Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Aramızda Büyük Fark Var…

Kuruluşumuzdan günümüze kadar; yaratılmışların en güzeli olan insanlığa hizmet etmeyi şiar edinen sendikamıza ve diğer sendikalara, kamu çalışanları tarafından her yıl olduğu gibi yine karneleri verildi. Elbette ki; 15 Mayıs (Haziran 15 yalnızca 2012 yılı için) üye tespit toplantılarından bahsediyorum. Öğrenciler için başarı notu yıl sonu karnesi, siyasi partilerin seçim sonuçları oy oranları ne ise 15 Mayıs üye tespit tutanakları sendikalar için bir karnedir. Sendikalar geçen üye kayıtlarına göre; geçmiş bir yılın muhasebesini, murakabesini yapmalıdırlar. Eriyen sendikalar; “biz nerde yanlış yaptık, kamu çalışanları bize neden güvenmiyor?” diye düşünmelidir. Ali Cengiz oyunları oynamamalı, belden aşağı vurmamalı, bizleri “sarı sendika” diye yaftalarken, sonuçlara bakarak kızarmalıdır. Büyüyen sendikalar da vakarlarını korumalı, “kamu çalışanlarına daha çok nasıl faydalı olabilirim, mağduriyetlerini nasıl giderebilirim, ateşten bir gömlek olan yetki emanetlerini nasıl muhafaza edebilirim, kamu çalışanlarının güvenlerini nasıl tazelerim?” demelidir. Çünkü üye tespit tutanakları sendikaların sendikal mücadelelerinin, politikalarının, doğru veya yanlış yaptıklarının birer aynasıdır. Geri dönüşümüdür.


Değerli dostlar, gelelim bizim karneye; 2011 yılında, sendikamız 11 bin 362 olan üye sayısını 5 bin 13 artırarak 16 bin 375’e çıkartarak, % 44 büyüme oranıyla en yakın rakibimize 9 bin 163, diğerine ise 12 bin 387 fark attık. Velhasılı bütün rakiplerimiz birleşmiş olsalar bile bir Enerji Bir-Sen etmiyor. Rakiplerimizin sayılarının toplamında aramızda en az 5000 fark var. Rakiplerimiz erirken bizler sizden aldığımız güç ile büyüyoruz.
Çünkü bizler hak ve batıl mücadelesinde, Hz. Adem (a.s)’in oğlu Habil’in yanında yer alma ile başlayan taraftarlığımız, daima Hak’tan, haklıdan yana ve mağdurun yanında, zalimin karşısında dik durma davamız…
Yani sendikacılık şiarımız ile hem üye sayılarımız ile biz ve diğerleri, yani rakiplerimizle aramızda büyük bir fark var.
Sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Teveccühlerinize minnettarım.
Hizmet kolumuzda iki çalışandan biri artık Enerji Bir-Sen’lidir. Biz bütün kamu çalışanları Hz. Mevlana hoşgörüsü ile kucaklıyoruz, kucaklamaya da devam edeceğiz. Çünkü Enerji Bir-Sen, Memur-Sen birer markadır. Memur-Sen deyince
Evet, Memur-Senimizde 2012 yılında 134 bin 975 kamu çalışanını daha bünyesine katarak, 650 bin 353 üyeye ulaştı. Memur-Sen, kendisine en yakın ikinci konfederasyona 232 bin 8, üçüncü konfederasyona ise 411 bin 120 üye fark atmıştır. Velhasılı kamu çalışanları, trübünlere oynayanları değil, sahada ve masada koşturanları, ter akıtanları desteklemişler ve 10 hizmet kolunda yetkilendirmişlerdir. Siz bizlerin doğru sesi, nefesi, mağduriyetlerimizin hevesi olun demişlerdir.

Deniz Coşunca Dağlar Aşar
Hak Yolda Yürüyen Ölmez, Ebedi Yaşar
Sendikacılığın Kitabı Yazılmıştır Yeniden
Memur-Sen’liler Size Selam Yürekten
Hizmet etmekten şeref ve onur duyduğum Memur-Sen’imiz artık marka olmuştur.
Cumhuriyet tarihinde ilk kez Toplu Sözleşme Yasası çıkartılmış, bütün engellemelere rağmen memurların yıllardır hayali gerçek olmuştur. Memurların kazanımları ve sorunların çözümü adına sendikal mücadelede eski bir çağ kapanıp, yeni bir çağ açılmıştır. İlk kez yapılan Toplu Sözleşme’de beklentilerinizin yüksek olduğunu biliyoruz. Sırası ile taleplerinizi çözeceğiz. İnşallah
Kayayı delen suyun şiddeti değil, damlanın sürekliliğidir. Bizde bu inanç, heyecan; sizde bu güven olduğu sürece gülen taraf daima memurlar olacaktır.

İnşallah Yapacağımız Çok İş Var..
Kim Demiş Bu Şarkı Yarım Kalacak.
Kim Demiş Bu Şiir Burda Bitecek
Takma Kafanı Yürü Aslanım
Bu Türkü Ülkemin Sesi Olacak

Her Gecenin Sonu Gündüz Değilmi.
Kara Kıştan Sonra Bahar Değilmi
Takma Sen Kafanı Yürü Aslanım
İnançlı Olanlar Üstün Değilmi

Evet Dostlar, Memur-Sen’in Sevdası Yarım
Kalmayacak!
İnşallah.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar
Bu sayfaya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun.
Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Uşak İl Başkanımız Turgay Özbey’in Annesi vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
03 Ocak 2018

Genel Merkez Denetim Kurulu Üyemiz ve TEİAŞ 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ali Yücel’in kız kardeşi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde defnedilecektir.
01 Ocak 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde İSG Uzmanı olarak görev yapan üyemiz Hayri Güneş'in erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Allah hayırlı ömürler nasip etsin. (Cep: 0 542 689 84 11)
28 Aralık 2017

TEİAŞ Petlas TM’de görev yapan Altan Gevrek’in babası vefat etmiştir. Cenazesi öğlen namazına mütakip Boztepe ilçesi Yenimahalle Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Aralık 2017

MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde çalışan üyemiz Satılmış Çataltepe'nin babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (16 Aralık 2017 Cumartesi) öğle namazına müteakip Çankırı, Kurşunlu İlçesi Çavundur Köyünde toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
15 Aralık 2017

Kırşehir Hirfanlı İşletme Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Muammer Akdeniz’in annesi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyoruz.
14 Aralık 2017

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Burhan ÖRS'ün abisi vefat etmiştir. Cenazesi bugün İstanbul Ataşehir'de kılınacak öğlen namazını müteakip Karacaahmet Mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
05 Aralık 2017

Sivas DSİ 19.Bölge Müdürlüğünde görevli, Enerji Bir-Sen İl Başkanlarımızdan Müh. Nusret CEYHAN'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (28.11.2017) ikindi namazına müteakiben Sivas Merkez Ulu Camii’nden kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
28 Kasım 2017

Üyemiz Nusret Çeleğen'in babası vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0 541 481 20 00)
25 Kasım 2017

Ankara 4. Nolu Şe Başkanımız Gülen Üye'nin kayınvalidesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
19 Kasım 2017