Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Gelecek Nesillere Karşı Sorumluluğumuz: Yeni Anayasa

Enerji Bir Sen Ailesinin Kıymetli Üyeleri;


Sizlerden aldığımız güçle tüm kamu çalışanlarımızın hak ettiği ve arzuladığı sosyal, ekonomik ve özlük hakları kısaca insanca yaşamanın gereği olan hakları elde etmek maksadıyla verdiğimiz mücadeleye var gücümüzle devam ediyoruz.
Sendikamız, çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla yaptığı mücadelenin yanı sıra, en az özlük hakları kadar önemli olan ve aslında insanca yaşamın temelini oluşturan ve ülkemizin geleceği adına çok önem verdiğimiz demokratikleşme, özgürlükler ve insan hakları adına yapılan her olumlu çalışmanın bu güne kadar içinde olmuştur ve bundan sonrada olmaya devam edecektir.
Bu bağlamda, son zamanlarda ülkemizde yeni bir anayasanın hazırlanması süreci ve beraberinde getirdiği tartışmalar devam etmektedir. Biz Enerji Bir Sen olarak, sivil ve demokratik yeni bir anayasanın hazırlanması sürecini gelecek nesillerimize karşı bir sorumluluk olarak görüyor ve bu konuya çok önem veriyoruz.
Değerli Üyelerimiz;
Gerek çalışma hayatında gerek günlük yaşamda karşılaştığımız problemlerin hemen hemen hepsinin temelinde Ülkemizin ve insanlarımızın beklentilerini karşılamaktan uzak, halkımızın iradesini yansıtmayan anayasalar bulunmaktadır. Çünkü bu anayasalar bu güne kadar hiçbir zaman halkın iradesinin tecellisi olan iktidarlar tarafından hazırlanmamıştır.
Bununla beraber artık zaman değişmekte, Ülkemiz her anlamda bir değişim yaşamakta ve büyük bir Millet küllerinden yeniden doğarak bölgesinde ve dünyada yeniden söz sahibi olmaya başlamaktadır. Bu tüm dünya tarafından kabul edilen bir gerçektir. Ülkemiz için her alanda elde edilen kazanımları daha ileriye götürebilmek adına Milletimizin önündeki engelleri kaldıran, ayrıştırma yerine birleştiren, hak ve özgürlüklerden herkesin eşit bir biçimde yararlandığı, her türlü inancı teminat altına alan ve kimsenin inancından ötürü ötekileştirilmeyeceği bir anayasanın hazırlanması için Enerji Bir Sen olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bir kez daha ifade ediyorum.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada üyelerimizin ve Milletimizin beklentileri doğrultusunda örnek bir sivil toplum kuruluşu duruşunu her zaman göstereceğimizi belirtmek isterim. Hepinizi saygıyla selamlar, her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim...
 

Yazarın Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018