Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Gelecek Nesillere Karşı Sorumluluğumuz: Yeni Anayasa

Enerji Bir Sen Ailesinin Kıymetli Üyeleri;


Sizlerden aldığımız güçle tüm kamu çalışanlarımızın hak ettiği ve arzuladığı sosyal, ekonomik ve özlük hakları kısaca insanca yaşamanın gereği olan hakları elde etmek maksadıyla verdiğimiz mücadeleye var gücümüzle devam ediyoruz.
Sendikamız, çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla yaptığı mücadelenin yanı sıra, en az özlük hakları kadar önemli olan ve aslında insanca yaşamın temelini oluşturan ve ülkemizin geleceği adına çok önem verdiğimiz demokratikleşme, özgürlükler ve insan hakları adına yapılan her olumlu çalışmanın bu güne kadar içinde olmuştur ve bundan sonrada olmaya devam edecektir.
Bu bağlamda, son zamanlarda ülkemizde yeni bir anayasanın hazırlanması süreci ve beraberinde getirdiği tartışmalar devam etmektedir. Biz Enerji Bir Sen olarak, sivil ve demokratik yeni bir anayasanın hazırlanması sürecini gelecek nesillerimize karşı bir sorumluluk olarak görüyor ve bu konuya çok önem veriyoruz.
Değerli Üyelerimiz;
Gerek çalışma hayatında gerek günlük yaşamda karşılaştığımız problemlerin hemen hemen hepsinin temelinde Ülkemizin ve insanlarımızın beklentilerini karşılamaktan uzak, halkımızın iradesini yansıtmayan anayasalar bulunmaktadır. Çünkü bu anayasalar bu güne kadar hiçbir zaman halkın iradesinin tecellisi olan iktidarlar tarafından hazırlanmamıştır.
Bununla beraber artık zaman değişmekte, Ülkemiz her anlamda bir değişim yaşamakta ve büyük bir Millet küllerinden yeniden doğarak bölgesinde ve dünyada yeniden söz sahibi olmaya başlamaktadır. Bu tüm dünya tarafından kabul edilen bir gerçektir. Ülkemiz için her alanda elde edilen kazanımları daha ileriye götürebilmek adına Milletimizin önündeki engelleri kaldıran, ayrıştırma yerine birleştiren, hak ve özgürlüklerden herkesin eşit bir biçimde yararlandığı, her türlü inancı teminat altına alan ve kimsenin inancından ötürü ötekileştirilmeyeceği bir anayasanın hazırlanması için Enerji Bir Sen olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bir kez daha ifade ediyorum.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada üyelerimizin ve Milletimizin beklentileri doğrultusunda örnek bir sivil toplum kuruluşu duruşunu her zaman göstereceğimizi belirtmek isterim. Hepinizi saygıyla selamlar, her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim...
 

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Uşak İl Başkanımız Turgay Özbey’in Annesi vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
03 Ocak 2018

Genel Merkez Denetim Kurulu Üyemiz ve TEİAŞ 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ali Yücel’in kız kardeşi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde defnedilecektir.
01 Ocak 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde İSG Uzmanı olarak görev yapan üyemiz Hayri Güneş'in erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Allah hayırlı ömürler nasip etsin. (Cep: 0 542 689 84 11)
28 Aralık 2017

TEİAŞ Petlas TM’de görev yapan Altan Gevrek’in babası vefat etmiştir. Cenazesi öğlen namazına mütakip Boztepe ilçesi Yenimahalle Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Aralık 2017

MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde çalışan üyemiz Satılmış Çataltepe'nin babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (16 Aralık 2017 Cumartesi) öğle namazına müteakip Çankırı, Kurşunlu İlçesi Çavundur Köyünde toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
15 Aralık 2017

Kırşehir Hirfanlı İşletme Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Muammer Akdeniz’in annesi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyoruz.
14 Aralık 2017

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Burhan ÖRS'ün abisi vefat etmiştir. Cenazesi bugün İstanbul Ataşehir'de kılınacak öğlen namazını müteakip Karacaahmet Mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
05 Aralık 2017

Sivas DSİ 19.Bölge Müdürlüğünde görevli, Enerji Bir-Sen İl Başkanlarımızdan Müh. Nusret CEYHAN'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (28.11.2017) ikindi namazına müteakiben Sivas Merkez Ulu Camii’nden kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
28 Kasım 2017

Üyemiz Nusret Çeleğen'in babası vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0 541 481 20 00)
25 Kasım 2017

Ankara 4. Nolu Şe Başkanımız Gülen Üye'nin kayınvalidesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
19 Kasım 2017