Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
TKİ GENEL MÜDÜRÜ AKTAŞ SALI SÖYLEŞİLERİNDE KONUĞUMUZDU.
08 Şubat 2013

Enerji Bir-Sen Genel Merkezinin on beş günde bir düzenlediği Salı söyleşilerinin bu haftaki konuğu TKİ Genel Müdürü Mustafa Aktaş’tı.
Memur-Sen Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşen konferansta konuşan Aktaş Ülkemizdeki Kömür ve kömüre dayalı enerji kaynakları ile ilgili olarak  konuklara sunum yaptı.

Aktaş yaptığı konuşmada Enerjinin bütün dünyada olduğu gibi Ülkemiz içinde çok önemli bir kaynak olduğunu belirterek Enerji açığımızın kapatılması için yerli kaynaklarımızın ve yenilenebilir enerji kaynaklarımızın daha verimli bir şekilde kullanılması gerektiğini, bunun yanında nükleer enerji ile ilgili projelerinde bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Aktaş daha sonra kömürün dünya üzerindeki enerji sektöründeki yerine işaret etti Aktaş Polonya’nın enerji ihtiyacının %90 ‘ını kömürden karşıladığını, aynı şekilde Almanya ve ABD ‘de bu oranın % 50 civarında olduğunu, Çinde ise % 96 seviyesinde olduğunu belirtti. Ülkemizde ise geçmiş yıllarda kömüre dayalı enerjinin daha çok kullanıldığını ve  % 38 oranlarındayken, şu anda maalesef yüzde 17 ila 21 arasında bir seyir izlediğini söyleyerek, kömüre dayalı enerji kaynaklarının enerjide çevresel önlemlerin de alınmasıyla en güvenli enerji kaynağı olduğunu söyledi. Ülkemizin yıllık kömür ihtiyacının 104 milyon ton olduğunu, bunun 24 milyon tonunun ithal edildiğini ve bunun ülke ekonomisine yıllık 4,1 Milyar dolar maliyeti olduğunu belirten Aktaş, yurt içi ve yurdışında atılacak olan adımlar ve yeni projelerle kömür kaynaklarımızın daha verimli bir şekilde kullanılabileceğini söyledi.

Programa Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Enerji Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Turan Güneş, Mehmet Doğan, Fatih Mehmet Oruç, Zahit Borak, TKİ Genel Müdür Yardımcıları Mumammer Bulut, Dr. Abdurrahman Murat, Mustafa Özdingiç, Tuğrul Alper. Personel Daire Başkanı Özkan Yavuz, İdari ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı  Süreyya Yoğurtçu ve çok sayıda davetli katıldı.

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen