Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Zulme sessiz kalmaya alıştı(rıldı)k

Ama bizler;  O`nun yolundan gidenler  sessiz kalmayacağız. Onun sünnetine uyacağız inşallah. Haksızlık karşısında susmayacağız dilsiz şeytan olamayacağız. Yaşadığımız 20.ve 21. yüzyıl içerisinde dünyada Müslümanlara o kadar zulüm işkence  ve vahşet  yapıldı ki anlatmakla bitmez.  Her İslam ülkesinin her  Müslümanın ayrı bir hikayesi var. Anlatan ağlar, dinleyen ağlar, izleyen ağlar… Tüylerimiz diken diken olur, yürekler dayanmaz.

İslam ülkeleri uşaklığı değil; liderliği, yönetilmeyi değil; yönetmeyi, esaretin yerine; cesareti,uyuyan değil büyüyen,fakirliği değil zenginliği, tüketim yerine üretimi tercih eden devlet olmaya başladığı an oyun başlıyor. İslam ülkelerinin aralarını açıyorlar. İslam birliğine karşı çıkıyorlar.  Müslümanları bilerek açlığa terk ediyorlar. Sinsi planlarında adım adım ilerliyorlar.

Hiç dikkatinizi çekti mi?  Dünyada fakir ülkeler  sıralamasında İslam ülkeleri başı çekiyor. Çünkü; savaş var kan ve göz yaşı var…Fakir ve zayıf  insan daha çabuk kandırılır. Onların  imtihanı zordur. Kolay ikna edilir.  Ancak imanı kamil olanlar  istisna. Misyonerler cirit atıyorlar. İncil dağıtıyorlar. Bol bol para veriyorlar. Üzülerek  söylüyorum ama din simsarları, din pazarlıyor, taze din var diyorlar. Budistler, Şamanistler satanistler, Hristiyanlar bir tarafta daha niceleri… Yeter ki Müslümanların imanını çalsınlar. İslam dininden çıkarsınlar. Mürted olsunlar da, gerisi önemli değil. İblislere bile tırnak ısırtan planlar bunlar. Bu planların arkasında Siyonizm , Mason locaları, Rotary Kulüpleri , İllimanuteciler , Bildenbergciler ,  haçlı ordusu var. uzun lafın kısası İslam düşmanları var. Sevgili peygamberimiz ne güzel buyurmuş‘’ küfür tek milettir ’’ yine küfür milleti düğmeye tekrar bastı. Zaten ahir zamandayız. Kıyametin alametlerini işaret eden  bu zulüm ve işkenceler elbetteki onun habercisidir. Yeni dünya düzeninin kurulması ve şekillenmesi için zalimler, kafirler ve Siyonizm müptelaları oluk oluk Müslüman kanının dökülmesini istiyor. Bu güçler,dünyanın toplu Müslüman mezarlığına, ölüm tarlalarına dönüşmesini destekliyor ve planlıyor. Bunları da eş zamanlı yapıyor.

Bu vahşet haberleri kamuoyunda sürekli yer bulsa da, zalimin ismi değişse de, zulüm gören tarafın Müslüman olduğu gerçeği değişmiyor. Hatta ilk zulüm ve açlık haberleri duyduğumuzda o anki tepkimizi daha sonra sürdüremiyoruz. O gözyaşlarımızı tekrar dökemiyoruz. Müslümanlar zülüm görmeye alışıyorlar, zulme sessiz kalmaya alıştırılıyorlar. Artık hiçbir şey ilk tepki gibi olmuyor, canlı tutulmuyor. Bazen haberleri bile değiştiriyoruz yüreğimiz dayanmıyor diye…

Zaten Din düşmanlarının istediği de tam olarak budur. O zalimler bilmelidir ki ‘’Körler çarşısında ayna satılmaz.’’ Müslümanlar davalarından asla dönmeyecekler ve asla dinlerinden taviz vermeyeceklerdir.  O yüzden zalime karşı dik durmayı, hakkı haykırmayı her defasında reflesk  göstermeliyiz. Birlik beraberliği vahdeti gerçekleştirmeliyiz. Mazlumlara yardım elimizi uzatmalıyız. Onlar zulümlerinden vaz geçmiyorlarsa, zalimliklerinden vazgeçmiyorlarsa, bizlerde inananlar olarak davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Kimsesizlerin  kimsesi olacağız.  Sonunda ölüm dahi olsa ne mutlu o uğurda şehit olanlara.. Çünkü sevgili peygamber efendimizin  "Şarkta(Doğuda) bir Müslümanın ayağına diken batsa garptaki(batıdaki) bunu yüreğinde hissetmiyorsa gerçek iman etmiş sayılmaz". güzel sözünü şiar edineceğiz.

Haber bültenlerinden takip ettiğimiz ve yardım için  gittiğimiz yerlerde şahit olduğumuz   üzücü olaylarla ilgili bu zulümden ötesi olmaz diyorduk .İnsanlık ölmüş bundan daha kötüsü olamaz derken kötünün de en kötüsüne şahit oluyoruz. Aklımız havsalamız almıyor. Müslümanlar gafletten uyanıncaya kadar; bizler dünyada ümmetin üzerine oynanan oyunları anlatmaktan, vahşeti aktarmaktan açlığı sefaleti aynı şeyleri konuşmaktan, paylaşmaktan yorulmayacağız.Zalime karşı  cihat meydanlarında baş kaldıran, sapanları ile taş atmaktan keleşlerin tankların üzerine cesurca yürümekten ya zafer ya şehadet diyen  Suriyeli  Ahmed’i, Bosnalı Mehmed’i, Myanmarlı Ömer’i, Morolu Hatice’yi, Pakistanlı Hasan’ı,Mısırlı Sümeyye’yi ,Çeçen Ali’yi, Filistinli Yasin’i ve diğerlerini…. Anlatacağız ve tarihe not düşeceğiz.

Ana kokusunu değil de barut kokusunu alan çocuklar… Şehit edilen babasından dolayı baba sevgisi yerine zalimin vahşetini gören, savaşın gölgesinde büyüyen çocuklar… Saklambacı bilmeyen, interneti görmeyen, sapan tutan, taş  atan ,silahlarla büyüyen çocuklar… Gözlerinin önünde babası, anası dövülen işkenceyi gören, korkusundan ağlayamayan çocuklar…

Boyundan büyük silahları taşıyan, bıyıkları bile henüz terlememiş, gençliğe yeni adım atmış yiğitler… Şebbihalar beni kirletmesin diye canlı bomba olup şahadete koşan Ayşeleri  Fatmaları mı hangisini anlatalım sizlere?

Şüphesiz ki ’’ Kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır" (Saf 8)

İşte Suriye  burnumuzun dibinde . Bizim bu imtihan da tarafımız, duruşumuz önemli. İstediğiniz kadar kapatın gözlerinizi başka uzuvlarınız şahitlik edecek. Empati yapın ya siz olsaydınız.Soğukta titreyen sizin çocuğunuz olsaydı. Açım anne diyen, açlıktan ağlayan, soğuktan  donarak ölen çocuklar sizin olsa.Çaresiz kalsaydınız. Ya sizin eşiniz ,ananız kızınız  olsaydı. Halimize ne kadar şükretsek az. Onlar ise ‘’Ya zafer ya şehadet’’ diyorlar sizlerden yardım bekliyorlar. Siz hiç kedi, köpek, eşek eti yediniz mi.? Suriyeliler için  Alimler fetva verdi. Onlar artık yiyorlar yaşamak ve cihat edebilmek için.Suriyeli bir bacımız gözyaşlarıyla dünyaya sesleniyor. İnsan hakları ,hayvan hakları nerede?  “Bizi insan olarak görmüyorsanız, hayvan olarak görün ve bari bize hayvanlara verdiğiniz değeri verin.

Selam ve sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar
Bu sayfaya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun.
Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Ankara 5 Nolu Şube, Şube Başkan Vekilimiz Feyzullah Arslan’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 545 623 48 46)
20 Şubat 2018

EÜAŞ Gezende HES’inde çalışan üyemiz Meşhude Yüksel’in annesi vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan ailesine sabır ihsan etsin. (Tel:05324983858)
17 Şubat 2018

DSİ 6. Bölge (Adana) Makine Şube Müdürlüğü personeli Tır Şoförü Mahmut Pakyürek, Zeytin Dalı Harekatında görevliyken İdlib’de bölücü terör örgütleri tarafından düzenlenen bombalı araç saldırısı sonucu ağır yaralanmıştır. Askeri uçak ile Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledilen Pakyürek’in tedavisi devam etmektedir. Kendisine acil şifalar diliyoruz.
30 Ocak 2018

DSİ 6. Bölge (Adana) Makine Şube Müdürlüğü personeli Operatör Yasin Tanboğa, Zeytin Dalı Harekatında görevliyken İdlib’de bölücü terör örgütleri tarafından düzenlenen bombalı araç saldırısı sonucu şehit düşmüştür. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Ocak 2018

Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanımız Şule Can Mermer'in yengesi vefat etmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
26 Ocak 2018

Enerji Bir-Sen Uşak İl Başkanımız Turgay Özbey’in Annesi vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
03 Ocak 2018

Genel Merkez Denetim Kurulu Üyemiz ve TEİAŞ 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ali Yücel’in kız kardeşi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde defnedilecektir.
01 Ocak 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde İSG Uzmanı olarak görev yapan üyemiz Hayri Güneş'in erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Allah hayırlı ömürler nasip etsin. (Cep: 0 542 689 84 11)
28 Aralık 2017

TEİAŞ Petlas TM’de görev yapan Altan Gevrek’in babası vefat etmiştir. Cenazesi öğlen namazına mütakip Boztepe ilçesi Yenimahalle Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Aralık 2017

MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde çalışan üyemiz Satılmış Çataltepe'nin babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (16 Aralık 2017 Cumartesi) öğle namazına müteakip Çankırı, Kurşunlu İlçesi Çavundur Köyünde toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
15 Aralık 2017