Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Aramızda Büyük Fark Var…

Kuruluşumuzdan günümüze kadar; yaratılmışların en güzeli olan insanlığa hizmet etmeyi şiar edinen sendikamıza ve diğer sendikalara, kamu çalışanları tarafından her yıl olduğu gibi yine karneleri verildi. Elbette ki; 15 Mayıs (Haziran 15 yalnızca 2012 yılı için) üye tespit toplantılarından bahsediyorum. Öğrenciler için başarı notu yıl sonu karnesi, siyasi partilerin seçim sonuçları oy oranları ne ise 15 Mayıs üye tespit tutanakları sendikalar için bir karnedir. Sendikalar geçen üye kayıtlarına göre; geçmiş bir yılın muhasebesini, murakabesini yapmalıdırlar. Eriyen sendikalar; “biz nerde yanlış yaptık, kamu çalışanları bize neden güvenmiyor?” diye düşünmelidir. Ali Cengiz oyunları oynamamalı, belden aşağı vurmamalı, bizleri “sarı sendika” diye yaftalarken, sonuçlara bakarak kızarmalıdır. Büyüyen sendikalar da vakarlarını korumalı, “kamu çalışanlarına daha çok nasıl faydalı olabilirim, mağduriyetlerini nasıl giderebilirim, ateşten bir gömlek olan yetki emanetlerini nasıl muhafaza edebilirim, kamu çalışanlarının güvenlerini nasıl tazelerim?” demelidir. Çünkü üye tespit tutanakları sendikaların sendikal mücadelelerinin, politikalarının, doğru veya yanlış yaptıklarının birer aynasıdır. Geri dönüşümüdür.


Değerli dostlar, gelelim bizim karneye; 2011 yılında, sendikamız 11 bin 362 olan üye sayısını 5 bin 13 artırarak 16 bin 375’e çıkartarak, % 44 büyüme oranıyla en yakın rakibimize 9 bin 163, diğerine ise 12 bin 387 fark attık. Velhasılı bütün rakiplerimiz birleşmiş olsalar bile bir Enerji Bir-Sen etmiyor. Rakiplerimizin sayılarının toplamında aramızda en az 5000 fark var. Rakiplerimiz erirken bizler sizden aldığımız güç ile büyüyoruz.
Çünkü bizler hak ve batıl mücadelesinde, Hz. Adem (a.s)’in oğlu Habil’in yanında yer alma ile başlayan taraftarlığımız, daima Hak’tan, haklıdan yana ve mağdurun yanında, zalimin karşısında dik durma davamız…
Yani sendikacılık şiarımız ile hem üye sayılarımız ile biz ve diğerleri, yani rakiplerimizle aramızda büyük bir fark var.
Sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Teveccühlerinize minnettarım.
Hizmet kolumuzda iki çalışandan biri artık Enerji Bir-Sen’lidir. Biz bütün kamu çalışanları Hz. Mevlana hoşgörüsü ile kucaklıyoruz, kucaklamaya da devam edeceğiz. Çünkü Enerji Bir-Sen, Memur-Sen birer markadır. Memur-Sen deyince
Evet, Memur-Senimizde 2012 yılında 134 bin 975 kamu çalışanını daha bünyesine katarak, 650 bin 353 üyeye ulaştı. Memur-Sen, kendisine en yakın ikinci konfederasyona 232 bin 8, üçüncü konfederasyona ise 411 bin 120 üye fark atmıştır. Velhasılı kamu çalışanları, trübünlere oynayanları değil, sahada ve masada koşturanları, ter akıtanları desteklemişler ve 10 hizmet kolunda yetkilendirmişlerdir. Siz bizlerin doğru sesi, nefesi, mağduriyetlerimizin hevesi olun demişlerdir.

Deniz Coşunca Dağlar Aşar
Hak Yolda Yürüyen Ölmez, Ebedi Yaşar
Sendikacılığın Kitabı Yazılmıştır Yeniden
Memur-Sen’liler Size Selam Yürekten
Hizmet etmekten şeref ve onur duyduğum Memur-Sen’imiz artık marka olmuştur.
Cumhuriyet tarihinde ilk kez Toplu Sözleşme Yasası çıkartılmış, bütün engellemelere rağmen memurların yıllardır hayali gerçek olmuştur. Memurların kazanımları ve sorunların çözümü adına sendikal mücadelede eski bir çağ kapanıp, yeni bir çağ açılmıştır. İlk kez yapılan Toplu Sözleşme’de beklentilerinizin yüksek olduğunu biliyoruz. Sırası ile taleplerinizi çözeceğiz. İnşallah
Kayayı delen suyun şiddeti değil, damlanın sürekliliğidir. Bizde bu inanç, heyecan; sizde bu güven olduğu sürece gülen taraf daima memurlar olacaktır.

İnşallah Yapacağımız Çok İş Var..
Kim Demiş Bu Şarkı Yarım Kalacak.
Kim Demiş Bu Şiir Burda Bitecek
Takma Kafanı Yürü Aslanım
Bu Türkü Ülkemin Sesi Olacak

Her Gecenin Sonu Gündüz Değilmi.
Kara Kıştan Sonra Bahar Değilmi
Takma Sen Kafanı Yürü Aslanım
İnançlı Olanlar Üstün Değilmi

Evet Dostlar, Memur-Sen’in Sevdası Yarım
Kalmayacak!
İnşallah.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar
Bu sayfaya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun.
Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız Yıldıray Yiğitkan’ın ağabeyi Mehmet Emin Yiğitkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. (Tel: 0 536 275 13 80)
27 Mayıs 2018

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018

Kahramanmaraş Şube Başkanımız Kerim Köse'nin babası vefat etmistir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Nisan 2018

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Erdoğan Gümüş’ün ağabeyi Remzi Gümüş vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0505 375 59 12)
04 Nisan 2018

Sivas MTA Orta Anadolu 1. Bölge Müdürlüğünde görevli üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın annesi ve amcası vefat etmiştir. Cenazesi bugün Ankara’dan kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
04 Nisan 2018

MKEK personeli, üyemiz Mustafa Çalışkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Bugün (22.03.2018) öğle namazına müteakip Ankara Karapürçek’te defnedilecektir.
22 Mart 2018

EÜAŞ 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdür Yardımcısı Murat Doğanay’ın babası İsmail Doğanay vefat etmiştir. Cenazesi yarın (13.03.2018) Bursa Kemalpaşa İlçesi Virace Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0533 688 50 68)
13 Mart 2018

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
08 Mart 2018

Samsun EÜAŞ Altınkaya HES çalışanı üyemiz Burhan Açık'ın babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (02.03.2018) Bafra Tabakhane Camii’nden Cuma Namazı sonrası asri mezarlığa defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet üyemiz ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
01 Mart 2018

Ankara 5 Nolu Şube, Şube Başkan Vekilimiz Feyzullah Arslan’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 545 623 48 46)
20 Şubat 2018