Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Zulme sessiz kalmaya alıştı(rıldı)k

Ama bizler;  O`nun yolundan gidenler  sessiz kalmayacağız. Onun sünnetine uyacağız inşallah. Haksızlık karşısında susmayacağız dilsiz şeytan olamayacağız. Yaşadığımız 20.ve 21. yüzyıl içerisinde dünyada Müslümanlara o kadar zulüm işkence  ve vahşet  yapıldı ki anlatmakla bitmez.  Her İslam ülkesinin her  Müslümanın ayrı bir hikayesi var. Anlatan ağlar, dinleyen ağlar, izleyen ağlar… Tüylerimiz diken diken olur, yürekler dayanmaz.

İslam ülkeleri uşaklığı değil; liderliği, yönetilmeyi değil; yönetmeyi, esaretin yerine; cesareti,uyuyan değil büyüyen,fakirliği değil zenginliği, tüketim yerine üretimi tercih eden devlet olmaya başladığı an oyun başlıyor. İslam ülkelerinin aralarını açıyorlar. İslam birliğine karşı çıkıyorlar.  Müslümanları bilerek açlığa terk ediyorlar. Sinsi planlarında adım adım ilerliyorlar.

Hiç dikkatinizi çekti mi?  Dünyada fakir ülkeler  sıralamasında İslam ülkeleri başı çekiyor. Çünkü; savaş var kan ve göz yaşı var…Fakir ve zayıf  insan daha çabuk kandırılır. Onların  imtihanı zordur. Kolay ikna edilir.  Ancak imanı kamil olanlar  istisna. Misyonerler cirit atıyorlar. İncil dağıtıyorlar. Bol bol para veriyorlar. Üzülerek  söylüyorum ama din simsarları, din pazarlıyor, taze din var diyorlar. Budistler, Şamanistler satanistler, Hristiyanlar bir tarafta daha niceleri… Yeter ki Müslümanların imanını çalsınlar. İslam dininden çıkarsınlar. Mürted olsunlar da, gerisi önemli değil. İblislere bile tırnak ısırtan planlar bunlar. Bu planların arkasında Siyonizm , Mason locaları, Rotary Kulüpleri , İllimanuteciler , Bildenbergciler ,  haçlı ordusu var. uzun lafın kısası İslam düşmanları var. Sevgili peygamberimiz ne güzel buyurmuş‘’ küfür tek milettir ’’ yine küfür milleti düğmeye tekrar bastı. Zaten ahir zamandayız. Kıyametin alametlerini işaret eden  bu zulüm ve işkenceler elbetteki onun habercisidir. Yeni dünya düzeninin kurulması ve şekillenmesi için zalimler, kafirler ve Siyonizm müptelaları oluk oluk Müslüman kanının dökülmesini istiyor. Bu güçler,dünyanın toplu Müslüman mezarlığına, ölüm tarlalarına dönüşmesini destekliyor ve planlıyor. Bunları da eş zamanlı yapıyor.

Bu vahşet haberleri kamuoyunda sürekli yer bulsa da, zalimin ismi değişse de, zulüm gören tarafın Müslüman olduğu gerçeği değişmiyor. Hatta ilk zulüm ve açlık haberleri duyduğumuzda o anki tepkimizi daha sonra sürdüremiyoruz. O gözyaşlarımızı tekrar dökemiyoruz. Müslümanlar zülüm görmeye alışıyorlar, zulme sessiz kalmaya alıştırılıyorlar. Artık hiçbir şey ilk tepki gibi olmuyor, canlı tutulmuyor. Bazen haberleri bile değiştiriyoruz yüreğimiz dayanmıyor diye…

Zaten Din düşmanlarının istediği de tam olarak budur. O zalimler bilmelidir ki ‘’Körler çarşısında ayna satılmaz.’’ Müslümanlar davalarından asla dönmeyecekler ve asla dinlerinden taviz vermeyeceklerdir.  O yüzden zalime karşı dik durmayı, hakkı haykırmayı her defasında reflesk  göstermeliyiz. Birlik beraberliği vahdeti gerçekleştirmeliyiz. Mazlumlara yardım elimizi uzatmalıyız. Onlar zulümlerinden vaz geçmiyorlarsa, zalimliklerinden vazgeçmiyorlarsa, bizlerde inananlar olarak davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Kimsesizlerin  kimsesi olacağız.  Sonunda ölüm dahi olsa ne mutlu o uğurda şehit olanlara.. Çünkü sevgili peygamber efendimizin  "Şarkta(Doğuda) bir Müslümanın ayağına diken batsa garptaki(batıdaki) bunu yüreğinde hissetmiyorsa gerçek iman etmiş sayılmaz". güzel sözünü şiar edineceğiz.

Haber bültenlerinden takip ettiğimiz ve yardım için  gittiğimiz yerlerde şahit olduğumuz   üzücü olaylarla ilgili bu zulümden ötesi olmaz diyorduk .İnsanlık ölmüş bundan daha kötüsü olamaz derken kötünün de en kötüsüne şahit oluyoruz. Aklımız havsalamız almıyor. Müslümanlar gafletten uyanıncaya kadar; bizler dünyada ümmetin üzerine oynanan oyunları anlatmaktan, vahşeti aktarmaktan açlığı sefaleti aynı şeyleri konuşmaktan, paylaşmaktan yorulmayacağız.Zalime karşı  cihat meydanlarında baş kaldıran, sapanları ile taş atmaktan keleşlerin tankların üzerine cesurca yürümekten ya zafer ya şehadet diyen  Suriyeli  Ahmed’i, Bosnalı Mehmed’i, Myanmarlı Ömer’i, Morolu Hatice’yi, Pakistanlı Hasan’ı,Mısırlı Sümeyye’yi ,Çeçen Ali’yi, Filistinli Yasin’i ve diğerlerini…. Anlatacağız ve tarihe not düşeceğiz.

Ana kokusunu değil de barut kokusunu alan çocuklar… Şehit edilen babasından dolayı baba sevgisi yerine zalimin vahşetini gören, savaşın gölgesinde büyüyen çocuklar… Saklambacı bilmeyen, interneti görmeyen, sapan tutan, taş  atan ,silahlarla büyüyen çocuklar… Gözlerinin önünde babası, anası dövülen işkenceyi gören, korkusundan ağlayamayan çocuklar…

Boyundan büyük silahları taşıyan, bıyıkları bile henüz terlememiş, gençliğe yeni adım atmış yiğitler… Şebbihalar beni kirletmesin diye canlı bomba olup şahadete koşan Ayşeleri  Fatmaları mı hangisini anlatalım sizlere?

Şüphesiz ki ’’ Kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır" (Saf 8)

İşte Suriye  burnumuzun dibinde . Bizim bu imtihan da tarafımız, duruşumuz önemli. İstediğiniz kadar kapatın gözlerinizi başka uzuvlarınız şahitlik edecek. Empati yapın ya siz olsaydınız.Soğukta titreyen sizin çocuğunuz olsaydı. Açım anne diyen, açlıktan ağlayan, soğuktan  donarak ölen çocuklar sizin olsa.Çaresiz kalsaydınız. Ya sizin eşiniz ,ananız kızınız  olsaydı. Halimize ne kadar şükretsek az. Onlar ise ‘’Ya zafer ya şehadet’’ diyorlar sizlerden yardım bekliyorlar. Siz hiç kedi, köpek, eşek eti yediniz mi.? Suriyeliler için  Alimler fetva verdi. Onlar artık yiyorlar yaşamak ve cihat edebilmek için.Suriyeli bir bacımız gözyaşlarıyla dünyaya sesleniyor. İnsan hakları ,hayvan hakları nerede?  “Bizi insan olarak görmüyorsanız, hayvan olarak görün ve bari bize hayvanlara verdiğiniz değeri verin.

Selam ve sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar
Bu sayfaya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun.
Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018