Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
TKİ İstişare Toplantısı Yapıldı
01 Nisan 2015

Enerji Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğünde çalışan üyelerle istişare toplantısında bir araya geldi.

TKİ Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk, Karesi Şube Başkanı Mustafa Kaya, Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Gülen Üye, Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş, Ankara 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, İşyeri Temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda Toplu Sözleşme Görüşmeleri, KİT Çalıştayı ve Ankara 7 nolu Şubenin kurulmasıyla ilgili istişarelerde bulunuldu.

“TALEPLERİ BİRLİKTE OLUŞTURALIM”

Toplu Sözleşme taleplerinin oluşmaya başladığını söyleyen Tonbul,  “2015 Ağustos'unda 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri başlayacak. Kamu görevlilerinin genelini ve hizmet kolumuzdaki çalışanları ilgilendiren taleplerimiz oluşmaya başladı. 4/C'li sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini, 2005 yılından sonra göreve başlayanların bir derece verilmesini, Disiplin cezalarının affı konusunu, Başta KİT personeli olmak üzere vergi dilimi ve oranları konusunu, Ek göstergelerin yeniden düzenlenmesini, Ek ödemelerin emekli maaşına ve ikramiyesine yansıtılmasını, Üniversiteli işçilerin memur kadrolarına atanması konusunu, Sözleşmeli personelinin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilmesini, KİT'lerde ücret gruplarının 5'ten 3'e indirilmesini ve unvan standardizasyonunun sağlanması konularını güçlü ve kararlılıkla istemeye devam edeceğiz. Ayrıca, hizmet kolumuza özel birçok talebimiz olacak. Bu taleplerimizden, Unvanlar bazında, özel hizmet tazminatı ve ek ödeme oranlarının artırılmasını, KİT'lerde mühendis ve diğer teknik personele arazi tazminatı, Vardiya tutan tüm personele nöbet ücreti, Hizmet kolumuzdaki Güvenlik görevlilerine güvenlik tazminatı veya silah tazminatı isteyeceğiz. DSİ'de görev yapan arkadaşlarımıza, Su veya sel tazminat ödenmesini talep edeceğiz. Üretim yapan KİT'ler ile Sanayi Bakanlığı, KOSGEB ve Türk Patent Enstitüsü'nde çalışan personele üretime katkı payı, üretimi teşvik primi talep edeceğiz. Ölçü ayar memuru ve denetim görevi yapan personele denetim ücreti ödenmesini talep edeceğiz. Sorunların çözümü noktasında farklı talepler varsa bunları da birlikte değerlendirelim” diye konuştu.

Devlet Personel Başkanlığınca düzenlenen KİT Çalıştayında KİT’lerdeki bir çok sorunu dile getirdiklerini söyleyen Tonbul şöyle konuştu:

“Mart ayında Kızılcahamam da yapılan çalıştayda KİT’lerde temel ücret grupları, başarı sicil sistemi ve görevde yükselme ve unvan değişikliği konuları ile ilgili görüşlerimiz dile getirdik. Temel ücret gruplarındaki kamaşanın giderilmesini ve çözüm yollarını sunduk. Başarı ve sicil sisteminin artık işlemez hale geldiğini DPB yetkilileri ve KİT temsilcilerine ilettik. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının düzenli olarak kurumlarda uygulanması gerektiğini üzere basarak anlattık.”

“SORUNLARIN HIZLI ÇÖZÜMÜ İÇİN ŞUBE SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

Enerji Bir-Sen’in Türkiye genelinde 25 şubesi olduğunu dile getiren Tonbul, “ Ankara’da şube sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda TKİ ve ETİ Maden Genel Müdürlüğü’nün birleşmesiyle Ankara 7’ Nolu Şube’yi kuruyoruz. Sorunların daha ivedilikle çözülmesi için şube sayısını artıracağız.  Hizmet kolumuzdaki potansiyelin çoğu, Ankara’daki kurumlarımızda bulunuyor. Şubeleşme ile birlikte 20 bin üye hedefimiz için, bu potansiyeli daha iyi değerlendireceğimize inanıyorum” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen