Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kudüs Ümmet İçin Bir Huduttur!

Hacı Bayram Tonbul

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı

 

Kudüs Ümmet İçin Bir Huduttur!

ABD Başkanı Trump’ın İsrail Başbakanı Netenyahu’la birlikte, seçim öncesi ABD’deki Yahudi lobisine küstahça göz kırparak açıkladığı sözde ‘Yüzyılın Planı’yla birlikte nasıl yeni ve büyük bir tuzağın tezgahlandığını da artık görmüş olduk.

Filistinlilerin kesinlikle kabul edilemez olduğunu söylediği halde, Trump’ın bu belgeyi adeta aklımızla dalga geçercesine bir “anlaşma” olarak lanse etmesi ise küstahlıkta sınır tanımadığını, anlaşma dediği metnin adice bir dayatma olduğunu ortaya koyuyor. 

Dolayısıyla bu plan, yüzyılın anlaşması değil olsa olsa yüzyılın ihaneti, yüzyılın dayatmasıdır.

İslam’ın ilk kıblesi ve Müslümanların en değer verdiği üç mescitten birisi olan Mescid’i Aksa’nın muhafazası Ümmeti Muhammed’in boynunun borcudur.

Binlerce yıldır gözünü kutsal mekanlarımıza dikmiş eli kanlı teröristler, El-Aksa’yı mutlak himayesi altına almanın, Kudüs’ü temelli işgalin, Filistinlileri bu topraklardan ebedi olarak kovmanın planlarını yaparken, İslam dünyası içine düştüğü krizi derinleştirmekle meşgul.

Kutsal değerlerimize, kirli ve kanlı paralarıyla paha biçme hadsizliği karşısında sessiz kalanlar bu dünyada izzeti kaybetmekle kalmayacak, Mahkeme-i Kübra’da da hesap vereceklerdir. Kullar şaşsa da Allah’ın adalet terazisi şaşmaz.

Kudüs düştüğünde sıranın Medine’ye, Mekke’ye, Kahire’ye, Abudabi’ye geleceğinin bilincinde olmayan, ABD ve İsrail’le taşeronluk ilişkisi kurmuş olan işbirlikçi yönetimler kendi iktidar ve ikballeri uğruna İslam dünyasını ve ümmeti ateşe atıyor, Kudüs’ü bir satılık arsa gibi görüyorlar. Bu zillet karşısında Müslüman halkların daha fazla bilinçlenmesinden, işbirlikçi yönetimlerle aralarına mesafe koymasından başka bir çare görünmemektedir. Bununla birlikte İslam dünyasındaki itirazlar da giderek daha da yükselmekte, hem içerdeki işbirlikçi yönetimlere hem de emperyalist güçlere karşı direniş sesleri gürleşmektedir. Yiğit düştüğü yerden kalkar. İnanıyoruz ki, İslam ümmeti özgürlüğün şafağındadır.

Bu planın içinde Filistin yok, bu planın tarafları arasında da Filistin yok. Bu planda ne var? İşgal var, işgali kalıcılaştırma var, Filistinlileri topraksızlaştırma var. Bu plan uygulamaya konulmak istenirse yüzyılın barışını değil yüzyılın çatışmasını, kaosunu getirir. Armagedoncuların ısrarla çıkarmak istedikleri kaosa karşı aklı selim sahibi bütün kesimler, bütün yönetimler bunu böyle görmelidir.

Açık ve net olarak söyleyelim; Filistinlilerin reddettiği bir anlaşmayı bütün dünya kabul etse de ümmet kabul etmeyecektir. Bu yönüyle bu sinsi plan ümmetin nezdimizde ölü doğmuş bir plandır. Filistinlileri kardeş bilen, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı ölümüne savunan insanlar olarak, bu dayatmanın ümmetin mazlum halklarının yükselttikleri direniş karşısında paramparça olacağını biliyoruz. Nitekim zulm ile abad olunmayacağını tarih bize göstermiştir. Bütün diktatörler, bütün baskı rejimleri nasıl yok olup gittilerse işgalci Siyonist zalimler de, onların kanlı planları da tarihin çöplüğüne atılacaktır.

Kudüs’te ve pek tabi Filistin’in tamamında yüz yıldır uygulanan sindirme politikalarına, işkencelere, katliamlara, ekonomik boykotlara rağmen Filistin direnmiştir, hala da direnmektedir. Artık bu mesele Filistinlilerin meselesi olmaktan çıkmış ümmetin, İslam dünyasının, barış ve adaleti önemseyen erdemli toplumların sorunu haline gelmiştir.

Ancak tekrar ifade edelim ki; özellikle İslam dünyası içine düştüğü gaflet uykusundan uyanmadıkça, birlik ve beraberlik sağlanmadıkça bu topraklardaki zulmün bitmesi mümkün görünmemektedir. Artık emperyalistler taktıkları demokrasi ve insan hakları maskelerini yüzlerinden çıkarıp kartlarını açık oynamaktadır. İslam dünyasına karşı örtüsüz, maskesiz, hesapsız bir saldırı içindedirler.

Buna karşı bizim de mesajımız açıktır: Kudüs kırmızı çizgimizdir!

Kudüs ümmet için onurun ve izzetin hudududur.

Canımızı veririz ama Kudüs’ü ve Mescid-i Aksayı siyonist işgalcilere teslim etmeyiz.

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığında Teknik Şef olarak görev yapan üyemiz Halit Tayfur Güre 44 yıllık kamu hizmetini tamamlayarak emekli olmuştur. Emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve huzur diliyoruz.
24 Şubat 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü Satınalma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında Şef olarak görev yapan sendikamızın ilk üyelerinden Sn. İsmail Konca 42 yıl hizmetini tamamlayarak 20 Şubat Perşembe günü emekli olmuştur. Üyemize sağlıklı ve mutlu bir emeklilik diliyoruz.
20 Şubat 2020

EÜAŞ İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığı’nda görevli üyemiz Yarkın EROL’un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Şubat Salı günü ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 314 09 49)
18 Şubat 2020

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen