Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
BEN MUSA'YIM,SEN MUSA'SIN,BİZ MUSA'YIZ

Musa’ları beklemek yerine asanı al düş yola…

Bir ateş düştü yüreğime... ve arkası hiç kesilmedi bu ateşin. Ne biteceği, ne de söneceği hiç belli değil… Rabbim izin verirse bu ateşi ancak O söndürür.

Adem (a.s) oğlu Habil’in taraftarları bu ateşi dindirir,

Zalim Nemrud’un karşısındaki Hz. İbrahim (a.s) ve onun ateşini söndürmeye çalışan kuş ve karınca misali…

Firavunun karşısındaki hakkı söylemekten geri durmayan Musa (a.s) ve onun yanında yer alanlar gibi.

Kâbe’yi yıkmaya gelen Ebrehe’nin ordusunu bozguna uğratan Ebabiller gibi…

Ebu Cehil’in zulmüne, işkencelerine ve çirkinliklerine boyun eğmeyen Peygamber Efendimiz’in üzerinden işkembeyi alan asaletli kızı Fatıma anam gibi. Onu yalnız bırakmayan Hz. Ebu Bekir efendimiz gibi, ona kimse inanmazken, onun hususi duasıyla 40’ıncı Müslüman olan Hz. Ömer Efendimiz gibi. Hakkı üstün tutanlar, hakkın hâkimiyeti için çalışanlar dindirir ateşimi.

Ben bu filmi izlemiştim

İslam coğrafyasında yine kan yine gözyaşı. Suriye, Mısır, Filistin, Arakan, Irak, Doğu Türkistan, Bosna Hersek ve daha niceleri… Vakfımızın da kurban yardımında bulunduğu Mali Gine, Senegal Moro (Filipinler).  Bu kurban bayramında da inşallah yardım götürmek için uzak diyarlara gideceğiz.

Müslümanların yaşadığı her coğrafyada kan ve gözyaşı var. Kardeşlerimizin ırzları çiğneniyor.(tecavüz var, vahşet var). Sabiler ölüyorlar, öldürülüyorlar, analar ağlıyor. Babaların bağırları yürekleri yanıyor…

Müslümanlar ne yapıyor? Kendimizden mi bahsediyoruz?… Küçük bir azınlık hariç dünyada 2 milyara yakın Müslüman hadiselere seyirci kalıyor. Sanki sevgili Peygamberimizin ‘şarkta bir Müslüman’ın ayağına diken batsa garptaki Müslüman bunun acısını hissetmez ise iman etmiş sayılmaz’ nebevi sözüne inatla bakıyoruz. Her şey bize normal geliyor. Ölümlere alıştık, Müslümanların diri diri yakılmasına alıştık, kimyasal bombalara alıştık. Anaların ağlamasına, masumların ölmelerine alıştık. Yüreğimizde hiç bir şey oluşmamış gibi.

Hani haksızlık karşısında sussan dilsiz şeytandı? Bırakın zalime başkaldırmayı, canımızla bedenimizle, malımızla, kalbimizle buğz etmeyi bile unuttuk Allah’ım.

Neden mi diyorum?

Mısır Deyince akla Musa Peygamber ve firavun geliyordu; ama şimdi ise Rabiatü’l Adeviye meydanı, Mursi, Sisi ve Şehid Esma ve diğerleri akla geliyor. Darbe olduğu günden beri Müslüman Kardeşler ve taraftarları ramazan ayı boyunca orucunu, teravihini ve bayramını gece ve gündüz ailecek o meydanda geçirdi. Neredeyse 70 gün boyunca birçok İslam ülkesinde halklar Mursi’ye omuz verdi ve destek oldular. Vampir Sisi’ye ve onun işbirlikçilerine lanet okudular. 

Ne fark eder? Ha Mısır, ha Suriye. Suriye’de vampir Esed rejimi de aynı değil mi? Dünyayı Müslüman kan kokusu sarmış gidiyor. Bebek katili Esed kimyasal silah kullanıyor. Çocuklar ölüyor. Bir baba henüz bir yaşına bile basmamış şehit edilen, organları parçalanmış yavrusunu elleriyle havaya kaldırıyor, “Ya Rabbi ya Rabbi” diyor. ‘Benim masum çocuğumu öldürdüler diyor’. ‘Bu zalimler ebedi sana havale ediyorum’ diyor. ‘Dünya neden bizi görmüyor’ diyor. Televizyon ekranlarında bizim mahallenin tv’ leri basında bu zulmü, bu vahşeti ekranlarda görürken başka bir bebeğin doğmasını dünya basını aynı gün ekranlara taşıyor. İngiliz kraliyetin yeni veliahdı küçük prens dünyaya geldi, bütün dünya bu çocuğu konuştu. Çocuk erkek olmasından dolayı ülkelerin en büyük sembolü olmuş. Kuleler, heykeller köprüler, büyük meydanlar mavi ışıklarla renklendirilmiş. ‘Hoş geldin baby’ deniliyor. Şehit edilen Ayşe, Fatma, Hamza, Ömer ve Ali’ye inat “prense” hoş geldin. Bizim çocuklarımıza bırakın şehit demeyi öldüklerinden bile bahsetmediler. Bu arada haberlere bakıyoruz ABD’ de bir ayı yavrusu çöp konteynırına sıkışmış, bu küçük ayı çok zorluklarla çöp konteynırından çıkarılmış. Caretta caretta kablumbağaları yumurtlamış nesli tükeniyormuş. Bırakın yahu, bırakın bu işleri. Müslümanların nesli tüketilmeye çalışılıyor. Mescid-i Aksa’nın altını oyuyorlar kazıyorlar ve neredeyse çökmek üzere. Hani neredesin batı?

BM nerdesin, neden 3 maymunu oynuyorsun?..buzullarda 3 yavru balina buzullara sıkıştı diye Birleşmiş Milletler seferber olmuş yardıma koşmuştu. İslam coğrafyası kan ağlıyor. Sizler gelmeyin. BM’in geldiği yerde nifak, zulüm, tecavüz, yine ölüm var. Sizin BOP ve büyük İsrail devleti hayaliniz var. Uşak kölelerinizi getireceksiniz yine o ülkenin başına. Yenidünya düzeni kurma hayalleriniz var. O düzende, Tevrat’ta ifade edildiği gibi Müslümanlara yaşama hakkı yok. Gelmeyin bizim Allah’ımız var. Hz Mehdimiz var ona asker eyle Allah’ım bizi.  Bu kan bitecek, bu kan duracak inşallah. Orta doğuda bu yangın sönecek. Bizim imtihanımız var; sizlerin timsah gözyaşlarınıza ihtiyacımız yok. Rabbimin vaadi idi. Ama ne acıdır Türkiye’de mitingler düzenlenirken gönül isterdi ki; o meydanları daha çok Müslümanlar doldursun. Saadet Partisinin İstanbul’da, Kazlı Çeşmede, Konya Alaeddin meydanında Memur-Sen Hak -İş, Anadolu Gençlik Derneği ve Mazlum Der’in Ankara Sıhhiye meydanında yaptığı STK’ların da destek verdiği büyük mitinglere 100 binler toplandı. Ama neden milyonlar değildi.

Ankara Sıhhiye meydanında Memur-Sen öncülüğünde yapılan Hak-İş, Anadolu Gençlik Derneği ve Mazlum –Der’in tertip ettiği  “MAZLUMLAR İÇİN DİRENİŞ, MAZLUMLAR İÇİN DİRİLİŞ!” mitinginde yüz binler Sıhhiye meydanında buluştu. Birçok sivil dernek teşkilatı mitinge destek verdi. Mısır’ın sembolü olan Şehit Esma’nın babasına yazdığı mektup Dursun Ali Erzincanlı’nın yorumu ile katılımcılara dinlettirildi.

Farukiye Vakfı da Suriye, Mısır, Arakan, Filistin’de şehit olan kardeşlerini canlandırdı. Meydanlarda Allah için tekrar öldürülüp tekrar dirilmeyi canlandırdılar. Kanlı kefenler giyildi. Tekbir getirilirken miting alanında yer aldılar.

İllerde de gıyabi cenaze namazları kılındı ve zulümler protesto edildi. Birçok cemaat ve cemiyet mensubu da orada yoktu. Neredesiniz ey Müslümanlar? Geceleri zahid olun, gündüzleri de mücahid olmayı ihmal etmeyin.. Lut kavminin helakini unutmayınız.

Meydanlara sahip çıkmazsanız cemiyetlerinizi derneklerinizi sizleri bu zalimler bulurlar. Mısır örneğinde olduğu gibi. Bu mitingler Müslümanların sigortasıdır. Unutmayın nemelazımcılığı bırakın. Sevgili Peygamberimiz Peygamber olduğu halde Allah’a şükretti. ‘Kul olmayayım mı?’ derken aynı zamanda mescidin inşaatında harç taşımıştır, amelelik yapmıştır. Savaş meydanlarından seferden gelmesine rağmen zırhını çıkarmadan Yahudi’nin Müslüman kadının çarşafına el uzattığını duyunca Yahudilerle anlaşmasını bozmuş ve onlara karşı savaşmıştır. Onun hali hazırdaki halifeleri de aynı yolu takip ederek mitinglere destek olup müminlerin ahretini kurtaracak faaliyetlere de bizzat iştirak etmekteler.

Başbakanın bir mitingine katılan insan sayısı neredeyse zulüm için yapılan mitinglerden daha kalabalık. Bu mitingleri başbakana endekslemeyin, daha kalabalık olalım. İşte gezi olayları! Bu olay parti, dernek ve sendika meselesi değil; hak ve batıl meselesidir.

Sayın başbakan Musa’ları beklemeye gerek yok; sen Musa’sın, bizler Musa’yız, herkes Musa. Yeter ki gezi olaylarında yaptığın gibi sen de Mısır için, büyük Mısır için, Suriye için mitingler düzenle. Dik durunuz, millet sizin yanınızda,  siz de eğilirseniz millet gider ve tarihi bir kırılma noktasına girer. İslam ülkelerini  birlik ve beraberliğe çağır. Yarım kalan D.8’leri hayata geçir. Mısır düşerse, Suriye biterse sıra bize gelir.

Çünkü büyük İsrail devleti projesi adım adım ilerliyor…

Uyanık olun, uyanık kalın!

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar
Bu sayfaya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun.
Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız Yıldıray Yiğitkan’ın ağabeyi Mehmet Emin Yiğitkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. (Tel: 0 536 275 13 80)
27 Mayıs 2018

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018

Kahramanmaraş Şube Başkanımız Kerim Köse'nin babası vefat etmistir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Nisan 2018

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Erdoğan Gümüş’ün ağabeyi Remzi Gümüş vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0505 375 59 12)
04 Nisan 2018

Sivas MTA Orta Anadolu 1. Bölge Müdürlüğünde görevli üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın annesi ve amcası vefat etmiştir. Cenazesi bugün Ankara’dan kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
04 Nisan 2018

MKEK personeli, üyemiz Mustafa Çalışkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Bugün (22.03.2018) öğle namazına müteakip Ankara Karapürçek’te defnedilecektir.
22 Mart 2018

EÜAŞ 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdür Yardımcısı Murat Doğanay’ın babası İsmail Doğanay vefat etmiştir. Cenazesi yarın (13.03.2018) Bursa Kemalpaşa İlçesi Virace Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0533 688 50 68)
13 Mart 2018

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
08 Mart 2018

Samsun EÜAŞ Altınkaya HES çalışanı üyemiz Burhan Açık'ın babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (02.03.2018) Bafra Tabakhane Camii’nden Cuma Namazı sonrası asri mezarlığa defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet üyemiz ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
01 Mart 2018

Ankara 5 Nolu Şube, Şube Başkan Vekilimiz Feyzullah Arslan’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 545 623 48 46)
20 Şubat 2018