Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Genel Başkan Tonbul’dan MTA Genel Müdürü Üzer’e Ziyaret
13 Ağustos 2014

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü Mehmet Üzer’i makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmede, 2014-2015 Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanması noktasında yaşanan sıkıntılar ve kurum genelindeki sorunlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

‘’TOPLU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ BİRAN ÖNCE UYGULANMALI’’

Enerji Bir-Sen’in çalışanların mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında yoğun çaba sarf ettiğini belirten Tonbul şunları kaydetti:’’ Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak, çalışanlarımız için yoğun çaba sarf ediyoruz. Ancak; kazanılan hakların uygulanması noktasında bürokrasi engeline takılıyoruz. 2014-2015 Toplu Sözleşme kazanımlarından olan ‘’Koruyucu Giyim Yardımının uygulanması noktasında MTA Genel Müdürlüğünde sorunlar devam ediyor, bunların en kısa sürede aşılmasını istiyoruz.’’

‘’GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇILMALI’’

Çalışanların motivasyonunun artırılması noktasında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının önemli olduğunu söyleyen Tonbul, ‘’Kurumda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının en kısa sürede açılması istiyoruz. Bu sınavların açılmasıyla, personelin motivasyonu da artacaktır’’ şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Mehmet Üzer de, ‘’Kazanılmış hakların hayata geçirilmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Çalışanlarımızın, haklarının iyileştirilmesini elbette istiyoruz. Daha iyi şartlarda çalışmaları için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Kazanımların uygulanması noktasında yaşanan sıkıntılar, yetkili sendika Enerji Bir-Sen ve MTA Genel Müdürlüğümüzün işbirliği ile kısa sürede giderilecek’’ dedi.

Ziyarette Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan, Cemil Şentürk, MTA Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu, MTA Personel ve Eğitim Daire Başkanı Reşat Alan ve Enerji Bir-Sen İşyeri Temsilcisi Yakup Demirtaş ta hazır bulundu.

Enerji Bir-Sen heyeti, MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer ile yapılan görüşmenin ardından Genel Müdür Yardımcıları Bülent Kalı ve Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlunu da makamlarında ziyaret etti.

 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen