Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
ANKARA 1 NOLU ŞUBE KONGRESİ YAPILDI.
31 Ocak 2013

Enerji Bir-Sen Ankara 1 Nolu Şube Genel Kurulu Memur-Sen Genel Merkezi Mehmet Akif İnan Konferans salonunda yapıldı. Genel Kurula Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Sekreter Turan Güneş, Genel Teşkilat Sekreteri Mehmet Doğan, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Zahit Borak katıldı.

Divan Başkanlığına Genel Teşkilat Sekreteri Mehmet Doğan’ın seçildiği Genel Kurulda, Divan Üyeliklerine Ankara 3 Nolu Şube Başkanı İbrahim Ocak ve Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Gülen Üye seçildiler.

Genel Kurulda delegelere hitaben konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul Enerji Bir-Sen’in günden güne daha da büyüdüğünü söyledi. Ankara’da Şubeleri çoğaltarak daha çok çalışana ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Tonbul; “ Artık daha çok çalışacağız, Genel Merkez Yöneticisi, Şube Yöneticisi ayrımı yapmadan bütün çalışanların odasına kadar gideceğiz ve konuşmadığımız, derdini dinlemediğimiz bir tek çalışan bırakmayacağız” dedi. Bu yıl ki üye hedeflerini 20 bin olarak açıklayan Tonbul Ankara 1 Nolu Şubeden bundan sonra daha çok gayret ve çalışma istedi.  Tonbul ayrıca geçtiğimiz hafta sonu Abant’ta yapılan çalıştay ve bu yıl yapılacak olan Toplu Sözleşme süreciyle ilgili delegelere bilgiler verdi. Abanat’ta DevletPersonel Başkanlığı tarafından düzenlenen Kamu Personeli Sisteminin Sorunları, Çözüm Önerileri ve 2023 Vizyonu Çalıştayı’nda “iş güvencesine dokunmaya' ve 'hakları tırpanlanmaya' hayır dediklerini kaydetti. İş güvencesini, kamu görevlisi ile kamu işvereni arasında kutuplaşma ve çekişme kaynağı olarak değil aksine kamu görevlisi ile kamu işverenine ortak kararlar üretme fırsat ve imkanı sağlayan ikamesiz ve dokunulmaz bir güvence olarak görmek ve korumak gerektiğini söyleyen Tonbul, “Sendikal haklar üçlüsünün ilk ayağını oluşturan örgütlenme hakkı, kamu görevlileri açısından iş güvencesinin, toplu pazarlık hakkı ücret güvencesinin, grev hakkı ise bu güvencelerin ihlalinin kamu görevlileri tarafından bertaraf edilmesinin hayata geçirilme aracı olarak görülmelidir” dedi.

Tonbul son olarak bu yıl yapılacak toplu sözleşme süreciyle ilgili olarak ta “ çalışmalarımıza başladık. İnşallah kamu çalışanlarının lehine sonuçlanacak bir toplu sözleşme süreci yaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Ankara 1 Nolu Şube Genel Kurul neticesinde Şube Yönetim Kuruluna aşağıdaki isimler seçilmişlerdir.

  • Mustafa Daştan
  • Zekeriya Özben
  • Zafer Öztürk
  • Hasan Ferit Gülsal
  • Cemalettin Türkmen
  • Zeki Serdar Yaprak
  • Erdoğan Duman
Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen