Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Almanya Büyükelçiliği’nden Memur-Sen’e Ziyaret
17 Temmuz 2014

Almanya Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal İşler Başkâtibi Moira Kettner, İnsan Hakları Başkâtibi Thomas Triller, Çalışma ve Sosyal İşler Bölümünden Sevinç Çelik, Memur-Sen Genel Merkezini ziyaret etti.

Alman yetkililer, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’dan Memur-Sen’in çalışmaları ve Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Yasa hakkında bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen’in Türkiye'nin en büyük emek örgütü olduğunu, sendikacılığı üyelerinin haklarını korumanın yanında, ülke ve insanlığın meselelerine de duyarlı olarak yaptıklarını dile getirdi. Tonbul, “Emeğin değerli olması ve ekmeğin artması için ön şartın, özgür, sivil ve demokratik bir siyasal sistem olduğu bilinci ile hareket ediyoruz” dedi.

 ‘’İŞ GÜVENCESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ’’

Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen ve memurun iş güvencesini elinden alan madde ile ilgilide bilgi veren Tonbul, ‘’1/931 numaralı Torba Kanun Tasarısına, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşme sürecinde kamu görevlilerinin iş güvencesini bütünüyle ortadan kaldırmak üzere eklenen maddenin değiştirilmesini sağladık’’ diye konuştu.

Tonbul,‘’Kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarını korumak ve geliştirmek noktasındaki temel kırmızı çizgimiz hiç şüphesiz kamu görevlilerinin iş güvencesini korumak ve bu güvencenin doğrudan veya dolaylı olarak yok sayılmasına yönelik düzenleme ve uygulamalara karşı mücadele etmek olmuştur’’ dedi.

‘’ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN YENİ KAZANIMLAR ELDE ETTİK’’

Memur-Sen olarak  Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen Torba Yasa ile yeni kazanımlar elde ettiklerini söyleyen Tonbul, ‘’Kamu Personeli Danışma Kurulunda gündeme getirdiğimiz konulardan, Nöbetçi memurluğun kaldırılması, Sümer Holding çalışanlarından işsizlik sigortası primi kesilmemesi, Araştırmacılar, fazla mesai ücreti, aday memurların iş güvencesi gibi konular torba yasaya eklendi’’ dedi.

Ziyarette Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Emekli Memur-sen Genel Başkanı Emin Şenver, Memur-Sen Hukuk Müşavirleri Avukat Hüseyin Rahmi Akyüz, Avukat Ahmet Gönenç, Memur-Sen Danışmaları Şahin Ali Şen, Osman Timurtaş da hazır bulundu.  

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen