Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kurban Yardımları Sınırların Ötesine Uzandı
10 Ekim 2014

Memur-Sen Konfederasyonu, bu yıl İHH işbirliği ile kurban yardımlarını Balkanlar’a ulaştırdı. Kosova’nın Prizren ve Mamuşa bölgelerinde kesimi yapılan kurbanlıklar, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Farukiye Vakfı ile Tanzanya'ya giden Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yarıdımcısı  Mehmet Doğan da toplanan kurban yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Memur-Sen, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünya mazlumlarını unutmadı. Bu Kurban Bayramı’nda da yurt içinde ve yurt dışında yardım kampanyaları düzenleyen Memur-Sen sınırların ötesindeki ihtiyaç sahiplerine elini uzattı. Geçtiğimiz yıl Kazakistan, Arakan ve Bangladeşli Müslümanlara kurban yardımında bulunan Memur-Sen bu yıl da Kosova’ya kurban yardımı götürdü. Memur-Sen ve İHH’nın işbirliğiyle Kosova’da gerçekleştirilen kurbanlıkların kesim ve dağıtımına, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ortaköy katıldı. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, bayramın sevgi, kaynaşma, paylaşma ve kardeşlik günleri olduğunu söyledi. Memur-Sen’in her yıl dünyanın değişik yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulunduğunu hatırlatan Tonbul, “Bu Kurban Bayramı’nda da Memur-Sen olarak Balkanlar’daki Müslüman kardeşlerimize kurban yardımında bulunduk. Geçen yıl Kazakistan, Arakan ve Bangladeş'te ihtiyaç sahiplerine kurbanlarımızı ulaştırmıştık. Bu yıl da Kosova'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım elini uzattık. Kosova’nın Prizren şehrinde bulunan Bayraklı Camii’nde bayram namazını kıldık. Daha sonra kurbanlarımızın kesimini yaparak dağıtımını gerçekleştirdik. Paylaşmanın ve kardeşliğin hazzını yaşadık ”dedi.

 

10102014-2

“ Balkanlar Ön Bahçemiz Olmalı”
Kurban dağıtımının ardından Prizren’de bulunan Şehitlik ve Murat Hüdavendigar Türbesini ziyaret eden Tonbul, burada şehitlere dua etti. Kosova’nın da içinde yer aldığı Balkan Coğrafyasının, Osmanlı’nın ön bahçesi olduğunu söyleyen Tonbul, “Balkanlar ecdadımız Osmanlı’nın ön bahçesiydi. Bizler de bugün Balkanlar’a aynı değeri vermeliyiz. Buradaki kardeşlerimize arkamızı dönemeyiz’’ diye konuştu.

 10102014-3

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Doğan Tanzanya’da

Farukiye Vakfı ile birlikte Tanzaya’ya kurban yardımı götüren Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Farukiye Vakfı gönüllüsü Mehmet Doğan, Türkiyeli hayırseverlerin yardımlarıyla, Tanzanyalılara katkıda bulunmanın manevi hazzını yaşadıklarını belirtti.

Doğan, Peygamber Efendimizin "Komşusu açken, kendisi tok yatan bizden değildir" hadis-i şerifi mucibince, yardımlaşmanın nebevi bir sünnet olduğunu vurguladı. Ayrıca, "uzak ülke" tabirinin geçerliliğini yitirdiğini ekleyerek misyonerlerin Kara Afrika kıtasında cirit attığını, ayni ve nakdi yardım yoluyla Müslüman siyahilerin dinlerinden taviz istediklerinin altını çizdi.
Doğan, İslami derneklerin düzenlediği kurban organizasyonları vesilesiyle, yılda sadece bir kez kurban bayramında et yüzü gören kardeşlerimiz Türkiyelilerden yardım bekliyor. Misyonerlerden gelen yardımları aç da kalsalar kabul etmeyerek dik duruş sergiliyorlar" dedi.
Mtwana’da Hristiyanlar için kilise yapan zengin bir Hristiyan işadamının cami de yaptırmak istediğini ancak halktan gelen tepkiler üzerine geri adım attığını anlatan Doğan, "Müslümanların camii ise Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ve Rehema Vakfı işbirliği ile bir ay gibi kısa bir sürede inşa edilerek ibadete ve dini tedrisata açıldı. Yardım için gidilen söz konusu camii ve medresede ise Kuran eğitimi yapan öğrenciler ve yerel halkın Türk bayrakları ile yardım konvoyumuzu karşılamaları, heyetimizi son derece mutlu etti, duygu dolu anlar yaşandı" ifadelerini kullandı. Doğan, bu kıymetli hizmetlerinden dolayı her iki vakfa da şükranları iletti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen