Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Aramızda Büyük Fark Var…

Kuruluşumuzdan günümüze kadar; yaratılmışların en güzeli olan insanlığa hizmet etmeyi şiar edinen sendikamıza ve diğer sendikalara, kamu çalışanları tarafından her yıl olduğu gibi yine karneleri verildi. Elbette ki; 15 Mayıs (Haziran 15 yalnızca 2012 yılı için) üye tespit toplantılarından bahsediyorum. Öğrenciler için başarı notu yıl sonu karnesi, siyasi partilerin seçim sonuçları oy oranları ne ise 15 Mayıs üye tespit tutanakları sendikalar için bir karnedir. Sendikalar geçen üye kayıtlarına göre; geçmiş bir yılın muhasebesini, murakabesini yapmalıdırlar. Eriyen sendikalar; “biz nerde yanlış yaptık, kamu çalışanları bize neden güvenmiyor?” diye düşünmelidir. Ali Cengiz oyunları oynamamalı, belden aşağı vurmamalı, bizleri “sarı sendika” diye yaftalarken, sonuçlara bakarak kızarmalıdır. Büyüyen sendikalar da vakarlarını korumalı, “kamu çalışanlarına daha çok nasıl faydalı olabilirim, mağduriyetlerini nasıl giderebilirim, ateşten bir gömlek olan yetki emanetlerini nasıl muhafaza edebilirim, kamu çalışanlarının güvenlerini nasıl tazelerim?” demelidir. Çünkü üye tespit tutanakları sendikaların sendikal mücadelelerinin, politikalarının, doğru veya yanlış yaptıklarının birer aynasıdır. Geri dönüşümüdür.


Değerli dostlar, gelelim bizim karneye; 2011 yılında, sendikamız 11 bin 362 olan üye sayısını 5 bin 13 artırarak 16 bin 375’e çıkartarak, % 44 büyüme oranıyla en yakın rakibimize 9 bin 163, diğerine ise 12 bin 387 fark attık. Velhasılı bütün rakiplerimiz birleşmiş olsalar bile bir Enerji Bir-Sen etmiyor. Rakiplerimizin sayılarının toplamında aramızda en az 5000 fark var. Rakiplerimiz erirken bizler sizden aldığımız güç ile büyüyoruz.
Çünkü bizler hak ve batıl mücadelesinde, Hz. Adem (a.s)’in oğlu Habil’in yanında yer alma ile başlayan taraftarlığımız, daima Hak’tan, haklıdan yana ve mağdurun yanında, zalimin karşısında dik durma davamız…
Yani sendikacılık şiarımız ile hem üye sayılarımız ile biz ve diğerleri, yani rakiplerimizle aramızda büyük bir fark var.
Sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Teveccühlerinize minnettarım.
Hizmet kolumuzda iki çalışandan biri artık Enerji Bir-Sen’lidir. Biz bütün kamu çalışanları Hz. Mevlana hoşgörüsü ile kucaklıyoruz, kucaklamaya da devam edeceğiz. Çünkü Enerji Bir-Sen, Memur-Sen birer markadır. Memur-Sen deyince
Evet, Memur-Senimizde 2012 yılında 134 bin 975 kamu çalışanını daha bünyesine katarak, 650 bin 353 üyeye ulaştı. Memur-Sen, kendisine en yakın ikinci konfederasyona 232 bin 8, üçüncü konfederasyona ise 411 bin 120 üye fark atmıştır. Velhasılı kamu çalışanları, trübünlere oynayanları değil, sahada ve masada koşturanları, ter akıtanları desteklemişler ve 10 hizmet kolunda yetkilendirmişlerdir. Siz bizlerin doğru sesi, nefesi, mağduriyetlerimizin hevesi olun demişlerdir.

Deniz Coşunca Dağlar Aşar
Hak Yolda Yürüyen Ölmez, Ebedi Yaşar
Sendikacılığın Kitabı Yazılmıştır Yeniden
Memur-Sen’liler Size Selam Yürekten
Hizmet etmekten şeref ve onur duyduğum Memur-Sen’imiz artık marka olmuştur.
Cumhuriyet tarihinde ilk kez Toplu Sözleşme Yasası çıkartılmış, bütün engellemelere rağmen memurların yıllardır hayali gerçek olmuştur. Memurların kazanımları ve sorunların çözümü adına sendikal mücadelede eski bir çağ kapanıp, yeni bir çağ açılmıştır. İlk kez yapılan Toplu Sözleşme’de beklentilerinizin yüksek olduğunu biliyoruz. Sırası ile taleplerinizi çözeceğiz. İnşallah
Kayayı delen suyun şiddeti değil, damlanın sürekliliğidir. Bizde bu inanç, heyecan; sizde bu güven olduğu sürece gülen taraf daima memurlar olacaktır.

İnşallah Yapacağımız Çok İş Var..
Kim Demiş Bu Şarkı Yarım Kalacak.
Kim Demiş Bu Şiir Burda Bitecek
Takma Kafanı Yürü Aslanım
Bu Türkü Ülkemin Sesi Olacak

Her Gecenin Sonu Gündüz Değilmi.
Kara Kıştan Sonra Bahar Değilmi
Takma Sen Kafanı Yürü Aslanım
İnançlı Olanlar Üstün Değilmi

Evet Dostlar, Memur-Sen’in Sevdası Yarım
Kalmayacak!
İnşallah.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar
Bu sayfaya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun.
Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018