Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Bakan Işık’tan Memur-Sen’e Ziyaret
10 Haziran 2014

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Memur-Sen Genel Merkezini ziyaret etti.

Bakanı Fikri Işık’ı Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul karşıladı.

Genel Başkan Gündoğdu’yu makamında ziyaret eden Bakan Işık, demokrasilerde sivil toplum kuruluşlarının yeri ve önemine dikkat çekti. Işık, Memur-Sen’in Türkiye’nin en büyük memur konfederasyonu olmasının yanı sıra güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurguladı.

Konfederasyon Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede Bakan Işık, “Memur-Sen, hem kamu görevlilerinin haklarını savunmada hem de demokrasi ve özgürlüklerin genişletilmesinde çok önemli çalışmalar yapıyor. Memur-Sen ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Çalışmalarınızı takdirle izliyoruz” dedi.

Genel Başkan Gündoğdu ise Bakan Işık’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gündoğdu, “Bakanlığınızda çalışan kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini zaman zaman size taşıyarak çözüm noktasında daha sıkı bir işbirliği içersinde olacağız” diye konuştu.

Tonbul:’’ Kazanılmış hakların uygulanması noktasında sorunlar yaşanıyor’’

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile ilgili sorunları Bakan Işık’a ileten Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, başta Koruyucu Giyim yardımı olmak üzere çözüme kavuşmayı bekleyen birçok sorunu dile getirdi. Tonbul, ‘’2014 – 2015 Toplu Sözleşme kazanımlarından olan “Koruyucu Giyim Yardımının” uygulanması noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Kazanılmış hakların biran önce uygulanmasını istiyoruz’’ dedi.

Başkan Tonbul, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde görev yapan ölçü ayar memuru sayısının yetersiz olduğunu, mevcut personelin yapılması gereken denetimleri zamanında yetiştiremediğini de Bakan Işık’a iletti.

Bakan fikri Işık ise, toplu sözleşmenin kazanılmış bir hak olduğunu dile getirerek, yaşanan sorunların en kısa süre içerisinde çözüleceğini söyledi. Işık, ’’Çalışanlarımız bizim için değerli. Eksiklerimizi sendikalar ile işbirliği içinde aşacağız’’ dedi.

Memur-Sen genel merkezinde gerçekleşen görüşmede Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Enerji-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Turan Güneş, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan, Cemil Şentürk, Zahit Borak, Fatih Mehmet Oruç, Mehmet Reşit Gürbüz, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Müsteşar Müsteşar Yardımcısı Vekili İsmail CERİTLİ, Özel Kalem Müdür Yardımcısı Mahmut Aslan ve Basın Müşaviri Uğur Alıcı hazır bulundu.

Görüşme sonunda  Bakan Fikri Işık’a “ebru tablosu” hediye edildi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen