Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
‘’Çaykur, Bölgenin Lokomotif Kuruluşu’’
26 Ağustos 2014

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Çaykur’un bölgenin lokomotif kuruluşu olduğunu söyledi.

İstişare toplantıları kapsamında Doğu Karadeniz’e  gelen Tonbul, Artvin Kemalpaşa Çay Fabrikası ve Rize Memur-Sen İl Temsilciliğini ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk, Doğu Karadeniz Şube Başkanı Zeki Karaoğlu, Artvin İl Başkanı Süleyman Yılmaz ve Rize’deki sendikaların temsilcileri hazır bulundu.

‘’ÇAY, BÖLGE HALKININ EN ÖNEMLİ UNSURU’’

Çaykur’un her geçen gün ivme kazandığını ifade eden Tonbul,’’ Çaykur bölgenin lokomotifi kuruluşu. Türkiye çay ekimi ve üretiminin tamamı bu bölgede yapılıyor. Çay tüketiminde dünyada 4. sırada yer alıyoruz. Bizim çayımız, bu yüzden stratejik önemi olan tarımsal ürünlerimizden birisidir. Artvin, Rize ve Trabzon  çayının kalitesi de bu anlamda önemli. Bu illerde yıllık 1.2 milyon tonluk üretim yapılıyor. Çay, bölge halkının ve bölge sanayisinin en önemli unsuru’’ diye konuştu.

‘’ MOTİVASYONU ARTIRACAK ADIMLAR ATILMALI’’

Çaykur’da çalışma şartlarının zorluğuna da değinen Tonbul şöyle devam etti:’’ Çaykur’daki çalışma şartlarının oldukça güç olduğunu biliyorum. Personel var gücüyle çalışıyor. Cumartesi, Pazar bile çalışılıyor. Hafta sonu Fabrika Müdürü ve Müdür Muavini fabrikada olmak zorunda. Üretim dönemlerinde, mesaiye geliş gidişlerin dışına çıkılıyor. Yoğun bir çalışma temposu içinde olan personele, motivasyonu ve verimi artıracak adımlar atılmalı ‘’ diye konuştu.

‘’NÖBETÇİ MEMURLUK TARİH OLUYOR’’

Nöbetçi memurluk uygulamasının Çaykur’daki çalışan personelin en büyük sorunu olduğunu dile getiren Tonbul, ‘’1966 yılında yürürlüğe konulan ve Nöbetçi memurluğu düzenleyen 711 sayılı Kanun Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in girişimleriyle ortadan kalkıyor. Yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte Meclis Genel Kurulunda görüşülen Torba Yasa tamamlanarak, nöbetçi memurluk uygulaması tarihe karışacak’’ dedi.

‘’ KORUYUCU GİYİM YARDIMIBİR AN ÖNCE UYGULANMALI’’

Toplu Sözleşme kazanımlarının uygulanması noktasında yaşanan sorunlara da değinen Tonbul, ‘’2014-2015 dönemini kapsayan Toplu Sözleşme Görüşmelerinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, koruyucu giyim yardımı Çaykur’da uygulamaya konulmadı. Toplu Sözleşme Anayasal bir hak, Çaykur bu kazanımı bir an önce uygulamalı’’ diye konuştu.

Kemalpaşa Çay Fabrikası Müdürü Cafer Kefeli ile birlikte fabrikayı gezen Tonbul, çayın, tarladan evlere kadar olan yolculuğunu yerinde gördü. 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen