi.

ENERJİ BİR-SEN KAMBOÇYADA

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Kurban Bayramı'nda Kamboçya’nın Chumnik köyü basta olmak üzere toplamda 40 köydeki  binlerce aileye kurban yardımı yaptıklarını söyledi.

Doğan,’’Türkiye genelinde başlattığımız kampanya kapsamında yardımseverlerin desteği ile, ülkemizden 10 binlerce km uzaklıktaki Müslüman kardeşimizle kurban bayramını birlikte geçirdik.Kesilen 136 büyükbaş kurbanlık, halkın çok fakir olması sebebiyle her aileye 500 gr kurban eti adaletli bir şekilde dağıtıldı’’ dedi


Doğan, sözlerine şöyle devam etti.’’Kamboçya’daki kardeşlerimiz zor şartlar altında yaşıyorlar. Gittiğimiz köylerde elektrik ve içme suyu problemi var.Yanı başımızdaki Budist köyleri teknolojiyi kullanabiliyorken Müslüman kardeşlerimiz teknolojiyle henüz tanışmamış’’ diye konuştu. 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen