Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI

  

Enerji Bir Sen Ailesinin kıymetli üyeleri;

Hepimizin malumu olduğu üzere içinde bulunduğumuz günlerde tüm dünyada İslam coğrafyalarında çok üzücü olaylar cereyan etmektedir. Tüm bu coğrafyalarda katliamlar yapılmakta ve biz her yeni günü acı, kan ve gözyaşı ile karşılamaktayız. Daha da acı olan ise bu katliamları bizlerle aynı dine mensup olduğunu iddia eden insanların(!) kendi halklarına reva görmesidir.

            Değerli kardeşlerim;

Kişisel farklılıklarımızın, düşünsel ayrılıklarımızın bir zenginlik olmaktan çıkıp bizi dibe çeken kısır bir kavgaya dönüşmesi sonucunda, ne kadar acı olayların meydana geleceğinin çok açık bir göstergesidir aslında tüm bu yaşananlar. Düne kadar Keşmir, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Arakan, Filistin’de zulüm altında gözyaşı döken kardeşlerimize bugün Mısır’da ve Suriye’de yaşanan acı verici bu görüntüler eklenmiş, insanların tüm değer yargılarını bir kenara bırakıp kişisel hırslarının esiri olduklarında, kendi halklarını katlederken en azılı düşmanlardan bile daha gaddar olabileceklerinin yürek kanatan bir resmidir aslında bu yaşananlar.

 Bir insanı katletmeyi tüm insanlığı katletmek kadar büyük bir suç sayan inancımıza mensup olduğunu iddia eden(!) bu kişileri, masum çocukların uykularında katledilişi, sıra sıra dizilip kefenlerin içinde öylece yatmaları, Yüce Yaradan’ımızın Mukaddes Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de “Kim bir mümini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî olarak kalacağı cehennemdir. Allah ona gazab ve lanet etmiş ve onun için büyük bir azab hazırlamıştır” ayeti bile bile insafa getiremeyişinin resmidir aslında tüm bu yaşananlar.

 Kendi öz kızını canlı canlı toprağa gömen cahiliye dönemi babalarını İslamla şereflendikten sonra tüm dünyaya örnek olabilecek makamlara getiren dinimizin değerlerinin bir kenara bırakıldığında o babaların tekrar eski günlerine dönüp kendi kanından, dininden olan masumlara neler yapabileceğinin resmidir aslında tüm bu yaşananlar.

Değerli kardeşlerim;   

Bizler bir zamanlar, tüm kişisel ayrılıklarını, hırslarını bir tarafa bırakarak bir araya gelip kenetlenmiş, mazlumun yanında zalimin karşısında yıkılmaz bentler gibi sapa sağlam durarak dünyaya nizam vermiş bir ecdadın torunlarıyız. Bizler bir yetimin, bir mazlumun ahının arşı titreteceğini bilen,  “mazlumun ahı indirir şahı” sözünün mimarı bir ecdadın torunlarıyız. Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi zulme göz yumanın da “Dilsiz Şeytan” olacağını bilen bir neslin torunları olarak tüm bu yaşananlara sessiz kalamayız, kalmamalıyız. Bizim anlayışımız, İstiklal Marşımızın yazarı merhum Mehmet Akif’in de dediği gibi;

“Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git diyemem, aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu”

İnanç ve ruhuna sahip, yine bu inanç ve ruhla hareket eden bir anlayıştır.

Bu doğrultuda Enerji Bir Sen Ailesi olarak bizler sizlerden aldığımız güçle sizlerin hislerine tercüman olmak adına bu haksızlıkların karşısında olacağımızı ve mazlumların sesini tüm Milletimize ve Dünyaya duyurabilmek adına elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi bilmenizi istiyorum. Çünkü bizler biliyoruz ki siz değerli üyelerimizin bizden beklentisi sadece ücret ve menfaat sendikacılığı değildir.

Bizler Enerji Bir Sen olarak bir taraftan kamu çalışanlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için mücadele verirken diğer taraftan başta tüm dünyadaki mazlumların dertleriyle dertlenen Aziz Milletimiz olmak üzere Dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış mazlum kardeşlerimizin uygarlıkta hak ettiği yeri alabilmesi amacıyla hareket ederken, bunun da tek yolunun kardeşliğimizi yeniden diriltmekten geçtiğini bilerek bu yolda elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi bilmenizi istiyorum.

Bizler, her zamankinden daha hassas dönemlere girdiğimiz şu günlerde kişisel ayrılıklarımızı, hırslarımızı bir tarafa bırakıp ecdadımızın bir zamanlar yaptığı gibi kenetlenmeliyiz. Aksi taktirde yüreğimiz kanayarak izlediğimiz Mısır ve Suriye’deki ve zulüm altında tüm Dünyada gözyaşı döken kardeşlerimizin duçar olduğu acıların bizlerinde başına gelmesi muhtemeldir. Zira Ülkemizde de sahnelenmeye çalışılan birtakım olayların bilincinde olmadığımız sürece çeşitli oyun ve tezgahlarla bu Milletin evlatlarına geçmişte yaşanan acı günleri tekrar yaşatarak kaos ve gerginliği hakim kılmak isteyen karanlık birtakım çevrelere fırsat vermiş oluruz.

Bu duygularla Tüm Dünyada hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Allahtan rahmet diler, Ülkemizi de aynı acıların içinde boğmaya çalışan karanlık güçlere ve onların ülkemizdeki piyonlarına fırsat vermemesi için Yüce Allaha niyaz ederim.

Gözyaşları ile sulanan tüm İslam coğrafyalarına dua ile….

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız Yıldıray Yiğitkan’ın ağabeyi Mehmet Emin Yiğitkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. (Tel: 0 536 275 13 80)
27 Mayıs 2018

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018

Kahramanmaraş Şube Başkanımız Kerim Köse'nin babası vefat etmistir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Nisan 2018

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Erdoğan Gümüş’ün ağabeyi Remzi Gümüş vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0505 375 59 12)
04 Nisan 2018

Sivas MTA Orta Anadolu 1. Bölge Müdürlüğünde görevli üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın annesi ve amcası vefat etmiştir. Cenazesi bugün Ankara’dan kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
04 Nisan 2018

MKEK personeli, üyemiz Mustafa Çalışkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Bugün (22.03.2018) öğle namazına müteakip Ankara Karapürçek’te defnedilecektir.
22 Mart 2018

EÜAŞ 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdür Yardımcısı Murat Doğanay’ın babası İsmail Doğanay vefat etmiştir. Cenazesi yarın (13.03.2018) Bursa Kemalpaşa İlçesi Virace Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0533 688 50 68)
13 Mart 2018

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
08 Mart 2018

Samsun EÜAŞ Altınkaya HES çalışanı üyemiz Burhan Açık'ın babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (02.03.2018) Bafra Tabakhane Camii’nden Cuma Namazı sonrası asri mezarlığa defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet üyemiz ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
01 Mart 2018

Ankara 5 Nolu Şube, Şube Başkan Vekilimiz Feyzullah Arslan’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 545 623 48 46)
20 Şubat 2018