Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
GENEL BAŞKAN TONBUL, ISPARTA VE BURDUR İLLERİNİ ZİYARET ETTİ
14 Şubat 2014

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, İstişare toplantıları kapsamında Isparta ve Burdur illerinde üyelerle buluştu.

Toplu Sözleşme Görüşmeleri, sendikal faaliyetler ve üyelerin sorunlarının değerlendirildiği toplantıya Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk, Batı Akdeniz Şube Başkanı Emrah Küçükbozbey,Şube Yönetimi, Isparta İl Başkanı Ahmet Şahin, İl Yönetimi ve İşyeri temsilcileri katıldı.

Program öncesi DSİ 18.Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 7. İletim Tesis İşletme ve Grup Müdürlüğü, KOSGEB, Isparta ve Burdur Memur-Sen İl Temsilciliklerini ziyaret eden Başkan Tonbul ve beraberindeki heyet çalışanlarının sorunlarını kurum yöneticilerine iletti.

Ziyaretten sonra istişare toplantısına katılan Tonbul, burada yaptığı konuşmada enerji çalışanlarının yetkili sendikası olarak çalışanların sorunlarını çözmek adına mücadelelerini sürdürdüklerini söyledi.Başkan Tonbul, 2014-2015 dönemini kapsayan Toplu Sözleşme sürecini, Kamu Personeli Danışma Kurulu ve gündemi değerlendirdi.

Toplu Sözleşmeyi her toplantıda tekrar hatırlatma gereği duyduğunu dile getiren Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul, kendilerinin 21 günlük yasal sürenin 7'inci gününde Kamu İşveren Heyeti'ne toplu sözleşmeyi imzalatmayı başardıklarını dile getirdi. Geçmiş yıllardaki toplu görüşmelerde Kamu İşveren Heyeti'nin toplu sözleşme tekliflerini son günlerde ve son oturumunda verdiğini anımsatan Tonbul, şöyle konuştu: "Diğer iki konfederasyon Memur-Sen'i işi erken bitirdiği için suçladıklarının, karaladıklarının farkında olamayacak kadar aymazlık ve kıskançlık içerisindedir. Kamu İşveren Kurulu'na, kamu görevlilerinin yıllardır artış istediği taban aylığa son on yıllık dönemde ve aynı dönemdeki en yüksek taban aylık zammı oranını ihtiva eden bir toplu sözleşme metnini imzalatmak, Memur-Sen daha iyisini imzalatıncaya kadar bugüne kadar varılan en karlı, en kapsamlı ve en adil uzlaşmadır. Bu toplu sözleşmeyle ile taban aylığı bin 27 liradan, bin 202 liraya yükselmiş ve bugüne kadar taban aylığında ilk defa 175 lira artış sağlanmıştır."

‘’KORUYUCU GİYİM YARDIMI ÖNEMLİ’’

Taban aylığa alınan zam dışında, enerji hizmet kolunun kazanımlarından olan  Koruyucu Giyim Yardımının da önemli olduğunu ifade eden Tonbul, arazide ve tehlikeli alanlarda çalışan kamu görevlilerinin 400  ile 700 TL değerinde Koruyucu giyim yardımı aldıklarını söyledi.

Toplu Sözleşme masasında onlarca kazanım elde ettiklerini belirten Başkan  Tonbul, masada çözülemeyen  bazı konuları da Kamu Personeli Danışma Kuruluna taşıdıklarını söyledi.

Kamu Personeli Danışma Kurulunda alınan kararlardan;4 C’liler, Üniversiteli İşçiler ,2005’ten sonra göreve başlayan memura bir derece verilmesi ve 30 yıl süre sınırlamasının kaldırılması gibi konularla ilgilide  bilgi veren başkan Tonbul, önümüzdeki günlerde çıkacak Torba Yasa da bu bahsedilen maddelerin yer alacağını düşünüyoruz dedi.

‘’MEMUR-SEN DÜNYANIN HER YERİNDE’’

Memur-Sen’in sadece memur sendikacılığı yapmadığını söyleyen Genel Başkan Tonbul, aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu bir hayır kurumu görevini üstelendiğini ifade etti.

Başkan Tonbul, Dünyada zulüm gören Müslümanların yanında olduklarını belirterek şöyle devam etti:’’ Arakan da Müslüman kardeşlerimize yetim hane yaptırıyoruz. Filistin’deki Gazze’deki olaylara duyarsız kalmadık. Mısır’daki darbeyi görmezden gelmedik. Darbelere karşı dik durduk duracağız da…’’Memur-Senin Mısır için büyük Sıhhiye mitingi düzenlediği aktaran Tonbul, ''Gün Suriye için yardım günüdür. Konfederasyon olarak Suriye içinde aynı hassasiyeti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz'' dedi.

Genel Başkan Tonbul ve beraberindeki heyet toplantının ardından Isparta ve Burdur Memur-Sen İl Temsilciliklerinde konfederasyona bağlı hizmet kollarının il başkanlarıyla bir araya geldi.

 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen