Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Vedat MEMİŞ

1980 yılında İstanbul Silivri’de doğmuş, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Bölümünde tamamlamıştır. Askerlik hizmetini yedek subay olarak Kıbrıs 14. Zırhlı Tugay Komutanlığında Asteğmen olarak yapmıştır. Özel sektörde bir yıl elektrik mühendisi olarak çalışmış ve 2004 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı ile TEİAŞ Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğüne atanmıştır. Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğünde İşletme Mühendisliği yapmış ve 2009 yılından itibaren de Bakım Başmühendisliği görevini yürütmektedir.

TEİAŞ Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğündeki görevi sırasında;

380kV ve 154 kV Enterkonnekte sistem işletmesi yaparak elektrik enerjisinin üretim, iletim ve tüketim yönünden emniyetli, kaliteli ve ekonomik olarak işletilmesinin sağlayarak tüketicilere kesintisiz ve güvenli elektrik enerjisi sağlanması,

Sağlıklı ve başarılı Enterkonnekte Sistem İşletmesi yapılabilmesi için SCADA Sisteminde çalışmalar yapılması,

2006 yılında Piyasa Mali Uzlaştırma Sistemi konusunda özel ve kamu sektör elektrik üretim santral yöneticilerine yönelik uzmanlık eğitimi almıştır.

2008 yılında Atina’da Türkiye’nin Enterkonnekte Sisteminin UCTE’ ye (Kıta Avrupa Enterkonnekte Sitemi)  bağlanması konularında eğitimlere katılmıştır.

2009 yılında Romanya ve Türkiye Enerji Bakanlıklarının yaptığı protokol çerçevesinde Bükreş’te düzenlenen çalıştaya ETKB heyetinde çalışmalarda bulunmuştur.

İşyerindeki eğitim faaliyetleri ile iş sağlığı ve güvenliği konularında çalışmalarda bulunmuştur.

Sendikal faaliyetleri;

İlk göreve başladığı 2005 yılında Enerji Bir-Sen üyesi olmuş ve aynı zamanda işyeri temsilciliği görevini üstlenmiştir.

Sendikamızda sırasıyla işyeri temsilciliği, disiplin kurulu yedek üyeliği, üst kurul delegeliği ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Kasım 2012 tarihinde İstanbul Şube Başkanlığı  yönetim kurulu toplantısı sonrasında Şube Başkanı seçilmiştir.

18 Ekim 2014 tarihinde yapılan İstanbul Şube 3. Olağan Genel Kurulu seçiminde delegelerin büyük desteğiyle tekrar şube başkanlığına seçilmiştir.

17 Ocak 2015 tarihinde yapılan Enerji Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine (Teşkilatlanma) aday olmuş ve kazanarak göreve gelmiştir.

10 yıldan fazla olan sendikacılık hayatında "Tüm memurların sendikal kültürü benimsediği, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, özlük, sosyal ve ücret hakları konusunda yeni kazanımlar elde etmek için mücadele eden ve tüm eylemlerin meşru yollar kullanılarak yapılmasını benimseyen bir sendikacılık"  vizyonuyla hareket eden Vedat MEMİŞ, halen Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Memiş, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Uşak İl Başkanımız Turgay Özbey’in Annesi vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
03 Ocak 2018

Genel Merkez Denetim Kurulu Üyemiz ve TEİAŞ 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ali Yücel’in kız kardeşi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde defnedilecektir.
01 Ocak 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde İSG Uzmanı olarak görev yapan üyemiz Hayri Güneş'in erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Allah hayırlı ömürler nasip etsin. (Cep: 0 542 689 84 11)
28 Aralık 2017

TEİAŞ Petlas TM’de görev yapan Altan Gevrek’in babası vefat etmiştir. Cenazesi öğlen namazına mütakip Boztepe ilçesi Yenimahalle Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Aralık 2017

MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde çalışan üyemiz Satılmış Çataltepe'nin babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (16 Aralık 2017 Cumartesi) öğle namazına müteakip Çankırı, Kurşunlu İlçesi Çavundur Köyünde toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
15 Aralık 2017

Kırşehir Hirfanlı İşletme Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Muammer Akdeniz’in annesi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyoruz.
14 Aralık 2017

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Burhan ÖRS'ün abisi vefat etmiştir. Cenazesi bugün İstanbul Ataşehir'de kılınacak öğlen namazını müteakip Karacaahmet Mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
05 Aralık 2017

Sivas DSİ 19.Bölge Müdürlüğünde görevli, Enerji Bir-Sen İl Başkanlarımızdan Müh. Nusret CEYHAN'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (28.11.2017) ikindi namazına müteakiben Sivas Merkez Ulu Camii’nden kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
28 Kasım 2017

Üyemiz Nusret Çeleğen'in babası vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0 541 481 20 00)
25 Kasım 2017

Ankara 4. Nolu Şe Başkanımız Gülen Üye'nin kayınvalidesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
19 Kasım 2017