Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI

  

Enerji Bir Sen Ailesinin kıymetli üyeleri;

Hepimizin malumu olduğu üzere içinde bulunduğumuz günlerde tüm dünyada İslam coğrafyalarında çok üzücü olaylar cereyan etmektedir. Tüm bu coğrafyalarda katliamlar yapılmakta ve biz her yeni günü acı, kan ve gözyaşı ile karşılamaktayız. Daha da acı olan ise bu katliamları bizlerle aynı dine mensup olduğunu iddia eden insanların(!) kendi halklarına reva görmesidir.

            Değerli kardeşlerim;

Kişisel farklılıklarımızın, düşünsel ayrılıklarımızın bir zenginlik olmaktan çıkıp bizi dibe çeken kısır bir kavgaya dönüşmesi sonucunda, ne kadar acı olayların meydana geleceğinin çok açık bir göstergesidir aslında tüm bu yaşananlar. Düne kadar Keşmir, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Arakan, Filistin’de zulüm altında gözyaşı döken kardeşlerimize bugün Mısır’da ve Suriye’de yaşanan acı verici bu görüntüler eklenmiş, insanların tüm değer yargılarını bir kenara bırakıp kişisel hırslarının esiri olduklarında, kendi halklarını katlederken en azılı düşmanlardan bile daha gaddar olabileceklerinin yürek kanatan bir resmidir aslında bu yaşananlar.

 Bir insanı katletmeyi tüm insanlığı katletmek kadar büyük bir suç sayan inancımıza mensup olduğunu iddia eden(!) bu kişileri, masum çocukların uykularında katledilişi, sıra sıra dizilip kefenlerin içinde öylece yatmaları, Yüce Yaradan’ımızın Mukaddes Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de “Kim bir mümini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî olarak kalacağı cehennemdir. Allah ona gazab ve lanet etmiş ve onun için büyük bir azab hazırlamıştır” ayeti bile bile insafa getiremeyişinin resmidir aslında tüm bu yaşananlar.

 Kendi öz kızını canlı canlı toprağa gömen cahiliye dönemi babalarını İslamla şereflendikten sonra tüm dünyaya örnek olabilecek makamlara getiren dinimizin değerlerinin bir kenara bırakıldığında o babaların tekrar eski günlerine dönüp kendi kanından, dininden olan masumlara neler yapabileceğinin resmidir aslında tüm bu yaşananlar.

Değerli kardeşlerim;   

Bizler bir zamanlar, tüm kişisel ayrılıklarını, hırslarını bir tarafa bırakarak bir araya gelip kenetlenmiş, mazlumun yanında zalimin karşısında yıkılmaz bentler gibi sapa sağlam durarak dünyaya nizam vermiş bir ecdadın torunlarıyız. Bizler bir yetimin, bir mazlumun ahının arşı titreteceğini bilen,  “mazlumun ahı indirir şahı” sözünün mimarı bir ecdadın torunlarıyız. Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi zulme göz yumanın da “Dilsiz Şeytan” olacağını bilen bir neslin torunları olarak tüm bu yaşananlara sessiz kalamayız, kalmamalıyız. Bizim anlayışımız, İstiklal Marşımızın yazarı merhum Mehmet Akif’in de dediği gibi;

“Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git diyemem, aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu”

İnanç ve ruhuna sahip, yine bu inanç ve ruhla hareket eden bir anlayıştır.

Bu doğrultuda Enerji Bir Sen Ailesi olarak bizler sizlerden aldığımız güçle sizlerin hislerine tercüman olmak adına bu haksızlıkların karşısında olacağımızı ve mazlumların sesini tüm Milletimize ve Dünyaya duyurabilmek adına elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi bilmenizi istiyorum. Çünkü bizler biliyoruz ki siz değerli üyelerimizin bizden beklentisi sadece ücret ve menfaat sendikacılığı değildir.

Bizler Enerji Bir Sen olarak bir taraftan kamu çalışanlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için mücadele verirken diğer taraftan başta tüm dünyadaki mazlumların dertleriyle dertlenen Aziz Milletimiz olmak üzere Dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış mazlum kardeşlerimizin uygarlıkta hak ettiği yeri alabilmesi amacıyla hareket ederken, bunun da tek yolunun kardeşliğimizi yeniden diriltmekten geçtiğini bilerek bu yolda elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi bilmenizi istiyorum.

Bizler, her zamankinden daha hassas dönemlere girdiğimiz şu günlerde kişisel ayrılıklarımızı, hırslarımızı bir tarafa bırakıp ecdadımızın bir zamanlar yaptığı gibi kenetlenmeliyiz. Aksi taktirde yüreğimiz kanayarak izlediğimiz Mısır ve Suriye’deki ve zulüm altında tüm Dünyada gözyaşı döken kardeşlerimizin duçar olduğu acıların bizlerinde başına gelmesi muhtemeldir. Zira Ülkemizde de sahnelenmeye çalışılan birtakım olayların bilincinde olmadığımız sürece çeşitli oyun ve tezgahlarla bu Milletin evlatlarına geçmişte yaşanan acı günleri tekrar yaşatarak kaos ve gerginliği hakim kılmak isteyen karanlık birtakım çevrelere fırsat vermiş oluruz.

Bu duygularla Tüm Dünyada hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Allahtan rahmet diler, Ülkemizi de aynı acıların içinde boğmaya çalışan karanlık güçlere ve onların ülkemizdeki piyonlarına fırsat vermemesi için Yüce Allaha niyaz ederim.

Gözyaşları ile sulanan tüm İslam coğrafyalarına dua ile….

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Uşak İl Başkanımız Turgay Özbey’in Annesi vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
03 Ocak 2018

Genel Merkez Denetim Kurulu Üyemiz ve TEİAŞ 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ali Yücel’in kız kardeşi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde defnedilecektir.
01 Ocak 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde İSG Uzmanı olarak görev yapan üyemiz Hayri Güneş'in erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Allah hayırlı ömürler nasip etsin. (Cep: 0 542 689 84 11)
28 Aralık 2017

TEİAŞ Petlas TM’de görev yapan Altan Gevrek’in babası vefat etmiştir. Cenazesi öğlen namazına mütakip Boztepe ilçesi Yenimahalle Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Aralık 2017

MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde çalışan üyemiz Satılmış Çataltepe'nin babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (16 Aralık 2017 Cumartesi) öğle namazına müteakip Çankırı, Kurşunlu İlçesi Çavundur Köyünde toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
15 Aralık 2017

Kırşehir Hirfanlı İşletme Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Muammer Akdeniz’in annesi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyoruz.
14 Aralık 2017

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Burhan ÖRS'ün abisi vefat etmiştir. Cenazesi bugün İstanbul Ataşehir'de kılınacak öğlen namazını müteakip Karacaahmet Mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
05 Aralık 2017

Sivas DSİ 19.Bölge Müdürlüğünde görevli, Enerji Bir-Sen İl Başkanlarımızdan Müh. Nusret CEYHAN'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (28.11.2017) ikindi namazına müteakiben Sivas Merkez Ulu Camii’nden kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
28 Kasım 2017

Üyemiz Nusret Çeleğen'in babası vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0 541 481 20 00)
25 Kasım 2017

Ankara 4. Nolu Şe Başkanımız Gülen Üye'nin kayınvalidesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
19 Kasım 2017