Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Aramızda Büyük Fark Var…

Kuruluşumuzdan günümüze kadar; yaratılmışların en güzeli olan insanlığa hizmet etmeyi şiar edinen sendikamıza ve diğer sendikalara, kamu çalışanları tarafından her yıl olduğu gibi yine karneleri verildi. Elbette ki; 15 Mayıs (Haziran 15 yalnızca 2012 yılı için) üye tespit toplantılarından bahsediyorum. Öğrenciler için başarı notu yıl sonu karnesi, siyasi partilerin seçim sonuçları oy oranları ne ise 15 Mayıs üye tespit tutanakları sendikalar için bir karnedir. Sendikalar geçen üye kayıtlarına göre; geçmiş bir yılın muhasebesini, murakabesini yapmalıdırlar. Eriyen sendikalar; “biz nerde yanlış yaptık, kamu çalışanları bize neden güvenmiyor?” diye düşünmelidir. Ali Cengiz oyunları oynamamalı, belden aşağı vurmamalı, bizleri “sarı sendika” diye yaftalarken, sonuçlara bakarak kızarmalıdır. Büyüyen sendikalar da vakarlarını korumalı, “kamu çalışanlarına daha çok nasıl faydalı olabilirim, mağduriyetlerini nasıl giderebilirim, ateşten bir gömlek olan yetki emanetlerini nasıl muhafaza edebilirim, kamu çalışanlarının güvenlerini nasıl tazelerim?” demelidir. Çünkü üye tespit tutanakları sendikaların sendikal mücadelelerinin, politikalarının, doğru veya yanlış yaptıklarının birer aynasıdır. Geri dönüşümüdür.


Değerli dostlar, gelelim bizim karneye; 2011 yılında, sendikamız 11 bin 362 olan üye sayısını 5 bin 13 artırarak 16 bin 375’e çıkartarak, % 44 büyüme oranıyla en yakın rakibimize 9 bin 163, diğerine ise 12 bin 387 fark attık. Velhasılı bütün rakiplerimiz birleşmiş olsalar bile bir Enerji Bir-Sen etmiyor. Rakiplerimizin sayılarının toplamında aramızda en az 5000 fark var. Rakiplerimiz erirken bizler sizden aldığımız güç ile büyüyoruz.
Çünkü bizler hak ve batıl mücadelesinde, Hz. Adem (a.s)’in oğlu Habil’in yanında yer alma ile başlayan taraftarlığımız, daima Hak’tan, haklıdan yana ve mağdurun yanında, zalimin karşısında dik durma davamız…
Yani sendikacılık şiarımız ile hem üye sayılarımız ile biz ve diğerleri, yani rakiplerimizle aramızda büyük bir fark var.
Sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Teveccühlerinize minnettarım.
Hizmet kolumuzda iki çalışandan biri artık Enerji Bir-Sen’lidir. Biz bütün kamu çalışanları Hz. Mevlana hoşgörüsü ile kucaklıyoruz, kucaklamaya da devam edeceğiz. Çünkü Enerji Bir-Sen, Memur-Sen birer markadır. Memur-Sen deyince
Evet, Memur-Senimizde 2012 yılında 134 bin 975 kamu çalışanını daha bünyesine katarak, 650 bin 353 üyeye ulaştı. Memur-Sen, kendisine en yakın ikinci konfederasyona 232 bin 8, üçüncü konfederasyona ise 411 bin 120 üye fark atmıştır. Velhasılı kamu çalışanları, trübünlere oynayanları değil, sahada ve masada koşturanları, ter akıtanları desteklemişler ve 10 hizmet kolunda yetkilendirmişlerdir. Siz bizlerin doğru sesi, nefesi, mağduriyetlerimizin hevesi olun demişlerdir.

Deniz Coşunca Dağlar Aşar
Hak Yolda Yürüyen Ölmez, Ebedi Yaşar
Sendikacılığın Kitabı Yazılmıştır Yeniden
Memur-Sen’liler Size Selam Yürekten
Hizmet etmekten şeref ve onur duyduğum Memur-Sen’imiz artık marka olmuştur.
Cumhuriyet tarihinde ilk kez Toplu Sözleşme Yasası çıkartılmış, bütün engellemelere rağmen memurların yıllardır hayali gerçek olmuştur. Memurların kazanımları ve sorunların çözümü adına sendikal mücadelede eski bir çağ kapanıp, yeni bir çağ açılmıştır. İlk kez yapılan Toplu Sözleşme’de beklentilerinizin yüksek olduğunu biliyoruz. Sırası ile taleplerinizi çözeceğiz. İnşallah
Kayayı delen suyun şiddeti değil, damlanın sürekliliğidir. Bizde bu inanç, heyecan; sizde bu güven olduğu sürece gülen taraf daima memurlar olacaktır.

İnşallah Yapacağımız Çok İş Var..
Kim Demiş Bu Şarkı Yarım Kalacak.
Kim Demiş Bu Şiir Burda Bitecek
Takma Kafanı Yürü Aslanım
Bu Türkü Ülkemin Sesi Olacak

Her Gecenin Sonu Gündüz Değilmi.
Kara Kıştan Sonra Bahar Değilmi
Takma Sen Kafanı Yürü Aslanım
İnançlı Olanlar Üstün Değilmi

Evet Dostlar, Memur-Sen’in Sevdası Yarım
Kalmayacak!
İnşallah.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar
Bu sayfaya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun.
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen