Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Gelecek Nesillere Karşı Sorumluluğumuz: Yeni Anayasa

Enerji Bir Sen Ailesinin Kıymetli Üyeleri;


Sizlerden aldığımız güçle tüm kamu çalışanlarımızın hak ettiği ve arzuladığı sosyal, ekonomik ve özlük hakları kısaca insanca yaşamanın gereği olan hakları elde etmek maksadıyla verdiğimiz mücadeleye var gücümüzle devam ediyoruz.
Sendikamız, çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla yaptığı mücadelenin yanı sıra, en az özlük hakları kadar önemli olan ve aslında insanca yaşamın temelini oluşturan ve ülkemizin geleceği adına çok önem verdiğimiz demokratikleşme, özgürlükler ve insan hakları adına yapılan her olumlu çalışmanın bu güne kadar içinde olmuştur ve bundan sonrada olmaya devam edecektir.
Bu bağlamda, son zamanlarda ülkemizde yeni bir anayasanın hazırlanması süreci ve beraberinde getirdiği tartışmalar devam etmektedir. Biz Enerji Bir Sen olarak, sivil ve demokratik yeni bir anayasanın hazırlanması sürecini gelecek nesillerimize karşı bir sorumluluk olarak görüyor ve bu konuya çok önem veriyoruz.
Değerli Üyelerimiz;
Gerek çalışma hayatında gerek günlük yaşamda karşılaştığımız problemlerin hemen hemen hepsinin temelinde Ülkemizin ve insanlarımızın beklentilerini karşılamaktan uzak, halkımızın iradesini yansıtmayan anayasalar bulunmaktadır. Çünkü bu anayasalar bu güne kadar hiçbir zaman halkın iradesinin tecellisi olan iktidarlar tarafından hazırlanmamıştır.
Bununla beraber artık zaman değişmekte, Ülkemiz her anlamda bir değişim yaşamakta ve büyük bir Millet küllerinden yeniden doğarak bölgesinde ve dünyada yeniden söz sahibi olmaya başlamaktadır. Bu tüm dünya tarafından kabul edilen bir gerçektir. Ülkemiz için her alanda elde edilen kazanımları daha ileriye götürebilmek adına Milletimizin önündeki engelleri kaldıran, ayrıştırma yerine birleştiren, hak ve özgürlüklerden herkesin eşit bir biçimde yararlandığı, her türlü inancı teminat altına alan ve kimsenin inancından ötürü ötekileştirilmeyeceği bir anayasanın hazırlanması için Enerji Bir Sen olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bir kez daha ifade ediyorum.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada üyelerimizin ve Milletimizin beklentileri doğrultusunda örnek bir sivil toplum kuruluşu duruşunu her zaman göstereceğimizi belirtmek isterim. Hepinizi saygıyla selamlar, her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim...
 

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018

Eski üyelerimizden DSİ Sivas 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'nın kayınbiraderi vefat etmiştir. Cenazesi 4 Ağustos Cumartesi öğle namazını müteakip Mersin'den kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
04 Ağustos 2018

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görevli üyemiz Abdullah Barışkan'nın babası vefat etmiştir. Cenazesi 22 Temmuz Pazar günü Çankırı ili, Orta ilçesi, Kalfat Köyünde öğle namaza müteakip defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Temmuz 2018

Kars İl Başkanımız Cafer Samgar’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0543 668 30 55)
16 Temmuz 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ramazan Tekin geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
14 Temmuz 2018

EÜAŞ Çevre ve Kamulaştırma Daire Başkanlığında görev yapan İşyeri Temsilcimiz Selda Gülcan Ünal’ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 520 71 25)
03 Temmuz 2018

Denetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Hatipoğlu'nun babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Diyarbakır Merkez Doğu Yapı Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
26 Haziran 2018

TKİ Çan Linyitleri İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Bahri Sarıtepe vefat etmiştir. Cenazesi 19 Haziran Salı günü öğle namazına müteakip Can Demirci Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
18 Haziran 2018

Enerji Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız Yıldıray Yiğitkan’ın ağabeyi Mehmet Emin Yiğitkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. (Tel: 0 536 275 13 80)
27 Mayıs 2018

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018