Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
ENERJİ BİR-SEN KARESİ ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.
28 Ocak 2014

Enerji Bir-Sen Karesi Şube Başkanlığı İstişare toplatısı yapıldı. Marmara Bölgesi İstişare toplantılarının ikinci durağı Balıkesir oldu. Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan ve Cemil Şentürk Balıkesir’de bulunan hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Hizmet koluna bağlı DSİ 25. Bölge Müdürlüğü, MTA Bölge Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü ve Eti Maden işletmelerine bağlı Bigadiç ve Bandırma Bor işletme Müdürlüklerini ziyaret eden Enerji Bir-Sen Heyeti kurum yöneticileri ile bir araya geldi. Heyet kurum yöneticileri ile üyelerin sorunları ve sendikal faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Kurum ziyaretlerinin ardından Karesi Şube İstişare toplantısına geçildi.Eti Maden İşletmeleri Bigadiç Bor İşletmeleri Tesislerinde yapılan toplantıya Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan ve Cemil Şentürk Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Erol, Karesi Şube Başkanı Mustafa Kaya, Karesi Şube Yönetimi Bandırma ve Bigadiç İşletme Müdürleri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, Ak Parti İl Yönetimi ve üyeler katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Enerji Bir-Sen’in 15 400 üyeyle hizmet kolunda Genel Yetkili Sendika olduğunu ve hizmet koluna bağl21 kurumun 19’unda yetiye sahip oldukları söyledi. Yetkili sendika olarak enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolundaki 38 bin kamu görevlisini temsil ettiklerini çalışanlar için mali ve sosyal haklar anlamında birçok kazanım aldıklarını ifade etti.

Genel Başkan yardımcısı Cemil Şentürk ise; bu yıl hizmet kolunda 8 maddelik kazanım elde ettiklerini çalışanların mali ve sosyal haklarının daha iyi olması için çaba sarf etmeye devam edeceklerini söyledi.

Şube Başkanı Mustafa Kaya da ‘’Enerji Bir-Sen Karesi Şube olarak üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz’’ dedi.

ENERJİ BİR-SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI DOĞAN VE ŞENTÜRK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

Balıkesir’deki çalışmaların ardından Memur-Sen İl Temsilciliğini ziyaret eden Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan ve Cemil Şentürk basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan gündeme İlişkin değerlendirmelerde bulundu.

Doğan, hükumet ile oturdukları toplu sözleşme masasında istediklerini aldıklarını söyleyerek şöyle devam etti: "Hizmet kolumuzda Enerji Bir Sen olarak sürekli mücadele ediyoruz. Bizim toplu sözleşme görüşmelerinde masaya oturmamız sadece 4,5 milyon üyemiz için değil, toplamda 20 milyon kişiyi ilgilendiriyor. 2013 yılında emekli olan devlet memuru ile 2012 yılında emekli olan devlet memurlarının arasında 5 bin 250 lira fark vardı. Ayrıca, taban aylığına 175 lira zam ile memurlar adına adil bir zam alınmıştır. 4C'li gibi sözleşmeli durumdaki memurlar için de toplu sözleşmede 350 - 450 lira arası maaş zammı alarak mağduriyetlerini giderdik. Koruyucu Giyim ve gıda yardımlarıyla ilgili 100 lira ile 700 - 800 lira arası bir ekstra masraftan kurtulmuş oldu. Ayrıca servis taşımacılığı başlattık. Pilot bölge olarak Ankara'da uygulanıyor, sonra diğer illere yayılacak. Buradan da servis ücreti ödetmeyerek aylık 150-200 lira parayı memurun cebinde bıraktık. Kamu Personeli Danışma Kurulunda görüştüğümüz maddelerinde Torba Yasayla kazanıma dönüşmesini bekliyoruz’’

Mehmet Doğan, özelleştirmelerle ilgili seslendiği hükümete, "Özelleştirmelerin güzelleştirilerek yapılmasını istiyoruz. Bu konuda mağduriyetler giderilmeli" dedi.

Ayrıca Memur-Sen Konfederasyonun başlattığı ‘’Sana İhtiyacım Var’’ kampanyasına da destek verdiklerinin altını çizen Doğan, ‘’Bizler değerler sendikacılığı yapıyoruz. Yanı başımızdaki kardeşlerimiz yoksullukla sefaletle mücadele ederken bizler burada rahat bir yaşam sürdüremeyiz’’ dedi.

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen