Enerji Bir-Sen’in Teklifleri Toplu Sözleşme Masasında Müzakere Edildi

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, Enerji Bir-Sen’in Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu çalışanları adına toplu sözleşme masasına taşıdığı teklif maddeleri müzakere edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralıoğlu Toplantı Salonu’nda yürütülen toplantıda, bir önceki komisyon çalışmasında tasnifi yapılan Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Koluna ilişkin toplu sözleşme teklif maddelerinin müzakeresi yapıldı.

Toplantıya Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolunun Yetkili Sendikası olan Enerji Bir-Sen adına Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Sekreter, Ramazan Karaçor, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Erkan Karahan, Mustafa Daşdan ve Türker İpek ile Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, ÇSGB ve Maliye Bakanlığı bürokratlarının yanı sıra Eti Maden Genel Müdürü Serkan Keleşer, TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı Murat Tokat ve hizmet kolu kurumlarında görevli bürokratlar da katıldı.

Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul’un başkanlığındaki Enerji Bir-Sen heyeti, Enerji Bir-Sen’in toplu sözleşme masasına taşıdığı Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu çalışanlarının taleplerini içeren teklif maddelerini ÇSGB Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’in başkanlık ettiği Kamu İşveren Heyeti’ne gerekçeleriyle birlikte izah etti.

Tonbul “Taleplerimize Çözüm Üretmek İsteyenler İçin Toplu Sözleşme Masasından Daha Anlamlı Bir Adres Yoktur”

Kamu İşveren Heyeti’nin kamu görevlilerinin sorunlarının çözümü, sosyal ve özlük haklarının müreffeh bir yaşam için refah seviyesinin altında kalmaması, hem emek hem ücret noktasında kayıp yaşanmaması adına Yetkili Sendika tarafından masaya getirilen teklif maddelerine adalet ve eşiklik merkezli bir yaklaşımla bakılması gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Tonbul, “Yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada yaşanan gelişmelerin etkilerini birey olarak her birimiz çok ağır bir yük olarak paylaşıyoruz. Bir yanda pandemi, bir yanda yangınlar, bir yanda kuraklık, bir yanda seller, bir yanda savaşlar ve göçmen sorunu derken enflasyon aldı başını gidiyor. Genel harcama kalemlerini bir kenara bıraktık, artık temel yaşam için gerekli barınma, beslenme gibi kalemler bile aile bütçesini altüst etmiş durumda. Ülkemizin ve milletimizin maruz kaldığı başta afetler olmak üzere tüm ağır koşullar bir kez daha Enerji ve Sanayi ve Madencilik hizmet kolunun ve bu hizmet kolu çalışanlarının ürettiği değerin, ortaya koyduğu emeğin ülkemizin stratejik vazgeçilmezlerinden biri olduğunu kanıtlamıştır. Kritik öneme sahip bir alanda büyük bir özveri ve gayretle görevini ifa eden kamu görevlilerimizin taleplerinin karşılanması için toplu sözleşme masasından daha anlamlı bir adres yoktur.” ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler

Enerji Bir-Sen'den Hizmet Kolunda Önemli Kazanımlar
Enerji Sanayi ve Madencilik hizmet kolu çalışanlarının 2022 ve 2023 yıllarındaki mali ve sosyal hakl...
Hükümet Toplu Sözleşmede İlk Teklifini Sundu
Milyonlarca kamu görevlisi ve memur emeklisini ilgilendiren 6. Dönem Toplu Sözleşmede hükümet kamu g...
Memur-Sen, Sözleşmelilerin Sorun ve Beklentileri Araştırması Raporunu Kamuoyuyla Paylaştı
Memur-Sen tarafından sözleşmeli memurların durumunu ele alan “Sözleşmeli Kamu Görevlilerinin Sorun v...
Genel Başkan Tonbul Batman’da Temaslarda Bulundu
Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul Batman’da hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret eder...
Açlık Sınırı 2 Bin 851 Lira Oldu
Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’dek...
Hizmet Kolu Taleplerimiz Komisyon Toplantısında Görüşüldü
Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolunda Yetkili Sendika olan Enerji Bir-Sen’in 6. Dönem Toplu Sö...
Tonbul, 6. Dönem Toplu Sözleşmenin İlk Oturumunda Konuştu
Memur-Sen Heyeti Temsilcisi Hacı Bayram Tonbul, 6. Dönem Toplu Sözleşmenin ilk oturumunda Memur-Sen’...
Teklif İçin 12 Ağustos’u Beklememize Gerek Yok
6. Dönem Toplu Sözleşme’nin ilk oturumunun ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, gerçekleştir...
6. Dönem Toplu Sözleşme’de İlk Toplantı Gerçekleştirildi
4 milyona yakın kamu görevlisi ve 2 milyona yakın memur emeklisini doğrudan ilgilendiren ve milli ge...