Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kurban Yardımları Sınırların Ötesine Uzandı
10 Ekim 2014

Memur-Sen Konfederasyonu, bu yıl İHH işbirliği ile kurban yardımlarını Balkanlar’a ulaştırdı. Kosova’nın Prizren ve Mamuşa bölgelerinde kesimi yapılan kurbanlıklar, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Farukiye Vakfı ile Tanzanya'ya giden Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yarıdımcısı  Mehmet Doğan da toplanan kurban yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Memur-Sen, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünya mazlumlarını unutmadı. Bu Kurban Bayramı’nda da yurt içinde ve yurt dışında yardım kampanyaları düzenleyen Memur-Sen sınırların ötesindeki ihtiyaç sahiplerine elini uzattı. Geçtiğimiz yıl Kazakistan, Arakan ve Bangladeşli Müslümanlara kurban yardımında bulunan Memur-Sen bu yıl da Kosova’ya kurban yardımı götürdü. Memur-Sen ve İHH’nın işbirliğiyle Kosova’da gerçekleştirilen kurbanlıkların kesim ve dağıtımına, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ortaköy katıldı. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, bayramın sevgi, kaynaşma, paylaşma ve kardeşlik günleri olduğunu söyledi. Memur-Sen’in her yıl dünyanın değişik yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulunduğunu hatırlatan Tonbul, “Bu Kurban Bayramı’nda da Memur-Sen olarak Balkanlar’daki Müslüman kardeşlerimize kurban yardımında bulunduk. Geçen yıl Kazakistan, Arakan ve Bangladeş'te ihtiyaç sahiplerine kurbanlarımızı ulaştırmıştık. Bu yıl da Kosova'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım elini uzattık. Kosova’nın Prizren şehrinde bulunan Bayraklı Camii’nde bayram namazını kıldık. Daha sonra kurbanlarımızın kesimini yaparak dağıtımını gerçekleştirdik. Paylaşmanın ve kardeşliğin hazzını yaşadık ”dedi.

 

10102014-2

“ Balkanlar Ön Bahçemiz Olmalı”
Kurban dağıtımının ardından Prizren’de bulunan Şehitlik ve Murat Hüdavendigar Türbesini ziyaret eden Tonbul, burada şehitlere dua etti. Kosova’nın da içinde yer aldığı Balkan Coğrafyasının, Osmanlı’nın ön bahçesi olduğunu söyleyen Tonbul, “Balkanlar ecdadımız Osmanlı’nın ön bahçesiydi. Bizler de bugün Balkanlar’a aynı değeri vermeliyiz. Buradaki kardeşlerimize arkamızı dönemeyiz’’ diye konuştu.

 10102014-3

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Doğan Tanzanya’da

Farukiye Vakfı ile birlikte Tanzaya’ya kurban yardımı götüren Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Farukiye Vakfı gönüllüsü Mehmet Doğan, Türkiyeli hayırseverlerin yardımlarıyla, Tanzanyalılara katkıda bulunmanın manevi hazzını yaşadıklarını belirtti.

Doğan, Peygamber Efendimizin "Komşusu açken, kendisi tok yatan bizden değildir" hadis-i şerifi mucibince, yardımlaşmanın nebevi bir sünnet olduğunu vurguladı. Ayrıca, "uzak ülke" tabirinin geçerliliğini yitirdiğini ekleyerek misyonerlerin Kara Afrika kıtasında cirit attığını, ayni ve nakdi yardım yoluyla Müslüman siyahilerin dinlerinden taviz istediklerinin altını çizdi.
Doğan, İslami derneklerin düzenlediği kurban organizasyonları vesilesiyle, yılda sadece bir kez kurban bayramında et yüzü gören kardeşlerimiz Türkiyelilerden yardım bekliyor. Misyonerlerden gelen yardımları aç da kalsalar kabul etmeyerek dik duruş sergiliyorlar" dedi.
Mtwana’da Hristiyanlar için kilise yapan zengin bir Hristiyan işadamının cami de yaptırmak istediğini ancak halktan gelen tepkiler üzerine geri adım attığını anlatan Doğan, "Müslümanların camii ise Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ve Rehema Vakfı işbirliği ile bir ay gibi kısa bir sürede inşa edilerek ibadete ve dini tedrisata açıldı. Yardım için gidilen söz konusu camii ve medresede ise Kuran eğitimi yapan öğrenciler ve yerel halkın Türk bayrakları ile yardım konvoyumuzu karşılamaları, heyetimizi son derece mutlu etti, duygu dolu anlar yaşandı" ifadelerini kullandı. Doğan, bu kıymetli hizmetlerinden dolayı her iki vakfa da şükranları iletti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen