Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul:''KİT’lerdeki Sorunları Her Platformda Dile Getiriyoruz’’
19 Ağustos 2014

Kırşehir İl Başkanlığı İstişare toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, ’’KİT’lerdeki sorunları her platformda dile getiriyoruz’’ dedi.

Enerji Bir-Sen Kırşehir İl Başkanlığı istişare toplantısı Hirfanlı ve Yöresi Hes İşletme Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Doğan, Cemil Şentürk, Hirfanlı ve Yöresi Hes İşletme Müdürü Abdülkadir Özdemir, Enerji Bir-Sen Kırşehir İl Başkanı Adnan Doğan, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İşyeri temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Tonbul, KİT’lerdeki sorunların çözümü ve güncel konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 ‘’Kit’lerdeki Sorunlar Önümüzdeki Dönemde Çözülecek’’

Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolunun, KİT’lerin, en  yaygın olduğu hizmet kolu olduğunu söyleyen Tonbul, KİT’lerde çalışan personelin sorunlarını çok iyi biliyoruz. KİT statüsündeki kurumların en yaygın olduğu hizmet koluyuz. Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak KİT personelinin sorunlarını Toplu Sözleşme Görüşmelerinde gündeme getirdik. Yapılan görüşmelerde, KİT’lerdeki sorunların tamamının görüşüleceği bir çalıştay yapılmasına karar verildi. Şubat ayında Nevşehir’de gerçekleştirilen ‘KİT Personeli Ücret Çalıştay’ında’ KİT’lerle ilgili bütün sorunlar masaya yatırıldı ve taraflarıyla tartışıldı. KİT’lerdeki ücret adaletsizliği, yıllık izinlerin ertesi yıla devri gibi konular detaylarıyla görüşüldü. Sorunların çözümü noktasında Maliye Bakanlığının tutumu önemli. KİT  Yönetim Kurulları ve Hazine Müsteşarlığının tavrı olumlu. Enerji hizmet kolunun yetkili sendikası olarak, KİT çalışanlarının sorunlarını her platformda dile getiriyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu sorunları çözüme kavuşturacağız’’ şeklinde konuştu.

‘’Hizmet Kolumuzdaki KİT Çalışanları İçin Onlarca Kazanım Elde Ettik’’

Enerji Bir-Sen’in Toplu Sözleşme Görüşmelerinde KİT’lerde çalışan personel için elde ettiği kazanımları sıralayan Tonbul, ‘’ Normal  mesai saatleri dışında vardiyalı çalışan personele vardiya servisi hizmeti verilmesi, fabrika, atölye, labaratuar, yer altı ve açık arazi şartlarında çalışan personele koruyucu giyim malzemesi verilmesi, Zehirli, gazlı ve radyasyonlu ortamlarda çalışan personele koruyucu gıda yardımı yapılması, okul servislerinden ücretsiz olarak yararlanılması, çalışanların sosyal servis hizmetinden yararlandırılması gibi enerji hizmet kolunda çalışan KİT personeli için onlarca kazanım elde ettik’’ dedi.

 ‘’Memur-Sen Zulme Karşı En Gür Sesi Çıkardı’’

Son günlerde yaşanan gelişmelere de değinen Tonbul, Memur-Sen’in, İslam Coğrafyasında yaşanan zulme karşı  en gür sesi çıkaran sivil toplum kuruluşu olduğunu  ifade etti. Tonbul, ‘’Memur-Sen Telafer’deki Türkmenlerin acısına, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne, Gazze’deki İsrail katliamına sessiz kalmadı. Memur-Sen bundan sonraki süreçte de dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı en gür sesi çıkarmaya devam edecek’’ şeklinde konuştu.

Programda konuşan İl Baskanı Adnan Doğan ise; Kırşehir İl başkanlığının faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Bu yıl yetki pekiştirdiklerini ifade eden Doğan, '' Enerji Bir-Sen Kırşehir İl Başkanlığı olarak hizmet kolumuzdaki bütün kurumlarda yetkili sendikayız. Var olan potansiyelin nerdeyse tamamını üye yaptık'' diye konuştu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen