Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Gelecek Nesillere Karşı Sorumluluğumuz: Yeni Anayasa

Enerji Bir Sen Ailesinin Kıymetli Üyeleri;


Sizlerden aldığımız güçle tüm kamu çalışanlarımızın hak ettiği ve arzuladığı sosyal, ekonomik ve özlük hakları kısaca insanca yaşamanın gereği olan hakları elde etmek maksadıyla verdiğimiz mücadeleye var gücümüzle devam ediyoruz.
Sendikamız, çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla yaptığı mücadelenin yanı sıra, en az özlük hakları kadar önemli olan ve aslında insanca yaşamın temelini oluşturan ve ülkemizin geleceği adına çok önem verdiğimiz demokratikleşme, özgürlükler ve insan hakları adına yapılan her olumlu çalışmanın bu güne kadar içinde olmuştur ve bundan sonrada olmaya devam edecektir.
Bu bağlamda, son zamanlarda ülkemizde yeni bir anayasanın hazırlanması süreci ve beraberinde getirdiği tartışmalar devam etmektedir. Biz Enerji Bir Sen olarak, sivil ve demokratik yeni bir anayasanın hazırlanması sürecini gelecek nesillerimize karşı bir sorumluluk olarak görüyor ve bu konuya çok önem veriyoruz.
Değerli Üyelerimiz;
Gerek çalışma hayatında gerek günlük yaşamda karşılaştığımız problemlerin hemen hemen hepsinin temelinde Ülkemizin ve insanlarımızın beklentilerini karşılamaktan uzak, halkımızın iradesini yansıtmayan anayasalar bulunmaktadır. Çünkü bu anayasalar bu güne kadar hiçbir zaman halkın iradesinin tecellisi olan iktidarlar tarafından hazırlanmamıştır.
Bununla beraber artık zaman değişmekte, Ülkemiz her anlamda bir değişim yaşamakta ve büyük bir Millet küllerinden yeniden doğarak bölgesinde ve dünyada yeniden söz sahibi olmaya başlamaktadır. Bu tüm dünya tarafından kabul edilen bir gerçektir. Ülkemiz için her alanda elde edilen kazanımları daha ileriye götürebilmek adına Milletimizin önündeki engelleri kaldıran, ayrıştırma yerine birleştiren, hak ve özgürlüklerden herkesin eşit bir biçimde yararlandığı, her türlü inancı teminat altına alan ve kimsenin inancından ötürü ötekileştirilmeyeceği bir anayasanın hazırlanması için Enerji Bir Sen olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bir kez daha ifade ediyorum.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada üyelerimizin ve Milletimizin beklentileri doğrultusunda örnek bir sivil toplum kuruluşu duruşunu her zaman göstereceğimizi belirtmek isterim. Hepinizi saygıyla selamlar, her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim...
 

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız Yıldıray Yiğitkan’ın ağabeyi Mehmet Emin Yiğitkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. (Tel: 0 536 275 13 80)
27 Mayıs 2018

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018

Kahramanmaraş Şube Başkanımız Kerim Köse'nin babası vefat etmistir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Nisan 2018

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Erdoğan Gümüş’ün ağabeyi Remzi Gümüş vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0505 375 59 12)
04 Nisan 2018

Sivas MTA Orta Anadolu 1. Bölge Müdürlüğünde görevli üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın annesi ve amcası vefat etmiştir. Cenazesi bugün Ankara’dan kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
04 Nisan 2018

MKEK personeli, üyemiz Mustafa Çalışkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Bugün (22.03.2018) öğle namazına müteakip Ankara Karapürçek’te defnedilecektir.
22 Mart 2018

EÜAŞ 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdür Yardımcısı Murat Doğanay’ın babası İsmail Doğanay vefat etmiştir. Cenazesi yarın (13.03.2018) Bursa Kemalpaşa İlçesi Virace Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0533 688 50 68)
13 Mart 2018

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
08 Mart 2018

Samsun EÜAŞ Altınkaya HES çalışanı üyemiz Burhan Açık'ın babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (02.03.2018) Bafra Tabakhane Camii’nden Cuma Namazı sonrası asri mezarlığa defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet üyemiz ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
01 Mart 2018

Ankara 5 Nolu Şube, Şube Başkan Vekilimiz Feyzullah Arslan’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 545 623 48 46)
20 Şubat 2018