Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
TKİ İstişare Toplantısı Yapıldı
01 Nisan 2015

Enerji Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğünde çalışan üyelerle istişare toplantısında bir araya geldi.

TKİ Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk, Karesi Şube Başkanı Mustafa Kaya, Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Gülen Üye, Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş, Ankara 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, İşyeri Temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda Toplu Sözleşme Görüşmeleri, KİT Çalıştayı ve Ankara 7 nolu Şubenin kurulmasıyla ilgili istişarelerde bulunuldu.

“TALEPLERİ BİRLİKTE OLUŞTURALIM”

Toplu Sözleşme taleplerinin oluşmaya başladığını söyleyen Tonbul,  “2015 Ağustos'unda 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri başlayacak. Kamu görevlilerinin genelini ve hizmet kolumuzdaki çalışanları ilgilendiren taleplerimiz oluşmaya başladı. 4/C'li sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini, 2005 yılından sonra göreve başlayanların bir derece verilmesini, Disiplin cezalarının affı konusunu, Başta KİT personeli olmak üzere vergi dilimi ve oranları konusunu, Ek göstergelerin yeniden düzenlenmesini, Ek ödemelerin emekli maaşına ve ikramiyesine yansıtılmasını, Üniversiteli işçilerin memur kadrolarına atanması konusunu, Sözleşmeli personelinin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilmesini, KİT'lerde ücret gruplarının 5'ten 3'e indirilmesini ve unvan standardizasyonunun sağlanması konularını güçlü ve kararlılıkla istemeye devam edeceğiz. Ayrıca, hizmet kolumuza özel birçok talebimiz olacak. Bu taleplerimizden, Unvanlar bazında, özel hizmet tazminatı ve ek ödeme oranlarının artırılmasını, KİT'lerde mühendis ve diğer teknik personele arazi tazminatı, Vardiya tutan tüm personele nöbet ücreti, Hizmet kolumuzdaki Güvenlik görevlilerine güvenlik tazminatı veya silah tazminatı isteyeceğiz. DSİ'de görev yapan arkadaşlarımıza, Su veya sel tazminat ödenmesini talep edeceğiz. Üretim yapan KİT'ler ile Sanayi Bakanlığı, KOSGEB ve Türk Patent Enstitüsü'nde çalışan personele üretime katkı payı, üretimi teşvik primi talep edeceğiz. Ölçü ayar memuru ve denetim görevi yapan personele denetim ücreti ödenmesini talep edeceğiz. Sorunların çözümü noktasında farklı talepler varsa bunları da birlikte değerlendirelim” diye konuştu.

Devlet Personel Başkanlığınca düzenlenen KİT Çalıştayında KİT’lerdeki bir çok sorunu dile getirdiklerini söyleyen Tonbul şöyle konuştu:

“Mart ayında Kızılcahamam da yapılan çalıştayda KİT’lerde temel ücret grupları, başarı sicil sistemi ve görevde yükselme ve unvan değişikliği konuları ile ilgili görüşlerimiz dile getirdik. Temel ücret gruplarındaki kamaşanın giderilmesini ve çözüm yollarını sunduk. Başarı ve sicil sisteminin artık işlemez hale geldiğini DPB yetkilileri ve KİT temsilcilerine ilettik. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının düzenli olarak kurumlarda uygulanması gerektiğini üzere basarak anlattık.”

“SORUNLARIN HIZLI ÇÖZÜMÜ İÇİN ŞUBE SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

Enerji Bir-Sen’in Türkiye genelinde 25 şubesi olduğunu dile getiren Tonbul, “ Ankara’da şube sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda TKİ ve ETİ Maden Genel Müdürlüğü’nün birleşmesiyle Ankara 7’ Nolu Şube’yi kuruyoruz. Sorunların daha ivedilikle çözülmesi için şube sayısını artıracağız.  Hizmet kolumuzdaki potansiyelin çoğu, Ankara’daki kurumlarımızda bulunuyor. Şubeleşme ile birlikte 20 bin üye hedefimiz için, bu potansiyeli daha iyi değerlendireceğimize inanıyorum” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen