Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Başkan Tonbul, DPB Başkanı Kumbuzoğlu İle Görüştü
12 Temmuz 2014

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile görüştü.

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun makamında gerçekleştirilen görüşmede Şubat ayında Nevşehir’de gerçekleştirilen KİT Personeli Ücret Çalıştayı’nın sonuçları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca, Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanması ve Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen Torba Yasa ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu

‘’KİT’lerdeki  Sorunlarının Çözümü Açısından Çalıştayın Sonuçları Önemli’’

KİT’lerde çalışan personelin sorunlarının görüşüldüğü KİT Personeli Ücret Çalıştayını hatırlatan Başkan Tonbul, ‘’Memur-Sen olarak Çalıştay’da personel ücret sistemi ile KİT kurumları arasında uygulanan personel sisteminin farklılıklarını dile getirmiştik. KİT’lerdeki  sorunlarının çözümü açısından Çalıştay’ın sonuçları son derece önemli ’’diye konuştu.

Memur-Sen’in KİT Personeli Ücret Çalıştayı’ndaki görüşlerini Devlet Personel Başkanı Ali Kumbuzoğlu’na hatırlatan Tonbul,

 1-    KİT’lerde aynı unvanlara farklı ücret uygulama birliğine geçilmesi

2-    Harcırahların günün koşullarına uygun hale getirilmesi

3-    Mesai ücretlerinin uygulanabilmesi

4-    2sayılı cetvelde ücret gruplarının 5 ten 3 e düşürülmesi

5-    Vergi dilimlerinin düşürülmesi vergiye esas matrahın yükseltilmesi

6-    1 sayılı cetvele tabi olarak çalışan Şube Müdürü, Başuzman, Sivil savunma Uzmanlarının ücretlerinin yükseltilmesi

7-    Grup Müdürü, Müessese Müdürü, İşletme Müdürü, Fabrika Müdürlerinin ücret ve statü olarak Bölge Müdürü statüsünde değerlendirilmesi

8-    Arazi tazminatı veya başka bir tazminatın teknik elemanlar açısından uygulamaya konulması

9-    Buluş veya projelerle ilgili ödül sisteminin iyileştirilmesi

10- Yabancı dil tazminatının artırılması

11- Brüt ücret tamamı uygulamasında üst sınır olarak 1 grup üst sınırının esas alınması

12- Başarı ve ödül sisteminin getirilmesi,

konularının çözüme kavuşturulması noktasında  Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak bu Çalıştay’ın sonuçlarının takipçisi olacağız’’ dedi.

‘’Devlet Personel Başkanlığının Desteği Önemli’’

Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen Torba Yasa ile ilgilide görüşlerini de dile getiren Tonbul, ‘’Kamu Personeli Danışma Kurulunda gündeme getirdiğimiz konulardan, Nöbetçi memurluğun kaldırılması, Sümer Holding çalışanlarından işsizlik sigortası primi kesilmemesi, Araştırmacılar, fazla mesai ücreti, aday memurların iş güvencesi gibi konular torba yasaya eklendi. KPDK ‘da görüşülen ve Torba Yasa da yer alması beklenen 2005’ten sonra göreve gelen personele 1 derece verilmesi, Emeklilikte 30 yıl süre sınırlamasının kaldırılması, disiplin affı gibi konularından Torbaya Yasaya eklenmesi noktasından Devlet Personel Başkanlığının desteği bizim için önemli’’ diye konuştu.

‘Direnç Gösteren Kurumlar Uyarılmalı’’

Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanması noktasında bazı kurumların direnç gösterdiğini ifade eden Tonbul, ‘’ Bazı kurumlar Toplu Sözleşmeyi anlayamadı. Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanması noktasında direnç gösteriyorlar. Biz bu hükümleri uygulamayan kurumlara dava açtık. Devlet Personel Başkanlığının, bu hükümleri uygulamayan kurumları uyarmasını istiyoruz’’ diye konuştu.   

Görüşmede, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankeser ve Enerji Bir-Sen  Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk, Devlet Personel Başkanı Eners Polat ve Kamu Görevlileri Sendikaları Dairesi Başkanı İbrahim İnan hazır bulundu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen