Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul:''KİT’lerdeki Sorunları Her Platformda Dile Getiriyoruz’’
19 Ağustos 2014

Kırşehir İl Başkanlığı İstişare toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, ’’KİT’lerdeki sorunları her platformda dile getiriyoruz’’ dedi.

Enerji Bir-Sen Kırşehir İl Başkanlığı istişare toplantısı Hirfanlı ve Yöresi Hes İşletme Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan, Cemil Şentürk, Hirfanlı ve Yöresi Hes İşletme Müdürü Abdülkadir Özdemir, Enerji Bir-Sen Kırşehir İl Başkanı Adnan Doğan, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İşyeri temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Tonbul, KİT’lerdeki sorunların çözümü ve güncel konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 ‘’Kit’lerdeki Sorunlar Önümüzdeki Dönemde Çözülecek’’

Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolunun, KİT’lerin, en  yaygın olduğu hizmet kolu olduğunu söyleyen Tonbul, KİT’lerde çalışan personelin sorunlarını çok iyi biliyoruz. KİT statüsündeki kurumların en yaygın olduğu hizmet koluyuz. Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak KİT personelinin sorunlarını Toplu Sözleşme Görüşmelerinde gündeme getirdik. Yapılan görüşmelerde, KİT’lerdeki sorunların tamamının görüşüleceği bir çalıştay yapılmasına karar verildi. Şubat ayında Nevşehir’de gerçekleştirilen ‘KİT Personeli Ücret Çalıştay’ında’ KİT’lerle ilgili bütün sorunlar masaya yatırıldı ve taraflarıyla tartışıldı. KİT’lerdeki ücret adaletsizliği, yıllık izinlerin ertesi yıla devri gibi konular detaylarıyla görüşüldü. Sorunların çözümü noktasında Maliye Bakanlığının tutumu önemli. KİT  Yönetim Kurulları ve Hazine Müsteşarlığının tavrı olumlu. Enerji hizmet kolunun yetkili sendikası olarak, KİT çalışanlarının sorunlarını her platformda dile getiriyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu sorunları çözüme kavuşturacağız’’ şeklinde konuştu.

‘’Hizmet Kolumuzdaki KİT Çalışanları İçin Onlarca Kazanım Elde Ettik’’

Enerji Bir-Sen’in Toplu Sözleşme Görüşmelerinde KİT’lerde çalışan personel için elde ettiği kazanımları sıralayan Tonbul, ‘’ Normal  mesai saatleri dışında vardiyalı çalışan personele vardiya servisi hizmeti verilmesi, fabrika, atölye, labaratuar, yer altı ve açık arazi şartlarında çalışan personele koruyucu giyim malzemesi verilmesi, Zehirli, gazlı ve radyasyonlu ortamlarda çalışan personele koruyucu gıda yardımı yapılması, okul servislerinden ücretsiz olarak yararlanılması, çalışanların sosyal servis hizmetinden yararlandırılması gibi enerji hizmet kolunda çalışan KİT personeli için onlarca kazanım elde ettik’’ dedi.

 ‘’Memur-Sen Zulme Karşı En Gür Sesi Çıkardı’’

Son günlerde yaşanan gelişmelere de değinen Tonbul, Memur-Sen’in, İslam Coğrafyasında yaşanan zulme karşı  en gür sesi çıkaran sivil toplum kuruluşu olduğunu  ifade etti. Tonbul, ‘’Memur-Sen Telafer’deki Türkmenlerin acısına, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne, Gazze’deki İsrail katliamına sessiz kalmadı. Memur-Sen bundan sonraki süreçte de dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı en gür sesi çıkarmaya devam edecek’’ şeklinde konuştu.

Programda konuşan İl Baskanı Adnan Doğan ise; Kırşehir İl başkanlığının faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Bu yıl yetki pekiştirdiklerini ifade eden Doğan, '' Enerji Bir-Sen Kırşehir İl Başkanlığı olarak hizmet kolumuzdaki bütün kurumlarda yetkili sendikayız. Var olan potansiyelin nerdeyse tamamını üye yaptık'' diye konuştu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen