Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Genel Başkan Tonbul’dan MTA Genel Müdürü Üzer’e Ziyaret
13 Ağustos 2014

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü Mehmet Üzer’i makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmede, 2014-2015 Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanması noktasında yaşanan sıkıntılar ve kurum genelindeki sorunlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

‘’TOPLU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ BİRAN ÖNCE UYGULANMALI’’

Enerji Bir-Sen’in çalışanların mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında yoğun çaba sarf ettiğini belirten Tonbul şunları kaydetti:’’ Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak, çalışanlarımız için yoğun çaba sarf ediyoruz. Ancak; kazanılan hakların uygulanması noktasında bürokrasi engeline takılıyoruz. 2014-2015 Toplu Sözleşme kazanımlarından olan ‘’Koruyucu Giyim Yardımının uygulanması noktasında MTA Genel Müdürlüğünde sorunlar devam ediyor, bunların en kısa sürede aşılmasını istiyoruz.’’

‘’GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇILMALI’’

Çalışanların motivasyonunun artırılması noktasında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının önemli olduğunu söyleyen Tonbul, ‘’Kurumda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının en kısa sürede açılması istiyoruz. Bu sınavların açılmasıyla, personelin motivasyonu da artacaktır’’ şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Mehmet Üzer de, ‘’Kazanılmış hakların hayata geçirilmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Çalışanlarımızın, haklarının iyileştirilmesini elbette istiyoruz. Daha iyi şartlarda çalışmaları için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Kazanımların uygulanması noktasında yaşanan sıkıntılar, yetkili sendika Enerji Bir-Sen ve MTA Genel Müdürlüğümüzün işbirliği ile kısa sürede giderilecek’’ dedi.

Ziyarette Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan, Cemil Şentürk, MTA Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu, MTA Personel ve Eğitim Daire Başkanı Reşat Alan ve Enerji Bir-Sen İşyeri Temsilcisi Yakup Demirtaş ta hazır bulundu.

Enerji Bir-Sen heyeti, MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer ile yapılan görüşmenin ardından Genel Müdür Yardımcıları Bülent Kalı ve Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlunu da makamlarında ziyaret etti.

 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen